Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Dahilerin özellikleri..

Albert Einstein, İsrail Cumhurbaşkanlığı teklifini reddetmişti. Mazereti ilginçti, Einstein insani problemlerle uğraşamayacağını, aklının ermediğini söylemişti. Einstein´in ölümünden birkaç dakika evvel söylediği son sözleri anlaşılamadı, çünkü Almanca konuşmuştu ama başucunda sadece bir hemşire vardı ve o da Almanca bilmiyordu.

1698-1758 yılları arasında yaşayan Fransız matematikçi Pierre Bouguer, ışığın şiddetini ölçen ilk bilim adamıydı pardon çocuğuydu çünkü Paris´deki Hidrografik Okulu´nda profesör olduğunda daha 15 yaşındaydı. On yaşındayken okulundaki hocalara matematik öğretiyordu.

Mars gezegeninin uydularını bulan Asaph Hall, bir marangozdu ve ilk öğrenim görmemişti. 1857 yılında astronomi ile ilgilenmeye başladı ve Harvard Koleji Gözlemevi´nde haftada 3 Dolar´la yardımcı asistan olarak işe başladı. Sadece 6 yıl sonra profesör oldu, 14 yıl sonra da keşiflerini yaptı.

500 yıl önce yazılan Leonardo da Vinci´nin özel notları ancak bir ayna karşısında okunabildi çünkü yazıları ters yazmıştı. Ressam ve heykelci olarak bilinen Leonardo da Vinci´nin buluşları salt yaşadığı çağa göre değil, günümüz için de inanılmazdır. Büyük usta, paraşütü, can yeleğini, su pompasını, yüzme paletini, greyder, pedallı bot, atsız pedallı araba, zincir dişlisi, buharlı silah, su türbünü, öğütme makinesi, şarapnel, makineli tüfek, uçak, helikopter, denizaltı başta olmak üzere sayısız buluşu tasarlamış, planlarını çizmiş ve bir çoğunu da yapmıştı.

Jean François Champillion 1801´de, Rosette Taşı´nı okuyarak hiyeroglifleri çözümlemişti. Champillion 11 yaşında, Latince, Eski Yunanca ve İbranice´yi okuyup yazabiliyordu. 13 yaşına geldiğinde, Arapça, Surca, Kaldece ve Koptça´yı öğrenmişti. Champillion´un belleği İnanılmazdı.

Marx ve Engels yani Komünizm´in babaları 1851-1862 yılları arasında 11 yıl boyunca New York Tribune adlı Amerikan gazetesine 500 yazı yazdılar

Çok sağol Zambak kardeşim güzel bilgiler.Ama Leonardo gerçekten müthiş 1 adam.Neler neler var daha yaptığı.Gerçekten Allah neler bahşetmiş ;)

çok ilgi çekici Zambak kardes, super bilgiler var burda.


"Judge a man by his questions rather than by his answers" Voltaire(1694-1778)


Faideli olunduysa ne mutlu bana..

Aslında ınsanlara bılım adamı denılınce uzak bakıyorlar yada konu sıkıcı gelıyor .Zamanında bende öyleydim..

Ama anladım kı arastırdıkça okudukça ,öğrendikçe o kadar zevkliymiş ki bu konular..Onların iç dunyalarına

gırmek..hem hayret edıyorsunuz hem takdır edıyorsunuz..Bu bölüme ılgı duyan ,okuyan ,yorumlayan ,katkıda

bulun tum kardeşlerıme başta mendokuse ve e.gazi olmak uzere sonra dıger kardeşlerıme cok teşekkur

ederım..

Estağfirullah 1 şey yapmadık Zambak kardeşim :)


Bilim Adamlari

MollaCami.Com