Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Futbol tiryakiliginin mayasi uluslararasi maclar..

Futbol tiryakiliginin zirveye ciktigi ve herkesin tek yürek oluverdigi uluslararasi maclar baska bir acidan bakildiginda futbol tutmayan kisilerinde maca karsi hastalik kapmalari icin uygulanmis bir taktik gibi gözüküyor..

su gibi akan paralari kimse hesaplamiyor. giden zamanda hakeza... hastalarin hastaliklari tavan yaparken yeni hastalarda meydana gelmeye basliyor..

sanki milli bir durusmus gibi sergilenmeye calisiliyor..

ülke reklami ve tanitimi icin güzel bir firsat gibi gözüksede neden sadece yuvarlak bir top pesinde kendi reklamimizi yapalim?

kebabciyiz deriz, her yerde mcdonaldslar, burger kingler doldururuz.. ürettigimiz hic bir dünya capinda büyük markalar yok ama iki top icin ölüp ölüp diriliriz..

firsatini bulduk mu en ucuz cin mallarini ülkemize sokar kendi halkimizi issiz birakiriz..

asil dünya capinda turnava ekonomik alanda ama bankalar telekom topraklar bir bir yabanciya satiliyor..

eger türkiye finale cikar ve kupayi alirsa bilinki ülkede daha büyük vurgunlar olacak ve birileri uyutmak icin son dakikada yuvar topu bize yuvarliyorlardir..

biz kosarken topun pesinde, birileride bu ülkenin tapusunun pesinde kosuyor..

Doğru söze ne hacet :-[

Hatırlatmanız kendimizi silkelememize vesile oldu ,şahsım adına Merak bile bu

hastalığa yakalanmaya işaretmiş demek..

Sağolun reis ...

hayat sadece futboldan ibaret degil. Az önce haber sitelerinin konu ile alakali haberlerine de göz attim.

Eminim ki bu basligi görenler bizi aforoz bile edebilir :) Ama gercekci olmak gerekiyor. Tamam manset olduksa olduk. Hayat devam ediyor. viyanada yari finale cikmis olmamiz. oradaki stadyumun karsisindaki lokantada bulasikcilik yapan türkü patron yapmiyor..

top yuvarlak ve ici gibi kendisi de bos..

mac günü viyanadaki dev ekranlarin kurulup izlendigi meydanda gezip fotolar cekmistim.. tek kelimeyle yazik..

deve kusu gibiyiz. kendimizi kandiriyoruz..

Cuma günü işyerinden bazı arkadaşlar inşallah yeneriz inşallah yeneriz diye sürekli dua edip duruyorlardı.Ben de öyle diyeceğinize hayırlısı ne ise o olsun deyince garip garip bana baktılar sen Türk değil misin diye.Ben de belki yenilmek bizim için daha hayırlıdır demiştim.Hatta şöyle bir misal verdim bizimkiler yenince millet aşku şevk ile hadi kutlayalım deyip açaçaklar zıkkım içkilerini tepineceklere sabaha kadar filan.Sonra kaza yapacaklar canlarından olacaklar vs vs. gibi şeyler söyledim ama yok garip karşılandım.İlla yensin illa yensin.Böyle şeyler nedense milletimizin göğsünü kabartır.Benim genelde böyle durumlarda Keriman Halis'in bir tarihlerde güzellik yarışmasında 1. seçilmesi aklıma gelir.O birinci seçilince jüri üyesi şöyle bir açıklama yapmıştı:
bugün Avrupa'nın Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 senedir dünya üzerinde hâkimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir. Onu Avrupa bitirmiştir. Bir zamanlar sokağı bile, pencere arkasından seyredebilen Müslüman kadınların temsilcisi Türk güzeli Keriman, mayo ile aramızdadır. Bu kızı, zaferimizin tacı kabul edeceğiz, onu kraliçe seçeceğiz. Ondan daha güzel varmış, yokmuş bu önemli değil... Bu sene güzellik kraliçesi seçmiyoruz. Bu sene İslamı yenmenin zaferini kutluyoruz. Avrupa'nın zaferini kutluyoruz. Bir zamanlar Fransa'da oynanan dansa müdahalede bulunan Kanuni Sultan Süleyman'ın torunu işte mayo ve sutyen ile önümüzdedir. Kendini bizlere beğendirmek istemektedir. Biz de bize uyan bu kızı beğendik. Müslümanların geleceği böyle olması temennisiyle Türk güzelini dünya güzeli olarak seçiyoruz. Fakat kadehlerimizi Avrupa'nın zaferi için kaldıracağız."

İşte benim hep bu maçlarda, Eurovision da vs. bu olay aklıma gelir.Tamam güzel bir reklam ama dış açık bilmem ne olmuşken hala eğitim seviyemiz kötü iken dünyada gerçek manada söz sahibi olamamışken bunları önemsemek neyimize?

Hayatımda maç izlemeyen , nefret eden ben bile yendik mi , yenildik mi sormaya başladım..

bir arkadaşla konustuk bu baslıkta tam üzerine geldi.. O da bu bir hastalık diye bahsetti,

başka arkadaşlarım belki bana kızarlar ama benim için bu başlık çok iyi oldu silkelenmeme vesile oldu..

yine söylüyorum hakkımızda hayırlısı inş.

RABBiM malayaniden bizleri korusun..

amin.

Böyle şeyler nedense milletimizin göğsünü kabartır.Benim genelde böyle durumlarda Keriman Halis'in bir tarihlerde güzellik yarışmasında 1. seçilmesi aklıma gelir.O birinci seçilince jüri üyesi şöyle bir açıklama yapmıştı:

bugün Avrupa'nın Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 senedir dünya üzerinde hâkimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir. Onu Avrupa bitirmiştir. Bir zamanlar sokağı bile, pencere arkasından seyredebilen Müslüman kadınların temsilcisi Türk güzeli Keriman, mayo ile aramızdadır. Bu kızı, zaferimizin tacı kabul edeceğiz, onu kraliçe seçeceğiz. Ondan daha güzel varmış, yokmuş bu önemli değil... Bu sene güzellik kraliçesi seçmiyoruz. Bu sene İslamı yenmenin zaferini kutluyoruz. Avrupa'nın zaferini kutluyoruz. Bir zamanlar Fransa'da oynanan dansa müdahalede bulunan Kanuni Sultan Süleyman'ın torunu işte mayo ve sutyen ile önümüzdedir. Kendini bizlere beğendirmek istemektedir. Biz de bize uyan bu kızı beğendik. Müslümanların geleceği böyle olması temennisiyle Türk güzelini dünya güzeli olarak seçiyoruz. Fakat kadehlerimizi Avrupa'nın zaferi için kaldıracağız."

İşte benim hep bu maçlarda, Eurovision da vs. bu olay aklıma gelir.Tamam güzel bir reklam ama dış açık bilmem ne olmuşken hala eğitim seviyemiz kötü iken dünyada gerçek manada söz sahibi olamamışken bunları önemsemek neyimize?

Fatihan kardeşim çok teşekkürler. Paylaşımın gayet net bir şekilde ortaya koyuyor yapılmak isteneni.

Allah Razı olsun kardeşlerim bu gibi paylaşımlar zambak kardeşimizin de dediği gibi silkinip özümüze dönmemize vesile oluyor.

Futbol hastalığının kesinlikle karşısındayım.
Hangi spor dalı olursa olsun fanatizmi hoşgöremem.
Herşey kararında ve dengesinde güzeldir.

Fakat olaya birde spor açısından bakmak gerekir.
Dünya şampiyonası, Avrupa Şampiyonası v.s. bunlar birer müsabakadır.
Futbol dünyada olduğu gibi ülkemizdede günün en popüler sporudur.
Avrupa şampiyonası da dünyanın en başarılı takımlarının mücadele verdiği bir turnuvadır.
Dolayısıyla popüler spor dalı cazip bir organizasyonla birleştirildiğinde tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizdeki sporseverler tarafından rağbet görüyor.
Spor'a merakı olanlar için bunu yadırgamamak gerekir diye düşünüyorum.

Futbol bir spordur...
Ve öyle değerlendirmelidir.
Aynı şekilde diğer daha az popüler olan spor dalları gibi, örneğin Boks, Karate, Tennis, Atletizm ve diğerleri...kendi konumunda değerlendirilmeli.

Elbette ölçüyü kaçırmamak en başlıca kaaide.
Taraftarlık,
Fanatiklik,
Aşırılığın her çeşidi bizim yaşam tarzımızla zaten bağdaşmaz.

Biz kosarken topun pesinde, birileri de bu ülkenin tapusunun pesinde kosuyor..
HAklısınız. O birileri her zaman iş başında zaten..Fatihan kardeşime katılıyorum..Düşündüğünüz şeyler benm de aklıma geliyor özellikle eurovisionda.Zambak kardeşimin dediği gibi Allah bizi malayaniden korusun..
Seyyah99 kardeşim öncelikle hoşgeldiniz size de katılıyorum ölçüyü kaçırmamak lazım :)

Spor Haberleri

MollaCami.Com