Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Abdullah ne iyi genç, keşke bir de gece namazı kılsa!

Abdullah ne iyi genç, keşke bir de gece namazı kılsa!

Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem, ibadete çok düşkün biriydi. Her fırsatta gençlere ibadetin önemini anlatırdı. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem zamanında kişi, bir rüya görecek olsa rüyasını, Efendimiz sallallahu aleyhi ve selleme anlatırdı. Bir gün İbnu Ömer bir rüyasını anlattı ve Allah Rasulü rüyayı, onun için tevil etti:

“O sıralarda ben genç, bekar bir delikanlıydım, mescitte yatıp kalkıyordum. Bir gün rüyamda, iki meleğin beni yakalayıp cehennemin kenarına kadar getirdiklerini gördüm. Cehennem, kuyu çemberi gibi çemberlenmişti. Keza (kovaya takılan) kuyu direği gibi iki de direği vardı. Cehennemde bazı insanlar vardı ki, onları tanıdım. Hemen istiazeye başlayıp üç kere:"Ateşten Allah'a sığınırım" dedim. Derken beni getiren iki meleği, üçüncü bir melek karşılayıp, bana: "Niye korkuyorsun? (korkma)" dedi. Ben bu rüyayı kız kardeşim Hafsa radıyallahu anhaya anlattım. Hafsa da Rasulullah sallallahu aleyhi ve selleme anlatmış. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem:

"Abdullah ne iyi genç, keşke bir de gece namazı kılsa!" demiş. Salim der ki: "Abdullah bundan sonra geceleri pek az uyur oldu!"

(Buhari, Ta'bir, 35, 36, Salat 58, Teheccüt 2, Fedailu'l-Ashab 19; Müslim, Fedailu's-Saha-be 140, (2479).

Allah razı olsun çok çok güzel bi paylaşımdı.
uykuyu feda edip gece namazına devam edebilmek ne güzel :'(

Amin kardeşim cümlemizden...

Allah razı olsun çok çok güzel bi paylaşımdı.
uykuyu feda edip gece namazına devam edebilmek ne güzel :'(
RABBİM hakkıyla amel etmemizi nasip etsin inş. :'( teşekkurler

Amin...

Rica ederim kardeşim...

Mevlam gece namazına kavuştursun bizleri ihlas ile...
Buna kavuşmak için babayiğit olmak lazım...
''Allah ım seni seviyorum''un delili ispatı gece namazı...
Kabirin ve ötelerin ışığıdır gece namazı...
Cehennem ateşini söndürür seherde gözyaşı...

Sevgili Peygamberimiz

MollaCami.Com