Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Yakıtsız Motor icat etti!

Kırşehirli mucit Ahmet Kolbaşı, bundan 17 yıl önce ilginç bir "buluş" gerçekleştirdi. Kolbaş, "radyoların arkasından çıkan adi mıknatıslarla manyetik alanları kullanarak yakıtsız motor" üretti. Kolbaşı bu icadına da 'Manyetik Alanları Kullanarak Gücü Katlanan Motor' ismini verdi. İcadının maharetini şöyle anlatıyor: "Ben 24 volt aküyle elektromıknatısları hareket ettiriyor ve manyetik alanı kullanarak güç elde ediyorum."
Mucit, hayli iddialı: Petrol ve LPG tarihe karışacak. İcadımla otomobil firmalarının sistemleri altüst olacak.

17 YIL GİZLEMİŞ

1991'de bunları yapan Kolbaşı, icadını kimseye göstermek istememiş. Nedeni de kimsenin inanmayacak olması, kendisiyle dalga geçilecek olması: "Çünkü teknolojinin gelişimi o zaman bu kadar hızlı değildi. Zamanını bekledim ve şimdi piyasaya duyuruyorum. Projelerini çizdim ve patentini aldım."

MAHARETİ ÇOK

Kolbaş'a göre, icadının mahareti çok: "Otomobillerde kullanılabilir. Sıfır maliyete yakın elektrik üretilebilir. Isınma olmadığı için hararet yapma durumu yok. Bunun tamir işi, arızası da normal motorlara göre sübap, sekman, piston olmadığını için arızası ve masrafı da yok. Egzozu ve yakıt kullanmadığı için ne hava kirliliği ne de ses kirliliği yapıyor. Tam bir çevre dostu ve ekolojik bir motor sistemi."

YAKITSIZ MOTORUN ÖZELLİKLERİ

Proje uçaklarda kullanılması durumunda, uçaklar çok daha yükseklere çıkabilecek. Yanma olmadığı için oksijene ihtiyaç yok. Motorda ısınma olmadığı için roketlerin uçakları vurma ihtimali sıfır.
Klasik motorlardan daha güçlü ve devire sahip. Hızı yarış arabalarına yakın.

yeni şafak

Paylaşımınız için Teşekkürler...
inşaallah öyle birşey olura petrole bağlı olmaktan kurtuluruz...

Paylaşımınız için Teşekkürler...
inşaallah öyle birşey olura petrole bağlı olmaktan kurtuluruz...

inş. kardeşim

Ben bu filmin devamanı biliyorum. Petrol firmaları ulaşacaklar bu mucit vatandaşa. Ve bu mucit bir zaman sonra kaybolacak. Daha sonra ne icadından eser ne kendinden haber...

Ben bu filmin devamanı biliyorum. Petrol firmaları ulaşacaklar bu mucit vatandaşa. Ve bu mucit bir zaman sonra kaybolacak. Daha sonra ne icadından eser ne kendinden haber...
aynen katılıyorum :D

ilginç bir yorum, sağolun

Teknolojik Gelismeler

MollaCami.Com