Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

NTV'nin haberi yalan çıktı!

"Arap kadın kocası yüzüne baktı diye boşanma davası açtı" şeklinde bir haberi NTV geçti. Ama haber bir türlü mantıklı gelmiyordu. Sonunda araştırıldı ve...

Türkiye'nin haber portalarından ntvmsnbc, dün saygınlığına yakışmayan asparagas bir haberle çıktı okuyucularının karşısına. Site, İslam düşmanlığıyla bilinen İngiliz gazetesi Daily Mail'in bir yalan haberini araştırmadan okuyucularına aktardı.Haberde Suudi Arabistan'da 30 yıl boyunca birlikte yaşadığı karısının yüzünü hiç göremeyen bir adamın gece uykudayken eşinin peçesini kaldırıp baktığını bu durumu fark eden kadının da gelenekleri ihlal etiği gerekçesiyle kocasından ayrılmak için mahkemeye başvurduğu iddia ediliyordu.

NTV'nin Daily Mail'den onların da Suudi Arabistan'daki El Riyad gazetesinden tercüme ederek yayınladığı haber, daha önce bir çok benzer yalan haberlere yer veren gazeteler tarafından da NTV kaynak gösterilerek kullanıldı.

HABERİN KAYNAĞININ HABERDEN HABERİ YOK

Haberin kaynağı olarak gösterilen Al Riyadh gazetesinin Genel yayın Yönetmeni Abdulmuhsin Ed Davud, Yeni Şafak Gazetesi'ne yaptığı açıklamada söz konusu haberin tamamen uydurma olduğunu ve kendilerinin asla böyle bir haber yayınlamadıklarını kaydetti. Türk basınının İslam düşmanlığıyla bilinen bir İngiliz gazetesine dayanarak böyle bir haber yapmasına da şaşırdığını belirten Ed Davud, “Bizim gazetemizde böyle bir haber hiçbir zaman yer bulmamıştır. Böyle bir olay yaşanmamıştır” diye konuştu.

NTV'nin haber portalında yer alan yalan haberde, ismi açıklanmayan 50 yaşındaki Suudi kadının, ülkenin güneybatısındaki Hamis Muşayt şehrinde yaşadığı ve o bölgenin adetlerine göre, yüzünü her daim kapalı tutması gerektiğini söylediği belirtiliyordu.

Haber sitesinde kadının kocasıyla yaşadığı sorunla ilgili olarak Al Riyadh gazetesine açıklama yaptığı ve açıklamasında kocası için, “Bunca yıldan sonra bu kadar bu kadar büyük bir hata yapmamalıydı” dediği öne sürüldü. Yalan haberde kadın şu sözleri söylediği iddia edildi. “Kocam defalarca özür diledi ve bir daha yüzüme bakmayacağına söz verdi ama, gene de boşanma isteğinden vazgeçmeyeceğim.”.

samanyoluhaber

EVVET BEKLENEN HEBER BUYDU
YAZI YAYINLANINCA DEMİŞTİM
BUNUN GERÇEK OLMADIĞINI...
PAYLAŞIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...

ilginc..

demek ki bizim medya böyle iste..

arastirmadan kopyala yapistir.. tercüme et bas..

evet kaynağı görünce bizler de 'garanti palavra bu haber' demiştik :)

peki bu haberin NTV'yi karalama haberi olma ihtimali yok mu ???
sonuçta medya oyunu bu değil mi? ;)

neyse her halükarda haberin yalan olması güzel ;)

ya Ntv yi karalama haberi olsa pek de ilgilenmezdim heralde ne de olsa yabancılara ait :P

bizim olanlar hangileri ? ??? ;)

aslında bunlar tartışma konusu :) yine içinde buldum kendimi...
neyse bir daha yazmasan iyi olacak sanırım ::)

neyse bir daha yazmasan iyi olacak sanırım ::)

afedersin ne demek istediğini anlmadım ???

cümlem sana itaf değildi, yine sesli düşündüm o kadar (:

bu tarz konuların devamında ufakta olsa tatsız konuşmalar olabiliyor...

belki seninle aynı düşüncede olabiliriz, anlaşmışta olabiliriz ama gelecek yorumlar hakkında bunu söylemek mümkün değil ;)

itiraz eden, karşı çıkan, cevap verenler olacaktır. yok yere uzasın istemiyorum (:

tatsızlık sebebi olmamak adına susam iyi olur diye sesli düşünmüştüm :D

haberın asılsız olmasına sevınsem mı boyle bır oyuna ıslam alet edıldı dıye uzulsem mı ???

Kardelen kardeş, geri adım atmanın nedenini anlamadım. haberin gerçek olup olmaması bir şeyi değiştirmiyor. hurafeler o kadar itibar görüyor ki; günümüzde hangisi din, hangisi gelenek karıştırılıyor. Birilerinin geleneğine bakarak islamı savunmaya kalkışmak bile oyunlarına gelmektir. Zaten amaçları da bu... Sen tam ti noktasına dokundun. Kutluyorum.

geri adım attığımıda kim söylemiş :o

tatlı tatlı konuşmalarda hatta tatlı atışmalarda her daim varım Allah'ın izni ile...
yalnız dayatmalara, bana yön göstermelere gelemem (hiç kimse gelemez) o kadar...

yani karşımdaki çıkacak bana ona laf atma şuna sataşma onu bunu savunma diyecekse eğer yokum elbette ;)

saygılar...

bizde bir deyim vardır. " i.... ürür kervan yürür "diye
bu medyanın islamı karalaması ne ilki nede sonuncusu olucak
her devirde böyleleri,din düşmanları çıkıcak islamı karalıyacak ama ne demişler "güneş balçıkla sıvanmaz"sıvanırmı aslaaa
o zaman biz önümüze ve kendimize bakalım
yetiştireceğimiz ve mesul olduğumuz hem evlatlarımız hemde ailemiz var onları islam terbiyesi ile yetiştirebiliyorsak ne ala bizden bahtiyarı yok ..
ve işte ozaman ALLAHIN izniyle bu dini kimse ne yıkar nede bozar.. onlara pirim vermiyelim mesaimizi ve enerjimizi boşa harcamıyalım..yapacak çok işimiz var ;) vesselam..

Hak Yolcusu noktayı koymuş bana üşen tebrik etmek ve susmaktır ayrıca teşekkür ederim bu güzel yorumu yaptığınız için :)
Bu arada Kardelen kardeşim sesli düşündüğünüzü parantez içine yazın da biz de yanlış anlamayalum ;)

maide kardeşim bizi bu konuda aydınlattığınız için teşekkürler..

maide kardeşim bizi bu konuda aydınlattığınız için teşekkürler..

Rica Ederim kardeşim...

Güncel Haberler

MollaCami.Com