Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

İlk kaldırılacak İLİMDİR.

ILK KALDIRILAN ILIM

Hz. Ebü'd-Derdâ (r.a.) anlatti: Resûlüllâh (s.a.v.) ile beraberdik. Gözünü semâya dikti. Sonra, Su anlar, ilmin insanlardan kaçirildigi anlardir. Öyle ki, bu husûsta insanlar hiçbir seye muktedir olamazlar! buyurdular.
Ziyâd Ibnu Lebîd Bizler Kurâni okuyup dururken ilim bizlerden nasil kaçirilir? Vallâhi biz onu hem okuyacagiz, hem de çocuklarimiza, kadinlarimiza okutacagiz! dedi.
Resûlüllâh (s.a.v.) da; Anasiz kalasin ey Ziyâd, ben seni Medine fakîhlerinden sayiyordum. (Bak) iste Tevrât ve Incîl, Yahûdîlerin ve Nasrânîlerin elinde, onlarin ne isine yariyor? buyurdu.

Hz. Cübeyr der ki: Ubâde Ibnu's-Sâmite (r.a.) rastladim. Kardesin Ebü'd-Derdâ ne söyledi, isittin mi? dedim. Ve ona Ebü'd-Derdâ'nin söyledigini haber verdim. Bana; Ebü'd-Derdâ dogru söylemis, dilersen kaldirilacak olan ilk ilmin ne oldugunu sana haber vereyim: Insanlardan kaldirilacak olan ilim[COLOR=blue] huşûdur. Büyük bir câmiye girip huşû üzere olan tek sahsi göremeyecegin vakit yakindir!
dedi. (K-7)[/color]

yüce RABBİM tüm ibadetlerimizi büyük bir huşu ile yapan müttakilerden eylesin...cümlemizi..AMİN

yüce RABBİM tüm ibadetlerimizi büyük bir huşu ile yapan müttakilerden eylesin...cümlemizi..AMİN

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com