Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kainat Hasret Sana Ya RasulAllah

Nasıl anlatayım ki O nu;

Mevla'nın "senin için yarattım bu cihanı" nidasıyla mı?

Doğumuyla bayram eden yerin göğün sevinç çığlığıyla mı?

Kainatın uğruna yaratıldığı, Alemlerin Efendisi, Cihanın biricik İncisi ni anlatmaya hangi kalem hangi kağıt yeter ki...
Gülüşüyle dağlar taşlar coşar, hüznüyle arşu-alem ağlardı. Yüreğindeki o insan sevgisi kainattan taşardı ya; şu yalan dünyaya nasıl sığardı?

O güzel gözleri kime baksa bir ateş düşerdi ki yüreğine;söndürür mü hiç yüce dağların karı bu aşkın narını...
Konuştumu tatlı dilleriİ büyülerdi o sevgiden merhametten, imandan yoksun zavallı beyinleri...
Demiş ya şair: "Mirac'tan iner gibi, hac dan döner gibi Gel Ya RAsullah" Gel ya...Gel de merhem ol şu sensizlikten katılaşmış, nasır bağlamış, kapanmayan gönül yaralarımıza...

Gel de nurunla yumuşat şu insanlıktan nasib almış, taş kesiği kalplerimizi.
Saygıdan, sevgiden yoksun, yetimi okşamaktan aciz, ana-babaya asi şu beyinleri erdeminle, sabrınla döndür yeniden hayata.
İnsan sevgisini, ana şefkatini, aşkını gömdük kalbimize. Artık eser yok yüreğimizde sevgiye merhamete dair. İmanın kırıntısı bile yok boş beyinlerde..
Acılara, belalara isyan ediyoruz da; halimize verilen nimetlere şükredemiyoruz. Kalplerimiz kararmış ya; hayrı kendimizden şerri kaderden biliyoruz.

Var mı acaba senin kadar çekeni?
Ama o güzel imanla nasıl söndürdün yüreğindeki ateşi...Gel de kulluk görsün kainat. Sabır, dürüstlük, doğruluk, iman neymiş anlasın beşeriyat.
Seni kaybettiğimiz güm, yandı ya yer-gök ahından. Kainat kahroldu acından. Bir hıçkırık düğümlendi arşu-ala nın boğazına. Hala o hıçkırık boğazımızda. Ama ağlayamıyoruz da utancımızdan; yobaz beyinlerin aşağılamasından korkumuza..

O güzel yüzünle, tatlı dilinle, o koskocaman iman dolu yüreğinle gel de; yeniden bayram eylesin cihan. Gidişine nasıl yandıysa evren; dönüşüne çığlık atsın ta derinlerden.
Kaldır üzerimizden şu kara bulutları, Rabbimizle aramızdaki malı, parayı ve dünya aşkını.! Senin vasıtanla kavuşalım O'na ve komşu olalım nurdan konağında sana...

Şefaat Ya Rasullah!
Şefaat Ya Rasullah!
Döndür bizi yeniden YÜCE MEVLA' ya........

KAİNAT HASRET SANA YA RASULALLAH

....................
....................

...Yazıyı kimin yazdığını bulamadım arkadaşlar..Kim yazdıysa yüreğine sağlık,Allah c.c Ondan razı olsun..

Demiş ya şair: "Mirac'tan iner gibi, hac dan döner gibi Gel Ya RAsullah" Gel ya...Gel de merhem ol şu sensizlikten katılaşmış, nasır bağlamış, kapanmayan gönül yaralarımıza...

çok hoş tu allah razı olsun paylaşımınız için

Teşekkür ederim..Ecmain olsun..

Resim güzelmiş, masa üstü yaptım

Resim güzelmiş, masa üstü yaptım

Bende çok beğeniyorum ;)

elinize sağlık kardeşim
RABBİM ona layık ümmet eylesin
şefaatine layık kılsın..aminn

Allah (c.c) Razı ve Memnun olsun kardeşim...Ne güzel bir paylaşım olmuş..Teşekkürler..

çok beğendim ne kadarda içten gel deyişi var şairin.paylaşımın için sağol.

Allah c.c sizlerden de razı olsun arkadaşlar..Hepinizin okuyan gözlerine sağlık

Allah celle celaluhu razı olsun kardeşim. Çok güzeldi. Yazanın yüreğine senin de ellerine sağlık.

Teşekkür ederim kardeşim..Ecmain olsun..

Sevgili Peygamberimiz

MollaCami.Com