Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Amelsiz ilmin neticesi..

AMELSİZ İLMİN NETİCESİ

Ziyâd bin Lebid (r.a.) anlatıyor:

Nebiyyi Ekrem (s.a.v.) bir şeyden bahsetti ve O korkunç hâdise, şerî ilmin yok olup gitme vakti geldiği sırada olacaktır, buyurdu.
Bunun üzerine ben dedim ki:

Ya Rasûlallah! Biz Kurân-ı okuyup dururken, onu evlâdımıza okuturken, onlar da çocuklarına öğretirken kıyâmet gününe kadar öğretip okuttukları halde nasıl olur da ilm-i şerî yok olur gider? Kurân elden ele, dilden dile dolaşıp dururken buna imkân var mı?, dedim.
Rasûlü Ekrem (s.a.v.):

Anan seni yavru kılsın ya Ziyad! Ben gerçekten seni, Medînede fıkıh ilmi en çok olan biri zannederdim. Şu Yahûdiler ve Hıristiyanlar da Tevratı ve İncili okumuyorlar mıydı? Hem de nesilden nesile çocuklarına, torunlarına okuttururlardı. Fakat onlarda bulunan emir ve yasaklardan hiçbir şeyle amel etmiyorlardı! buyurdular.

(Mişkât-ül Mesâbih)

Fakat onlarda bulunan emir ve yasaklardan hiçbir şeyle amel etmiyorlardı! buyurdular.

Mevla'm Kur'an-ı Kerim'de bulunan emir ve yasaklara uymayı ve ihlas ile amel etmeyi nasip eylesin.

amin...amin...amin...
Allah razı olsun :)

aminn aminn inşallah
ALLAH celle celaluhu razı olsun..

amin...amin...amin...

amin...amin...amin...

nice insanlar helak oldu,alimler müstesna,nice alimler helak oldu ,ilmiyle amel eden alimler müstesna ,nice ilmiyle amel eden alimler helak oldu ,İHLASLA amel eden alimler müstesna.
imam birgüvi-avamil .selam ve dua ile

Hz Allah Razı ve Memnun olsun ...Kardeşlerimizin bütün dualarına amiiiin amiin....

çağrı ve anise kardeşim teşekkür ederim
ellerinize sağlık ..

Mevla'm Kur'an-ı Kerim'de bulunan emir ve yasaklara uymayı ve ihlas ile amel etmeyi nasip eylesin.

AMİNN AMİNN İNŞALLAH KARDEŞİM RAHMAN razı olsun..

aminn inşallah kardeşim elinize sağlık..

Hz Allah Razı ve Memnun olsun ...Kardeşlerimizin bütün dualarına amiiiin amiin....

AMİNN AMİNNNN

aminn aminn inşallah ...

aminn inşallah kardeşim gözlerinize sağlık..

Sevgili Peygamberimiz

MollaCami.Com