Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Demircinin duası

Horasan Valisi Abdullah bin Tahir çok adaletli biriydi. Jandarmaları birkaç hırsızı yakaladı. İçlerinde bir de demirci vardı ki suçsuz olduğu için kaçmıştı. Nihayet Nişabur’da yakalayıp zindana attılar. Demirci abdest alıp iki rekat namaz kıldı. Ellerini semaya kaldırıp:

- Ya Rabbi! Günahım olmadığını ancak Sen biliyorsun. Beni zindandan Sen kurtarırsın, diye dua etti. O gece vali bir rüya gördü. Rüyasında dört kişi gelip tacını tahtını altüst ediyordu. Vali uyandı, çok rahatsız olmuştu. Hapishane müdürünü çağırtıp:

‘Acaba hapishanede suçsuz biri mi var?’, diye sordu. Müdür, ‘Bilemiyorum, yalnız bir adam suçsuz olduğunu söyleyip, namaz kılıp gözyaşı içerisinde yalvarıyormuş.’ cevabını verdi. Vali hemen demirciyi çağırtıp görüşür. Sonunda onun suçsuz olduğuna kesin bir kanaat getirip ondan özür diler; giderken de:

- Bundan sonra bir sıkıntın, dilediğin bir şey olursa bana gel, diye de tembih eder. Demirci:

- Gelmem, çünkü benim bir ‘sahibim’ var ki, o benim gibi bir fakirden dolayı, senin gibi bir sultanın tahtını bir gecede kaç defa altüst etti. O ‘sahibi’ bırakıp sana gelmem, dedi ve oradan ayrıldı.

Peygamberimiz “Dua müminin silahıdır.” buyuruyor. Allah Azze ve Celle de Kur’an-ı Kerim’de, “Duanız olmasa ne ehemmiyetiniz var.” diyor. Hele dua eden mazlum ise derhal kabul olup, aradaki perdelerin kalkacağı pek çok hadiste zikrediliyor. Dua etmek kulu Allah’a yaklaştırır, o halde sıkça dua etmeliyiz.

Kardeşim Allah razı olsun.Çok güzel bir paylaşım gerçekten Mevlam ne zaman haksızlığa uğrasak ,başımız sıkışsa ve dua etsek bize yardım elini hemen uzatıyor.Sonsuz şükürler olsun RABBİM SANA

Kardeşim Allah razı olsun.Çok güzel bir paylaşım gerçekten Mevlam ne zaman haksızlığa uğrasak ,başımız sıkışsa ve dua etsek bize yardım elini hemen uzatıyor.Sonsuz şükürler olsun RABBİM SANA

Rab'bim sizden de razı olsun.

sayın kardeşim çok güzel bir paylaşım Allah yar ve yardımcımız olsun

hiç kimse yok kimsesiz
her kimsenin var kimsesi
kimsesiz kaldım
yetiş ey kimsesizler kimsesi

sayın kardeşim çok güzel bir paylaşım Allah yar ve yardımcımız olsun

hiç kimse yok kimsesiz
her kimsenin var kimsesi
kimsesiz kaldım
yetiş ey kimsesizler kimsesi

amin cümlemizin inşaAllah.

paylaşımı yazdığınız dörtlük çok güzel ifade etmiş, teşekkür ederim.

amin umut kardeşim yeter ki hizmet olsun yeter ki birbirimizi tamamlayalım önemli olanda bu zaten
...sevgi ve dua ile...

Allah razı olsun, güzel bir paylaşımm.

amin, Rab'bim sizden de razı olsun.

Evet bu hikaye binbir hadisi şerif adlı kitapta mevcud.Gercekten güzel bir paylaşım olmuş.
Kim isterde vermez,kim giderde boş döner! usulunce ve huzur-u kalble isteyen,maksada ulaşır;gafletle talep eden,mahrum kalır.
Râbia-i Adeviyye k.s birini duâ ederken "Yâ Rabbî ! Bana rahmet kapısını aç" dediğini işitti ve: "Ey gafil! Allahu Teâlâ'nın rahmet kapısı kapalı mı da açılmasını istiyorsun"dedi
Rabbimizin şanından değildir bizleri boş çevirmek.Yeterki nazlanmasını bilelim.Duâlarda birleşmek temennisiyle...

inşaallah gülürana kardeşim..

aktarımınız bana "kime dua kapısı açılmış ise ona rahmet kapıları açılmış demektir" hadisini hatırlattı..

açılan ellerimizin boş çevrilmediğinden emin olarak dua etmeliyiz..
Rabbimizin dualarımıza icabet edeceğinden şüphemiz olmadan dua etmeliyiz..

tüm hayırlı dualarım(n)ız kabul olsun.. ;)

Allah'ım sen kalplerimizde olanı bilensin... Dualarımızı kabul eyle...

Allah razı olsun umut kardeşim :)

Rab'bim sizlerden de razı olsun kardelen ve cennet ırmağı kardeşlerim..

dualarınızda unutulmamak dileğiyle.. ;)

Rabbim..duası makbul olanlardan kılsın....
emeğinize sağlık...

Rabbim..duası makbul olanlardan kılsın....
emeğinize sağlık...

Allah razı olsun ilk duyduğumda çok etkilenmiştim.

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com