Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Balkonum, kumru ve ben...

http://www.mollacami.com/node/14691

Selam ve iyi dileklerimle...

teşekkürler...emeğine sağlık..

Ben teşekkür ederim, senin de eline sağlık...

Hocam kaleminize,yüreğinize sağlık.Benim için çok manidar bir yazı.zira birkaç senedir kumrularla aramda garip bir alaka var.Belirli zamanlarda gelirler ve evimin muhtelif pencerelerine yuva yaparlar.

Hocam görmeniz lazım o yuvayı yapmalarını , ben 10. katta oturuyorum,o çalışkan kuşlar bıkmadan usanmadan teker teker çalıları ,telleri toplayıp adeta kilim dokur gibi gagaları ile şekil vererek yapıyorlar o yuvaları.

Kuluçkaya yattıklarında ise ne zaman karınlarını doyuruyorlar hiç bilmiyorum çünkü hiç kalktıklarını görmedim,hatta benim koyduğum ekmek kırıntılarına bile dokunmuyorlar.Yalnız o kadar güzel ötüyorlarki hele seher vaktinde..sizin tabirinizle tesbih ediyorlar...

Rabbim nelere kadir,Okadar iyi biliyorlarki ne yapmaları gerektiğini yada ne yapmamaları gerektiğini...Onları seyrederken hem büyük bir haz alıyorsunuz hemde utanıyorsunuz.Yapmamamız gerekirken yaptıklarımızı düşündükçe,onların azimlerini görüpte bazen yaptığımız ihmaller aklımıza geldikçe.....

Hocam yazınızda belirtmişsiniz hiç açgözlülük yapanını görmedim diye.ne kadar haklısınız bende bir kaç ay önce şahit olmuştum.Hastahade yatıyorum orada da bana arkadaş yoldaş olmuş kumrular..Artan ekmekleri ufak parçalara bölüp veriyoruz arkadaşlarıma.Sadece 2 tanesi gelip hızla o ekmek parçalarını aşağıya atıyorlar.Önceleri anlamadık sonra baktıkki aşağıda geri kalan kumrular ve diğer ufak kuşlar o atılan ekmekleri yiyorlar.
Rabbim o ufacık kuşlarla bile biz insanoğluna o kadar büyük dersler veriyorki,görmeyi nasip etsin inşaallah.
Hocam keşke siz şahit olsaydınız bu duruma kimbilir neler yazardınız üzerine....Şimdi benim yapabildiğim sizin o güzel yazınızdan alıntı yapmak...
"Ey boz renkli, al gözlü, boynu sedef benekli güzel! Haliku zû’l-Celâl olan Allah kanatlarına güç-kuvvet versin... Fena âleminin kanatsız beka yolcularına da zû’l-cenahayn (çift kanatlı) olmayı nasip etsin… Derman versin Uçmağa, sevgili kullarını Cemâliyle şereflendireceği o eşsiz mekâna, cennete…" Amin.

biraz uzun bir yorum oldu galiba ,ama sizinle paylaşmak istedim boz renkli,al gözlü,boynu sedef benekli arkadaşlarımla olan bağımı.

Selam ve dua ile....

Sevgili anise; gördüklerini, gözlemlerini, duygu ve düşüncelerini gerçekten çok güzel dillendirmişsin. Eline-kalemine sağlık, duygu ve düşüncene bereket...

Tabii ki sizin kumruları da görmek isterim... Ama nerede, ne zaman, nasıl? Kader kısmet!

Yorumuna gelince; uzun olduğunu filan düşünmeyin lütfen. Yazının ifade ve muhteviyatı güzel olduktan sonra, uzunluğu önemli değil benim için şahsen... Ama ifade-imla yok, muhteviyat da boşsa, o takdirde uzun olsa ne yazar, kısa olsa ne ifade eder, öyle değil mi?

Çok teşekkür ediyorum. Sağolasınız.

Selam ve dualarımla...

emeğinize sağlık hocam...dua ile

Ellerinize ve emeğinize sağlık "hocam" diye hitap etmek daha uygun olacak diye düşünüyorum.Cenabı hak bizleri kumrular misali Cennetü alaya uçmayı ve orada cemali ilahi ile müşerref olabilmeyi nasip eylesin.SELAMLAR

Teşekkür ederim sevgili cennet ırmağı ve değerli alanyasultanı kardeşlerim...
Sizlerin de ellerinize-gözünüze-gönlünüze sağlık, emek ve gayretlerinize bereket...

Dualarınıza mukabil hayır-dualar...

Sağlık ve selamet dileklerimle...

tesekkürler

Ben teşekkür ederim sevgili s_e_n_a ...
Selam ve dualarımla...

Edebiyat

MollaCami.Com