Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


İstanbulsamak

İSTANBULSAMAK! !


İstanbula susadim uzun zamandir. Yedi tepesinin her birine siirler yazmak geliyor içimden.. İstanbula susadim uzun zamandir rüzgarlarinin dokunusunu istiyorum yüzümde, ellerimde.. İstanbulda ezani duymak, denizini hissetmek, bulutlarina hayran arsinlamak istiyorum zamanin yollarini..


En birincil ihtiyaçlaridir insanlarin susamak, acikmak, uyumak. Aynen öylede istanbulsadi ruhum uzun zamandir.. nasil bir özlem sardi yüregimi derinlerden. Ne zaman görsem gökyüzünde engin bulutlari kus olmak geliyor içimden ve yorulmadan, mola vermeden, vakit kaybeden uçmak istiyorum o güzel sehre.


Zira biliyorum ki böyle güzel bulutlu, güzel seyirler daha bir baska yasaniyor o güzel sehirde. Yasadiginiz sehrin gökyüzüne vurgunsaniz sizde, ayni semayi alip birde İstanbulda düsünmelisiniz. Zira o enfes manzaranin aynisini, o engin mavi deniz üzerinde de seyretme olasiliginiz dogacagi için iki enfes manzara arasinda istediginiz sükrü yapabilirsiniz kanaatimce..

Uçmak istiyorum bir kus yada belki bir bulut gibi ve belki ilk molayi Ayasofyanin çatisinda vermek, sonra Selimiye camisinin minarelerinde ezan sesi dinlemek. Oradan uçup dikili tasin en tepesine konma deneyimlerine girismek ve belki basarabilsem oradan yine İstanbulu seyretmek..

İstanbula acikti ruhum uzun zamandir. Özledim o özel sehri. Belki kalabaligini bile, yada belki de sadece havasini. İstanbul diyorum cefasina ragmen! Her seyiyle İstanbul! Mevsim simdi sonbahar, vakitlerin insani üsütmeden serin oldugu dilimler.. Bir sarkinin güzel tinilarini animsatiyor zihnim bana ve yanlis bir animsama degilse söyle diyor sarkida..


Mevsim rüzgarlari ne zaman eserse
O zaman hatirlarim
Çocukluk rüyalarim,seytan uçurtmalarim
Öper beni annem yanaklarimdan
Güzel bir rüyada
Sanki sevdiklerim hayattalarken hala

Aksama dogru azalirsa yagmur
Kiz kulesi ve adalar
Ah burda olsan
Çok güzel hala İstanbulda sonbahar
Çok güzel hala İstanbulda sonbahar!!


Yinede her mevsim ayri güzel İstanbulda.. Sadece sonbahar daha bir olgun kiliyor İstanbulu benim nazarimda. Sonra beyaza teslimiyeti pek yakistiramasam da o satafata belki bir nebzede olsa tevazuyu getiriyor kis mevsimi İstanbula..
Lakin tevazu uzun süre degil yazik, arkadan gelen ilkbahar yeniden canlandiriyor İstanbulun uzun ve karmasik damarlarindaki dünyalik istiyakini bu canlanmayla birlikte gelen yaz daha baska bir memlekete dönüstürüyor bu canim sehri.

İste o yüzden, İstanbulda sonbahar bir baskadir ve belki de en çok İstanbula sonbaharlar nam-i diger ikinci baharlar yakisir. Rüzgarlarin sekilden sekle dönüstürdügü güzel bulutlar, bulutlarin deniz üzeri akisleri, insanlarin giysilerindeki soguktan korunma amaçli dikkat ecdada daha bir yakisir geliyor bana hep.


O yüzden eylül en güzel zaman dilimlerindeyken simdi, vaktiniz varsa eger.. bir günlügüne de olsa kaçamak yapin o güzel sehre ve tüm varliginizla hissedin!


Zira, çok güzel hala istanbulda Sonbahar!


Öznur Çolakoglu

bigün bende gidicem o güzel şehire inş. ::)

İstanbulsamak...

Oldukça hoş bir tâbir. Teşekkür ederiz.


bigün bende gidicem o güzel şehire inş. ::)
inş gidersin ;) her tarafı tarih kokuyor :)

İstanbula acikti ruhum uzun zamandir. Özledim o özel sehri.... evet çok özledim allah razı olsun kardeşim


inş gidersin ;) her tarafı tarih kokuyor :)
inş. :)

İstanbul tadında bir yazıydı tesekkurler paylasım ıcın..İstanbul u seven bırısı olarak severek okudum..Bazı şeyler anlatılmaz yasanır İstanbul da öyle bir sehır bence..Istanbul a fazlasıyla susayan bırısı olarak yazıyı okumak guzeldı...

İstanbulu, Methedilmiş şehri içindekilerden dolayı sürekli ziyaret etmek gerekiyor arayı açmamak gerekiyor. vesselam...emeğinize sağlık teşekkürler...

bende teşekkür ederim okuyan gözlerinize cevap yazan ellerinize sağlık..

bir gelen pişman bir gelmeyen ::)


bir gelen pişman bir gelmeyen ::)


gelenin pişmanlığına deyer ama gelmiyenin deymez.. :D :D ;) ;)

İstanbul'u istanbul yapan yerin üstündekiler değil altındakiler ,

tabii bu benim şahsi görüşüm,

ama o yer altındaki İstanbul'un asıl sahiplerine gittiğinizde onlara yapılan saygısızlıkları gördüğünüzde inanın pişman oluyorsunuz gelceğinize geleceğinize :(

hem öyle yutulur saygısızlıklar değil :'(

kimseleri kınamamayı yaş itibariyle öğrenmiş bulunuyoruz,

amacım kınama değilde ALLAH ISLAH ETSİN diyelim,

Rabbim bizlerede ziyaretlerini nasip etsin,amin.....
emeğinize sağlık teşekkürler...

sizinde gözlerinize sağlık. tşk ederim sağolun..

şu mübarek şehri anlatan her yazıyı
destan diye okurum..yazanada, paylaşan kardesımede
binlerce teşekkür :)

İstan bul özlnecek şehir..
lakin içinde yasasanız bile
ne sevmeye
ne havasını solumaya
ne de seyr etmeye doyulabilir....

şehri telaşa bile olsa
her dem zarif her dem naif
özelinde özeli vesselam...


Edebiyat

MollaCami.Com