Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

cocuklardan inciler

burada cocuklardan gördügümüz ilginc olaylari anlata biliriz...

bir kardesimiz 9 yasindaki oglunun yapmis oldugu hadiseyi söyle anlatti...

bir gün hocanin önünde ders okurlarken , kardesimizin oglu abdest tazelemek icin hocadan müsade ister, hoca efendi kaytariyor diye müsade etmez... bunun üzerine cocuk hocanin bakmadigi bir an temmüm alir,derse öyle devam eder.... babasinada, abdestsiz kurana eldeyemiyecegimden, hocada müsade etmedigi icin hicmi degil temmümle okumama devam etmemin dogru olacagini düsündüm der...

:D :Dmaş.

geçen yaz 5-6 yaşlarında bir çocuk yaz talebesidir.
ilmihal soruları sorulur.
ilk soru müslüman mısın?dır.
onunda elhamdulıllah a dili dönmez ve
müslümanım estafurullah der :D :D

halamın torununa bir büyüğümüz sorar rabbin kim? Allah .
seni kim yarattı cevap: Allah
sen müslüman mısın?elhamdülillah müslümanım
ne zamandan beri? cevap :aasamdan(akşam) beri :D :D :D

;D ;Dçocuklar çok tatlı oluyorlar maş. ;D

aslında bu tarz şeylerle çok karşılaşıyorum ama sanırım yazmak gerek :D

sizlerinki de pek bir hoş anılar yaf :)

benim anlatacağım günlük hayattan bir olay,

>dayı çocuklarımla ,kuzenlerim ,çok yaş farkımız var,bunlar daha 5-6 yaşlarındalar,ikisininde annesi hastalandı bunları kreşe verdiler.küçük dayımın oğlu diretiyor gitmem de gitmem.dayım dediki ona'bak annen hasta,ben çalışmak zorundayım,anneannen ,babaannen yaşlılar sizin peşinizde koşamazlar,ya gideceksin yada evde tek başına her işini kendin göreceksin'.Bizim ki bir diretti iki diretti baktı pabuç pahalı iyi tamam gidiim bari dedi.

>Öbür dayımın oğlunu aşağı indirebilmek için küçüğü yukarı çıkarıyorlar.yukarı çıkarmışlar ki o bundan beter.ağlamanın bini bin para.ufaklık demişki 'oğlum boşuna ağlama,ben her yolu denedim ya gidicez ya gidicez.senin annen hasta benimki hasta,bize bakcak kimse yok ailede,evde kalıp iş yaptırcak bunlar bize ,kreşe gidelim de rahat edelim!

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com