Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

yardım

müziksiz çocuklara anaokulunda dinletebileceğim onların dikkatini çekecek ilahiler arıyorum yardımlarınızı bekliyorum ??? ???

Müziksiz İlahiler kategorimizde hayli fazla ilahi var. Ancak dediğiniz gibi hepsi anaokulunda dinletilebilecek türden değil. Kimisi oldukça ağır. Bunun için size;

Cemalettin Yılmaz'ın "Gönül Kuşu Albümü" nü tavsiye edebiliriz.

Ayrıca Selçuk Kübalı'nın albümü de ideal.

Bunların yanında Küçük Ahmet'in albümünü de önerebiliriz...

size tavsiyem; ilahiler yerine kendi üreteceğiniz, dinimizi, islamı anlatan marşlar söyletebilirsiniz. bunun çok faydasını görürsünüz ;)

dini şeyler dinletmenize izin veriyorlar mı?

müziksiz çocukların dikkatini çeken ilahileri dinletmeye birşey söylenilmiyor sonuçta çocukları teknolojiden uzak tutamayız eğer bizim kontrolümüz dahilinde neleri dinleyebileceklerini öğrenirlerse o çocuklarda davranış olalarak kalır ve büyüdükleri zaman ikilem içerisinde kalmazlar

sevgili gülfem;
evet çocukları teknolojiden uzak tutamayız! yalnız şöyle bir şey var onlar zaten ne olursa olsun bir şekilde teknolojiyi görecek ve öğrenecekler...
bizler ise elimizde fırsat varken verebildiğimiz tüm değerleri onlara vermek için uğaşmalıyız...
bu noktada arada müziksiz ilahiler dinletilebilir evet, ama yine de çokta fazla ilahi ile meşgul olmamalarında fayda vardır.
çünkü hazır şeyleri dinlemeye alışan çocuklar derslere ilgi duymak istemeyebilirler. bunun sınırını bilirsiniz zaten ;)

bu konuda bilgi alışverişinde bulunmaktan büyük zevk duyarım ;)
tanıştığımıza memnun oldum...
sevgilerimle...

Çocuk Egitimi ve Gelişimi

MollaCami.Com