Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Peygamberimiz'i Hakkıyla Sevmek

PEYGAMBERİMİZ’İ HAKKIYLA SEVMEK
الله Rasülü Muhammed Mustafa (s.a.v)’i hakkıyla sevenler ebeda kurtulmuşlardır.Muhammedi muhabbetin rüzgarlarıyla okşanmayan gönüller hazan olmuş bağlara benzer.Artık orada marifet fidanları bitmez.

-Efendimiz (s.a.v)’e muhabbetin kıymetli bir numunesi şu Hadis-i Şerifte bildirilmektedir.

*Bir gün bir sahabe Rahmet Nebisi Efendimiz(s.a.v)’in huzuruna geldi ve dediki; مَتَئ السَّاعَةُ ياَ رسول لله Ey Allahın Rasül’ü kıyamet ne zaman ?
O zat kıyametin ne zaman kopacağını merak etmişti, Peygamberimizden bunun vaktini soruyordu.
Allah’ın sevgili Rasül’ü buyurdu ki; مَا اَعْدَدْتَ لَهَا – Kıyamet için ne hazırladın?

Öyle ya orada nice hesablar,nice dertler var.Oraya eli boş gidenler ateşlere yem olur.O zat dediki; ماَ اَعْدَدْتُ لَهَا مِنْ كَثِيرٍ صَلاَةٍ وَلاَصَوْمٍ وَلاَصَدَقَةٍ وَلاَكِنْ اُحِبُّ الله ورسوله
-(Ey Allahın Rasülü) farz namazlardan,oruçlardan,sadakalardan başka yaptığım fazla bir ibadet yoktur.(Dinim bana neyi farz ettiyse ancak onları ifa ediyorum) Lakin ben ALLAH ve RASÜLÜNÜ çok seviyorum.

Bunun üzerine Peygamberimiz(s.a.v) buyurduki; اَنْتَ مَعَ مَنْ اَحْبَبْتَ –Sen muhakkak sevdiğinle berabersin..(şifa-i şerif c.2 s:16)

Evet her kim Allah ve Rasülünü severse ,elbette o kimse sevdiğiyle beraber olacaktır..

paylaşım için teşekkürler hakkıyla sevenlerden oluruz inşallah..

Amin inşaallah kardeşim..

Peygamber Efendimize herkes anladığı nispette iman eder, anladığı nispette de sever. Rabbim şefaatlerinden mahrum etmesin...

Teşekkürler.

Peygamber Efendimize herkes anladığı nispette iman eder, anladığı nispette de sever. Rabbim şefaatlerinden mahrum etmesin...

Teşekkürler.

ilginize ben teşekkür ederim.

Rabbim ona hakiki ümmet olmayı,yarın ahirette sancağı altında toplanmayı nasip etsin cümlemize...

inşaallah kardeşim..ben teşekkür ederim.

Sevgili Peygamberimiz

MollaCami.Com