Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Öldü denilen bebeğin yaşadığı mezarlıkta anlaşıldı

Öldü denilen bebeğin yaşadığı mezarlıkta anlaşıldı

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 25 haftalık doğan ve 10 saatlik yaşamının ardından ''öldü'' raporu verilerek morga gönderilen, yıkandığı sırada hareket ettiği anlaşılan ve daha sonra kurtarılamayan bebeğin ailesi, çocuklarının ölümünde hastane görevlilerinin ihmali olduğunu öne sürdü.

Kadıköy Kayışdağı Nasır Caddesi Hakan Sokak 62 numarada oturan Ayhan Polat'ın eşi Fikriye Polat, 4 gün önce doğum için Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Henüz 25 haftalık hamile olan Fikriye Polat, saat 22.30 sıralarında bir kız çocuk dünyaya getirdi.

Henüz iç organları gelişmemiş bebeğe, ertesi sabah saat 08.30 sıralarında ''ölüm raporu'' hazırlanarak, defin işlemlerinin yapılması için izin verildi.

Karacaahmet Mezarlığında cenaze görevlileri tarafından yıkandığı sırada parmaklarını oynattığı belirlenen bebek, hemen yakındaki Zeynep Kamil Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

İlk geldiği anda, yaşadığına ilişkin rapor düzenlenen bebek, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ailesi tarafından alınarak cenaze işlemleri tamamlanan bebek, daha sonra toprağa verildi.

Polat ailesi, çocuklarının ölümünde Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi görevlilerinin ihmali olduğunu öne sürdü.

Fikriye Polat, daha önce 2 kızını sezaryenle dünyaya getirdiğini belirterek, ''ihmali bulunan görevliler hakkında davacı olacaklarını'' söyledi.

RABBim ne kadar vakit verdiyse o kadar yaşar bunu bilir buna inanırız lakin bu dikkatsizlik nedir anlamıyorum ::)
hayat bu ya :( nasıl bu denli duygusuz ve dikkatsiz olurlar anlayamıyorum :(

paylaşım için teşekkürler ALLAH razı olsun..

RABBim ne kadar vakit verdiyse o kadar yaşar bunu bilir buna inanırız lakin bu dikkatsizlik nedir anlamıyorum ::)
hayat bu ya :( nasıl bu denli duygusuz ve dikkatsiz olurlar anlayamıyorum :(
>:(

paylaşım için teşekkurler

memletimden insan manzaraları :-X

Allah sabır versin çok zor bir durum. Allah kimselere evlat acısı tattırmasın.Keşke bu yazıyı hiç görmeseydim.

Allah sabır versin çok zor bir durum. Allah kimselere evlat acısı tattırmasın.Keşke bu yazıyı hiç görmeseydim.

kardesim sizleri üzmek icin deyil insanlarin örnek almalari ve dönecegimizi hatirlamak icin
saygilar

Siz haklısnız.Ben sizin için söylemedim.Ben görmesem iyi olurdu demek istedim. :(

Güncel Haberler

MollaCami.Com