Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


70’inden sonra Kur’an okumayı öğrendi

Biga ilçesine bağlı Çeşmealtı köyünde yaşayan 72 yaşındaki Naciye Yılmaz, Kur'an-ı Kerim okumasını öğrenip, hatmetti.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, 3 kız çocuğu, 7 torunu bulunduğunu, 3 yıl önce eşinin teşviki ile Kur'an okumasını öğrenmek için kursa başladığını söyledi.Başlangıçta bir kelime öğrenmek için çırpındığını ifade eden Yılmaz, ''Çocuklar nasıl birinci sınıfa başlar heyecanlanır, aynı o duygular içindeydim. Elif kitabını ilk yıl 8 ayda öğrendim. İkinci yıl ise kursa 2 ay kadar gidebildim. Bu yıl Kur’an'ı makamlı okuyarak tecvit üzerinden hatmettim'' dedi.

Yılmaz, 20 yıl felçli kızına, 13 yıl kayınvalidesine, 5 yıl da felçli annesine baktıktan sonra ''bundan böyle abdestimiz ve namazımızda olmalıyız'' düşüncesi ile camiye yöneldiğini ifade etti.

Kursa katılmak için 3 yıldır baston yardımıyla 200 metre uzaklıktaki camiye gittiğini, bundan böyle ölünceye kadar Kur'an okuyacağını anlatan Yılmaz, kendisini bu konuda teşvik edenlere ''Allah razı olsun'' dedi. İlçe Müftüsü Eyüp Baldemir ise namazı oturduğu yerde kılabilen, bastonlarıyla her gün yılmadan kursa gelen büyüklerin ''ilmin, öğrenmenin ve okumanın yaşı yoktur'' sözünün canlı şahidi olduğunu söyledi.


Yeni Akit


Yerel Haberler

MollaCami.Com