Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

İDAM EDİLEN HALİL ESENDAĞ’IN ANNESİ GÖZYAŞLARINI TUTAMADI- Allah’a havale ediyorum

12 Eylül döneminde Manisa’daki bir dâvâda idam cezasına çarptırılan Halil Esendağ’ın annesi Mürvet Esendağ, çocuğunun askere silâh, polise taş atmadığını, ancak idamla yargılandığını belirtti. Esendağ, “Şahitsiz, ispatsız hücrede yatırdılar. Bizimle görüştürmediler. Benim çocuğum ispatsız, şahitsiz idam edildi. Bunu yapanları Allah’a havale ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mağdur anaları hâlâ kan ağlıyor

12 Eylül 1980 tarihinde gerçekleştirilen askerî darbenin sorumlularının yargılanmalarına başlandı; fakat darbe mağdurlarının anaları hâlâ kan ağlıyor. 12 Eylül döneminde Manisa’daki bir dâvânın ardından idam cezasına çarptırılan Halil Esendağ’ın annesi Mürüvvet Esendağ, çocuğunun askere silâh, polise taş atmadığını ancak idamla yargılandığını belirtti.

Esendağ, “Şahitsiz, ispatsız hücrede yatırdılar. Bizimle görüştürmediler. Benim çocuğum ispatsız, şahitsiz idam edildi. Bunu yapanları Allah’a havale ediyorum.” ifadelerini kullandı. İdama mahkûm edilen Ali Aktaşâ€™ın annesi Ganime Aktaş, “Kendi baba olamadı bilmez yürek acısını. Kendi anasını düşünseydi yakmazdı anaların yüreğini” dedi. Ganime Aktaş, Kenan Evren’in, anaların kalbini dağladığını, babaların yüreğini yaktığını ifade etti.

Yeni Asya Gazetesi

Dünün çocuklarını bir birine karşı KAPIŞTIRANLAR CHP,MHP,BDP şimdi hepsi Darbecileri koruma adına SAF TUTUYORLAR ve gizlenme adına da YAYGARACILIK yapıyorlar ki Millet Uyanmasın..
DARBECİLERİN Hamileri CHP,MHP,BDP dir REFERANDUMA HAYIR diyen BUNLARDI....
PKK-KCK ,DHKP-C, TİKKO ,ETÖ, JİTEM ,cümlesi DARBECİLERİN PİYONLARIDIRLAR

Yerel Haberler

MollaCami.Com