Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Boşanmalar niye artıyor?

AKP'li vekiller, boşanma oranlarındaki artışın sebeplerinin araştırılması için Meclis araştırması açılmasını istedi.

Boşanmalar niye artıyor?
AKP, boşanma oranlarındaki artışın sebeplerinin araştırılması ve konunun çözümüne yönelik alınması gereken tedbirlerin berilenmesi için Meclis araştırması açılmasını istedi. AKP Adana Milletvekili Fatoş Gürkan ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığı’na sunulan önergenin gerekçesinde, bir toplumun en önemli ögesinin aile olduğu ifade edildi.

Sağlıklı bir toplumun ancak güçlü ve mutlu aileler tarafından tesis edilebileceğinin vurgulandığı gerekçede, ‘’Aile birlikteliğini oluşturan evlilik müessesesinin devamlılığı bu açıdan çok önemlidir. Evlilik birlikteliğinin bitmesi hem tarafları hem çocukları hem de kişilerin yakınlarını olumsuz etkilemektedir. Boşanma sayılarının çok arttığı düşünüldüğünde bu olumsuzluk, sosyolojik bir sorun oluşturarak toplumu da olumsuz olarak etkileyeceği açıktır’’ denildi.

Gerekçede, şunlar kaydedildi:’’Bazı istatistiki veriler, son yıllarda boşanma oranlarının arttığına işaret etmektedir. Toplumsal algı da boşanma oranlarının arttığı yönündedir. Devletin en önemli görevi, toplumun huzur ve refahını sağlamaktır. Toplumun en önemli yapı taşı olan ailenin de korunması, devletimizin görevleri arasındadır. Aile yapımızın güçlü olması, özellikle ülkemizin geleceği olan çocuklarımız için çok önemlidir.

Boşanma sonrasında travma yaşayan çocuklarımızın sosyal hayata adapte edilmesi, açılan yaraların sarılması oldukça güçtür. Bu sebeple boşanma sonrası meydana gelecek sorunların çözülmesi yerine, boşanmaların sebeplerinin araştırılıp, çözüm yollarının ortaya konulması çok daha akılcı bir yaklaşım olacaktır. Konunun tüm yönleriyle ele alınıp mevcut olan çalışmalara katkı sağlanması, varsa eksikliklerinin giderilmesi ve yeni yöntem ve çalışmaların belirlenmesi amacıyla TBMM bünyesinde yapılacak olan çalışmalar, konuya büyük katkılar sağlayacaktır.’’

Yeni Asya Gazetesi

Hep internet yüzünden artıyor boşanmalar.

Hep internet yüzünden artıyor boşanmalar.

en başta internet geliyor, özelliklede facebook.. ama tek günahkar internet değil kardeşim. kişilikler, karakterler de çok önemli. bir çokları evlenmeden önce ortaokul lisede hatta ünide yaşadıkları flörtler evliliklerin masumiyetini öldürüyor

iletisimsizlik karsilikli saygisizlik... bi evliligin bitmemesi icin gecenlerde epey ugrastim... cocuk oyuncagi saniyolar... bu arada sayin suvari yukardaki attiginiz tas banami

yada gecmisinde flort olmayan evlililkler cok mu masum ? suvari cevap verirmisiniz.... sinir etti burda ki cumleleriyle beni ben oraya konu actim...fikrinizi benim sordugum soruyada yazmanizi beklemem cok buyuk hataymis anliyorum ki... cok sinsisiniz...

Bütün kadinlar/erkekler eşlerinin 'en ideal eş' olmasini istiyor.

Ama (hemen hemen) hiç bir anne/baba çocugunu, müstakbel gelinine/damadina 'ideal bir eş' olsun diye yetistirmiyor!

inanin bana insan iliskilerim oldukca iyidir normal hayatta... hic evlenmedim ama etrafimdaki insanlarin evlilik puruzlerini giderek gecti omrum.. turup oyle bir teori atiyor ki bay suvari beni burda delirtiyor...

inanin bana insan iliskilerim oldukca iyidir normal hayatta... hic evlenmedim ama etrafimdaki insanlarin evlilik puruzlerini giderek gecti omrum.. turup oyle bir teori atiyor ki bay suvari beni burda delirtiyor...

Yani sizce evlilik öncesi flörtün hiç bir mahzuru yok, öylemi?

ben hic mahzuru yok diye bisey demedim... ama herseyi flortede baglamak yanlis olur dedim..onumde 4 ornek var...biri ablam hic flort etmeden evlendi...fakat bana kimse onun evliligi masum diyemez cunku en ufak sorununu duyoruz...o evlilik nasil yuruyor peki buyuklerin destegiyle....ikinci kuzenim ilk flortuyle evlendi... suan cok mutlu herhangi bir pruzu yok...yine baska bir cift kuzenim, flortle evlenmis islama hadi adim atalim mi deyip hadi namaza basliyalim deyip evlenen suan islami en guzel sekilde yasiyan cok guzel bi evlilik var karsimda Allah bozmasin...diger bi yandanda baska bi kuzenim var ki iki yi birlikte yasadilar ve evlendi sorunlari cok buyuk ... sonuc itibariyle hic bisey belli olmuyo

bakin eger ben burdada paylastigim bir konu var ilk askim hemen evlenseydim bosanacaktim belki bi cocukla kalacaktim...cunku aile beni oyle yetistirdiki kadin egemenligi suren bi ailede yetistim ve bunun uzerine her istegim her sozumun gecerli oldugu bir ortamda ve ben normal hayata sok yasadim ve olgunlasmam yillarimi aldi...yani herseyde bi hayir var...

ben hic mahzuru yok diye bisey demedim... ama herseyi flortede baglamak yanlis olur dedim..onumde 4 ornek var...biri ablam hic flort etmeden evlendi...fakat bana kimse onun evliligi masum diyemez cunku en ufak sorununu duyoruz...o evlilik nasil yuruyor peki buyuklerin destegiyle....ikinci kuzenim ilk flortuyle evlendi... suan cok mutlu herhangi bir pruzu yok...yine baska bir cift kuzenim, flortle evlenmis islama hadi adim atalim mi deyip hadi namaza basliyalim deyip evlenen suan islami en guzel sekilde yasiyan cok guzel bi evlilik var karsimda Allah bozmasin...diger bi yandanda baska bi kuzenim var ki iki yi birlikte yasadilar ve evlendi sorunlari cok buyuk ... sonuc itibariyle hic bisey belli olmuyo

Suvari kardesimiz 'evlilikler sadece flörtten yikilir' dememis. Yazisinda karakter, kişilik, internet ve evlilik öncesi flörtlerin evliligi zedeleyebilecegini yazmis. Yani bir kisi kisliksiz, karaktersiz, sabah aksam internet basinda neler yaptigi belli degil, evlenmeden öncede sayisiz flörtleri olmustur, ama evliligi hala ayakta durabilir.
Ne kadar saglikli bir evlilik oldugu tartisilir, ama evlilik ayakta durabilir. Adamin çok parasi vardir, kadin vaz geçmek istemez yasadigi hayattan. Yada kadin bosanmak ister ama bosandiginda gidecegi bir yer yoktur gidemez.

Ayrica, evlilik öncesi flört derken Suvari kardesimiz, flört edip sonra ayni kisi ile evlenmeyi kasdetmemis. Evlenmeden önce 5-10 kiz/erkekle gezipte, sonra bir baskasiyla evlenmeyi kasdetmis.

Siz ‘hiç bir mahzur yoktur’ demedim diyorsunuz. Suvari kardesimizde „bütün mahzur evlilik öncesi flörttedir‘ demedi. Ikiside ayni kapiya çikiyor.
Onun için neden hemen yine alinganlik yapip, laf atiyosunuz anlamiyorum sahsen. Maksadim Suvari kardesimizi korumak yada sizi kirmak degil. Ama yazilari fevri okuyup, kendinize göre manalar çikardiginizi düsünüyorum sahsen. Daha öncede benim bir yazimi yanlis anlayip bos yere üzülmüstünüz…

bu arada sayin suvari yukardaki attiginiz tas banami

sizinle ne alakası var. yaşadıklarınız sizin özel hayatınızdır. forum ortamlarında kendi özel hayatınızı deşifre etmeniz hiç kimsenizin hayrına değildir. Ben hiç bir şekilde açıktan uzun bir tartışma yapmadığım bir kişiye başka konuda gönderme asla yapmam aklımdan bile geçmez. yazılarım yorumlarım o konu başlığı ile alakalıdır. kimseyi incitmek için de değildir..

yada gecmisinde flort olmayan evlililkler cok mu masum ? suvari cevap verirmisiniz....

flört tabiki bir etken, mutsuzluğun etkenlerinden biridir. tam tersi de olabilir. kötü bir tecrübesi olur. kadın evlilik sonrası eşine geçmişteki yaşadıklarının sonucu daha cok bağlanabilir. hiç bir yazı %100 doğrudur denemez. her yazının istisnaları ve tersi de vardır.

her ilaç her hastaya iyi etmeyeceği gibi her teori de her insana geçerli olacak değildir. tam tersi de olabilir.

Evlilik iki kişi ile yapılıyor. kadın ve erkek. kadın hiç flörtü olmasada erkeğin olabilir. hiç bir zaman tek neden asla olamaz. Hiç bir konuyu kendi üzerinize alınmayınız. alınganlık yapacak bir şey yok ortada

ama herseyi flortede baglamak yanlis olur dedim..onumde 4 ornek var...biri ablam hic flort etmeden evlendi...fakat bana kimse onun evliligi masum diyemez cunku en ufak sorununu duyoruz...o evlilik nasil yuruyor peki buyuklerin destegiyle....ikinci kuzenim ilk flortuyle evlendi...

keşke evlilik sorunları sadece flörtle sınırlı olsa ama değil.. zaten bunları çevrenizdeki örneklerle canlı olarak görmektesiniz.

evlilikte karakterlerin uyuşması çok önemli..

Ortak hayallerin olması, ortak zevklerin olması, ortak hobilerin olması çok önemli..

bir kişinin cok mutlu oldugu bir eşten bir başkasının hayatı zindan olabilir. Neden? eş aynı eştir ama değişen iki farklı kişinin dünyaya bakışı, kültürü, felsefesi, beklentileri, karakteri..

kızacak bir durum yok ortada, umarım anlatabilmişimdir

NEFİSLERİN İLAH edinmesindendir..
cümle alem Dünyaya YAŞAMAYA geldiğine inanınca haliyle böyle oluyor ve OLMASI da gerekiyor..
Hani biz İMTİHANA gelmiştik ? ne oldu İMTİHAN ?

sayin suvari ayni seyi dusunuyorsak problem deil....ordaki yorumunuz cok kisa idi ve her turlu anlam cikabilirdi o acidan yazdim ....umurim anlasilmistir....ne demek istedigim demek ki ayni seyi dusunuyormusuz...

Suvari kardesimiz 'evlilikler sadece flörtten yikilir' dememis. Yazisinda karakter, kişilik, internet ve evlilik öncesi flörtlerin evliligi zedeleyebilecegini yazmis. Yani bir kisi kisliksiz, karaktersiz, sabah aksam internet basinda neler yaptigi belli degil, evlenmeden öncede sayisiz flörtleri olmustur, ama evliligi hala ayakta durabilir.
Ne kadar saglikli bir evlilik oldugu tartisilir, ama evlilik ayakta durabilir. Adamin çok parasi vardir, kadin vaz geçmek istemez yasadigi hayattan. Yada kadin bosanmak ister ama bosandiginda gidecegi bir yer yoktur gidemez.

Ayrica, evlilik öncesi flört derken Suvari kardesimiz, flört edip sonra ayni kisi ile evlenmeyi kasdetmemis. Evlenmeden önce 5-10 kiz/erkekle gezipte, sonra bir baskasiyla evlenmeyi kasdetmis.

Siz ‘hiç bir mahzur yoktur’ demedim diyorsunuz. Suvari kardesimizde „bütün mahzur evlilik öncesi flörttedir‘ demedi. Ikiside ayni kapiya çikiyor.
Onun için neden hemen yine alinganlik yapip, laf atiyosunuz anlamiyorum sahsen. Maksadim Suvari kardesimizi korumak yada sizi kirmak degil. Ama yazilari fevri okuyup, kendinize göre manalar çikardiginizi düsünüyorum sahsen. Daha öncede benim bir yazimi yanlis anlayip bos yere üzülmüstünüz…

bazen yazilari fevri okuyabilirim suvari nin soyledikleri cok anlamlarda cikabilir....yasadigin gorduklerin sadece sizi baglar .benim yasadiklarim ve gorduklerimde beni baglar... karma olan bi cevreye sahibim neyin yanlis neyin dogru oldugunu gorebiliyorum .... 5 10 erkek ve kiza gezen sonradan islami yakalamis tovbe edip super giden evlilikleride gordum...yani hersey gorduklerimizle sinirli kafadan bisey yazmadim .....ama flortu savuncagim anlamina gelmez bu....cunku feci yaralarda acabilir.... ozellikle evlilikte iletsimsizlik , dil yarasi yani karsi saygisizlik en buyuk etmendir ortak noktalari bulamamak..dindar ve yumusak huylu olmamak gibi. ama haram katilan bi iliskiden sonrada evde neden huzursuzluk oluyor diye soranlarada tabi cevabim var...yani Allahin koydugu kurallari cigniyosun sonra gormemizlikten gelip bi tovbe bile etmeden pismanlik duymadan yapilan evliliklerde de huzursuzluk yasayanlar gozlemlermde....yani sizde yanlis anlamayin

bu arada kalemim guclu deildir fakat cok tok etkili bi ses tonum ve guzel konusabilen bi yapiya sahibim....dolaysiyla sorun cikinca bi konuda ilk paylasilan kisi benim elhamdulillah..

Güncel Haberler

MollaCami.Com