Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Bu Ramazan-ı şerifte islamı anlatma ve yaşatma patlamasına varmısınız ?

Zaman,ölüme o kadar hızlı koşuyor ki ,biz bu zamanın geçişini anlayamıyoruz,yıllar önce yaşadıgımız bir olayı, hatıra deyip anlata biliyoruz ama her hatıranın ölüme koşan zamanın habercisi oldugunu idrak edemiyoruz,zamanımız daralıyor ve vadedilen gün yaklaşıyor!!!
Biz gençler olarak bir şeyler yapmalıyız,toplumumuz özellikle genç kesim bir yandan İslama yaklaşırken diger yandan uzaklaşıyor hatta neden müslüman olduğunu bilmeyen o kadar genç var ki ... ve sadece müslümanım diyerek müslüman olunduğunu sanan o kadar insanlar var ki.... !!!
Bunun yanında ben nasıl müslümanım diye öz eleştiri yapan ve nasıl müslüman olunması gerektiğini anlayan ve bunun için çabalayan gençlerde var tabi ki
Diyorumki ,işte bu Ramazanı şerif te bir patlama olsun bizim sevdamız ,isterim ki patlayıp etrafa yayılalım,hepimiz birilerine müslümanlığın sadece müslümanım demek ten ibaret olmadığını anlatalım,mesela namaz kılmayı öğretelim yakınlarımıza,onlardan da başkalarına ögretmesini isteyelim,birbirimizi sahurlara kaldıralım çoşkuyla,arkadaş çevremizle birlikte her gün başka çamilerde teravih namazı kılma proğramları hazırlayalım, mümkün oldunca çok hayır yapalım hatta hayırlara vesile olalım,özellikle gençliğimizi ateşten korumak için neler yapmamız gerektiği konusunda birbirimizle bilği paylaşımı yapalım
Her müslüman,bir arkadaşını namaza alıştırsa,bir arkadaşına kuranı kerimi okumayı ögretse onlarda başkalarına ögretse bu zincir sayesinde amaçladığımız gençliğe kavuşuruz ve müslümanlığın sadece müslümanım demek olmadıgını bir çok insana duyurmuş oluruz
Birde öz eleştiri yapalım isterseniz,
Kaç kişiye kuranı kerim ögrettik?
Kaç kişiyi namaza alıştırdık?
Oruç tutmayan kaç arkadaşımızı oruca başlattık?
Bazılarımız ben şu kadar yaptım diyebilir, bir düşünün müslümanlığı sadece müslümanım demek ten ibaret oldugunu sanan o kadar çok insan varken,gerçekten de velevki 100 kişiye bu dediklerimizi aşılamış olsak,sizce başarılı oldugumuz kanısına varmalımıyız?

Şimdi ,size, bize, tüm gençliğine sesleniyorum

Bu ramazanı şerifte islamı anlatma ve yaşatma patlamasına varmısınız ?

Vahit KOÇ
26/07/2011

çok güzel bir paylaşım kardeşim allah razı olsun

çok güzel bir hatırlarmaydı bu aşk ve isteğin hepimizde olması ve ramazanı gerektiği gibi ihya edebilmeyi mevla herkese nasip etsin hayırlı ve bol sevaplı ramazanlar herkese

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com