Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Avrupada islamiyet

Almanyada islamiyet.Almanyada yasayan birisi olarak diyorum hakikaten islami avrupa da yasamak her konuda daha zor .ama allah arzi olsun buralarda bari bizi manevi degerlerimize sahip olabilecegimiz camilerimiz var islam dinini bize ve cocuklarimiza ögretiyorlar.bende bu konuda sizlerden biraz görüslerinizi bekliyorum saygilar.

Öncelikle hos geldiniz aramiza fuba kardes.
Hollanda nin Amsterdam sehrinde oturan biri olarak Amsterdami anlatacak olursam, burda müslümanlar sayica çoklar.
Burda hizmet veren Camii ve egitim merkezleri yine çok sayida mevcut. Islam ilk okullari ve bir Islam-üniversitesi bile var.
Birçok müslüman aileler çocuklarini yaslari gelince bu camilere gönderiyor, dini egitim almalarini sagliyor.
Gençlik dönemlerine girince çocuklar, bazisi cami-cemaate devam ediyor, bazisi da aile yapisina göre uzaklasiyor.
Aileler de Islami yasamakta çok serbestler. Burda sokaklarda çarsafli peçeli kisiler görebilirsiniz. Okullarda sadece peçe yasaklandi. Diger bütün kiyafetler serbest. Imani kuvvetli olan için dinini yasamasina hiçbir engel yoktur. Isyerlerinde namaz kilacak yerler hemen gösterilir kilmak isteyen için. Hastanelerde namaz kilmak için mescidde var. Yani kisaca Amsterdamda oturanlar için dinini yasamak hiç zor degil. Tabiki seytanin tuzaklari buradada var. Ama o nerede yokki?
Selamlar..

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com