Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Beklemek...

Beklemek...

Bakmayın öyle sekiz harf, üç hece, tek kelime olduğuna... ne anlamlar barındırır içinde... ve ne zor bir kelimedir... hem söyleyen... hemde söyleten için... bekleyen bekler, bekleten bekler...

Beklemek... beklersin elin telefonda... bir ses, bir nefes... şimdi dersin.. ha şimdi... beklersin... gelmez üzülür... gelir sevinirsin... birde ansızın gelenleri vardır, pat diye çalar telefonun.. dünyalar nasıl senin olur ki... gelen zaten dünyan değil midir?...

Beklemek... gözün yollarda, kapılarda... belki dersin, şu yoldan karşıma çıkar.. bugünde burdan gideyim... beklersin çalan her kapı zilinde onu görmeyi... evini dahi bilmediği halde beklersin... açarsın kalırsın öylece... ve beklemek çokda hüzünlü bir şiirdir...

Beklemek... tüm benliğinle, tüm hasretinle... geleceğini bildiğin için beklersin... hasretlerin hasrette... hasret çektiren hasret değil mi?... beklersiniz... birgün dersin.. gelecek... gitmeyecek... o an’ ın heyecanı ile beklersin... ve düşününce nasılda sevinç sarar her yanını.... hayali bile böyle iken... kendisi nasıl olur dersin... ve beklemek çokta güzeldir gelecek olan için...

Beklemek, beklemektir... ve beklemek, bekleyen ile bekleten arasında bir bağdır aslında...

Kimi zaman hüzün olur... kimi zaman sevinç ve heyecan... karar size kalmıştır... hangisini seçersen o anlamda beklersin... bana sormayın... yazan benim... siz hangi beklemek ile beklersiniz...

Bekletme artık gel o zaman ;D

ellerine sağlık .insan herzaman birini beklemez bazen başka şeyler beklenir ,mesela; bahar beklenir soğuk bir kışın arkasından yada soğuk bir yudum su beklenir yazın sıcağında birde sağlık beklenir hasta yatağın da RABBİM herkese beklediğini versin bekletmesin....

Beklemek, umutsuzca, yarınsızca,
Ve uzananı sonsuzluklara…
Beklemek…
Zamanı beklemek…

Beklemek bazen candan seveni,
Beklemek sevdiğini zannedeni,
Umutsuzca, yarınsızca beklemek...

Bazen bir selam,
Tatlı bir kelam…
Belki de hiç gelmeyecek,
Postacıyı beklemek…

Beynimde çarpışan dalgaların,
Dinmesini beklemek...
Ayağıma vurulmuş prangaların,
Çözülmesini,
Kalbimdeki sık vuruşların,
Dinmesini,
Beni “sevdim” diyenin,
Gelmesini, dönmesini beklemek…

emeğine sağLık..ßen ßekLerim..sen geL ;D ;D ;D

Gözlerinize yüreğinize sağlık.

diyerek geleceğim inşallah. ;)

Leyla değilim dost lakin çöle çağırsan gelirim.sen gel de yeterki yola yük olmam yol olur gelirim.

Leyla değilim dost lakin çöle çağırsan gelirim.sen gel de yeterki yola yük olmam yol olur gelirim.

Çok güzel bir söz. Teşekkürler.

teşekkürler yüreğine sağlık...

Gözlerine sağlık ;)

paylaşım için tşkler dayanamadım bende foto ekledim ;D

:) :) :) şahane oLmuş ;D seninde emeğine sağLık rky_ ;D

:) :) :) şahane oLmuş ;D seninde emeğine sağLık rky_ ;D
hihi tşkler siz kadar olamasada bişeyler yapmaya çalıştım ;D

hihi tşkler siz kadar olamasada bişeyler yapmaya çalıştım ;D

Çok güzel olmuş. Emeğine sağlık.

Evet çok güzel olmuş. Yürümek içinde ilk adım gereklidir. İlk adımı attın gerisi gelir ;)

tşk ederim efsun eftal ve sevdam12 ::)
bu güllerde benden size ;D

:D

oy oy teşekkürler...

Edebiyat

MollaCami.Com