Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

G E L İ Y O R R R

Ayeti Kerime...

O1) Ey iman edenler! oruç sizden önce gelip geçmiş ümmetlere farz kılındığı gibi size de farz kılındı. Umulur ki korunursunuz. Bakara( 2) 183
2) Sayılı günlerde olmak üzere (oruç size farz kılındı). Sizden her kim hasta yahut yolcu olursa (tutamadığı günler kadar) diğer günlerde kaza eder.
3) Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur'an'ın indirildiği aydır. Öyle ise sizden ramazan ayını idrak edenler onda oruç tutsun

Hadis-i şerif...
1) Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri,orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de Rabbine kavuştuğu zamanki sevincidir.
2) Oruç p...erdedir. Biriniz birgün oruç tutacak olursa kötü söz sarfetmesin, bağırıp çağırmasın...
3) Cennette Reyyân denilen bir kapı vardır. Oradan sadece oruçlular girer.
4) Kim bir oruçluya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebeple oruçlunun seyabından hiçbir eksilme olmaz.
5) Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincir...e vurulur.
‎6) (Muteber) oruç, (hep beraber) tuttuğunuz gündekidir. (Muteber) iftar, hep beraber) ettiğiniz gündekidir. (Muteber) kurban (hep beraber) kurban kestiğiniz gündekidir.
7) Sahur yemeği yiyin, zira sahurda bereket var.
8 Bizim orucumuzla Ehl-i Kitab'ın orucunu ayıran fark sahur yemeğidir.
9) Biriniz yemeğe davet: edili...nce, oruçlu ise: "Ben oruçluyum" desin.

İyi güzel yıllardır aynı şeyler cevrilir anlatılır .
Peki hikmeti ne? Neden ? niye ? Düşünen yok mu? Ben daha bulamadım .
Faydalarını anlatmayın onlarda bir sürü......Vermek istedigi ne? ???

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com