Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

BİR SAATİNİ ALABİLİRMİYİM...

Adam yorgun argın eve döndüğünde beş yaşındaki oğlunu kapının önünde Onu beklerken bulmuş. Çocuk babasına "Baba bir saatte ne kadar kazanıyorsun?" diye sormuş. Zaten eve yorgun argın gelen adam "Bu senin işin değil." Diye cevaplamış. Bunun üzerine çocuk "Lütfen babacığım bilmek istiyorum." diye ısrar etmiş. Adam "İlla ki bilmek istiyorsan yirmi dolar." demiş. Çocuk tekrar "Peki bana on dolar borç verir misin babacığım?" diye sormuş. Adam iyice sinirlenip "Benim, senin saçma sapan oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok derhal odana git ve kapını kapat." demiş. Çocuk sessizce odasına çıkmış ve kapısını kapamış. Ancak aradan bir saat geçince adam biraz sakinleşmiş ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşünmüş. Belki de gerçekten lazımdı. Yukarı çocuğun odasına çıkmış kapıyı açmış. Çocuk yatağında yatıyormuş. Baba "Uyuyor musun?" diye sormuş. Çocuk "Hayır." diye cevaplamış. "Al bakalım istediğin on doları. Sana biraz önce sert davrandığım için özür dilerim çok yorucu bir gün geçirdim". Çocuk sevinçle "Teşekkürler babacığım" demiş ve yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkarmış, adamın suratına bakmış ve sessizce saymaya başlamış. Adam büyük bir hiddetle "Paran olduğu halde neden benden para istiyorsun, benim senin saçma çocuk oyunlarına ayıracak vaktim yok." demiş. Çocuk "Ama yeterince param yoktu" demiş ve elindeki bütün paraları babasına uzatarak "İşte yirmi dolar, bir saatini alabilir miyim ???"

Öncelikle paylaşımınız için teşekkürler şafakvakti kardeşim. Yalnız bu konu daha önce açılmış. Buyrun burdan devam edelim. ::)
http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,5988.0.html

Edebiyat

MollaCami.Com