Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kopya çekmek helaldir....

•»«•´`•.(*•.¸(`•. Selamün Aleyküm Arkadaşlar¸.•´)¸.•*).•´`•»«•

Helaldir kopya çekmek. Yada benzemeye çalışmak eskimemiş eskilere. Utanma ve çekinme. Bak garantisini veriyorum helaldir dedim ya neden hala bakıyorsun bana öyle !

Râsulullah (SAV) çocuklara güler yüz gösterdi. Kopya çekip güleryüz gösterdin mi sen de çocuklarına ? Abdulkadir Geylani Ana sözü dinledi hadi durma bir kopyada burdan çek ve sakın çıkma sözünden Annenin. Nice alimler ser verdi sır vermedi bu yolda. Sen de kopya çek ve sakın sır verme serine mal olsa da.

Ama hala bakıyorsun. Halbuki ne güzel olurdu dimi şimdi bir başkasının yaptığı evi çekememek ve aynısını inşa etmek tam karşısına. Hatta daha yükseğini en büyük benim dercesine haşa ! Yada ne güzel olurdu başkasının ilmini çalmak “ben yaptım” edasıyla. Hırsızlık yapmak yada ve görmezden gelmek yıllarca verilmiş emekleri.

Kusura bakmayın bu kopya değildi kastettiğim. Kastettiğim bir kopyası olmaktı Rasulullahın ya da teslimiyetin bir örneği olmaktı Sümeyye R.A gibi. Ebubekir misali Sıddık Ömer misali Adil Osman gibi iffetli ve Aliyane cesur olmaktı kastettiğim. Hadi ey Müslümanlar minarenin günde 5 defa haykırışı boşa değil. Her defasında kopyasını çek diyor sana İslamın. Bu kopya helal. Bu kopya caiz. Bu kopya Cennet'e götürecek seni firdevslerden uçuracak Melekler gibi…

Sen merak etme sen İslamı kopya çek. Bunun cefasını çekenler çekti. Kızgın çöllerde kayaları dost edindi bilaller. Ammar Bin Yasirlerin gözleri önünde Anaları ve Babaları katledildi.

PEKİ NEDEN BİLİYOR MUSUN ?

Neden Bilal Çölde kızgın taşlar altında ezildi ? Neden bir sahabe savaş esnasında Rasulullah (SAV) a gelen oka başını siper etti ? Sence nedendi Selahaddin Eyyubinin derdi ? Fatih Sultan Mehmet Hânın gayreti ? Akşemseddinlerin Hacı Bayram-ı Velilerin küfre karşı mücadelesi ? Nedendi sence yanık yanık Ezan okuyuşu Habeşinin ?
ONLARIN BİR KOPYASI OLABİLMEK DİLEĞİYLE

Neden Bilal Çölde kızgın taşlar altında ezildi ? Neden bir sahabe savaş esnasında Rasulullah (SAV) a gelen oka başını siper etti ? Sence nedendi Selahaddin Eyyubinin derdi ? Fatih Sultan Mehmet Hânın gayreti ? Akşemseddinlerin Hacı Bayram-ı Velilerin küfre karşı mücadelesi ? Nedendi sence yanık yanık Ezan okuyuşu Habeşinin ?
ONLARIN BİR KOPYASI OLABİLMEK DİLEĞİYLE

çok güzel bir yazıymış emeğinize sağlık

sizinde gözlerinize sağlık....

Güzel yazi kardesim, paylasim için tesekkürler..

Güzel yazi kardesim, paylasim için tesekkürler..

Tesekkürler.
Kopya çekmek güzelde, aynisini çekmek biraz zor.
Hani nefsini arindirmadiysan, hani ne oldugunu anlamadiysan.
Iman nurunun kopyasini çekmek kolay mi?
Calismadan ugrasmadan alinir mi?
Su daha güzel, SEVMEK ve sevdiklerine benzemek.
Hani bu zamanda çekilmez mi sandin?
Aynisini çektirirler sana hem inanmayan, hem inananlardan e hadi benzemek istersin.
Kolay mi bu yol zahmet istemezsin!
"Iman ettik derler"
Oysa iman edenin imtihani bol olur, sabretmeye O'na razi olmaya varmisin?
Varmisin? O halde korkma Rabbinle berabersin.

Edebiyat

MollaCami.Com