Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kim 7 şeye dikkat ederse Allah katinda üstün olur.

SEMERKANDİ ANLATIYOR:

- Bir kimse ,sayılaçak 7 şeye devam ederse,Allah(celle celalüh) katında üstün olur.Meleklerin yanında şerefli olur.Deniz köpüğü kadar olsa dahi,ALLAHU teala onun günahlarını bağışlar:

1- Her neye başlarsa ,başında besmele çekmeli;Rahim olan ALLAHIN adı ile diye başlamalıdır.

2- İşi bittikden sonra hamdeder: Elhamdülillah ,ALLAHA hamd olsun demelidir..

3- Diline kötü bir söz gelir veya kötü bir amel işlerse ,istigfar etmelidir Estagfirullah demelidir...

4-Bir şeyi yarın yaparım derse,İnşaALLAH demelidir.

5-Bir kötülük ile karşılaşırsa La havle ve la kuvvete ille billahilaliyyi'l-azim güc ve kuvvet yüce ve azim olan Allah(celle celalüh)'ındır.demelidir..

6-Mala veya cana bir müsibet gelirse,İnna lillahi ve inna ileyhi raciun ,biz Allah(celle celalüh) içiniz,Allah(celle celalüh) 'a döneriz.demelidir..

7- Gece olsun ,gündüz olsun LA İLAHE İLLALLAH demelidir.

Dikkat edelim inşaallah.
Allah razı olsun kardeşim.

Dikkat edelim inşaallah.

teşekkürler

2 seferdir okuyorum ßaşLığı, 7 seneye yazdığını zannettim :-\ ALgım zayıfLadı iyice , hayırLısı oLsun inşaALLAH :)

ALLAH(c.c) razı oLsun ...

2 seferdir okuyorum ßaşLığı, 7 seneye yazdığını zannettim :-\ ALgım zayıfLadı iyice , hayırLısı oLsun inşaALLAH :)

ALLAH(c.c) razı oLsun ...

Bende 7 sene dikkat etmemeiz gereken sey diye okudum :)

Güzel paylasim kardesim, tesekkürler. Bu dualari dilimizden düsürmememiz dilegi ile...

Dikkat edelim inşaallah.

Dikkat edelim inşaallah.

Dikkat edelim inşaallah.

Dikkat edelim inşaallah.

Sizlerden de Allah razı olsun, dikkat ediyoruz inşallah...

Allah için alıp Allah için vermeli, nimete şükretmeli,belalarda sabırlı olmalı , günaha tövbe etmeliyiz. Kelime-i tevhidi de ağzımızla değil kalben ihlasla tasdik etmeliyiz. Unutmayayım diye tekrarladım:)
Allah Razı olsun

Yapması öyle çok zor olmayan mükafatı ise büyük olan 7 şey..Paylaşım ve hatırlatma için teşekkürler

Birşey sorabilirmiyim? Bu 7 konusu hep dikkatimi çekiyor şu aralar ve 7 ile ilgili
birsürü yazı okudum hadis de var eklemiştim '' Beni görmeden inananlara 7 kere müjdeler olsun '' diyor Resullullah bir sır mı var burda bilemiyorum. Sonra 17 hep gözüme takılıyor, yoksa tv de çıkan biri gibi sayılara mı takılıyorum ,bilmiyorum????
Bilen varsa bir satır eklerse sevinirim .

Burda da fatihanın 7 sırrından bahsediliyor.
Yedi ye ait yazıları hep buraya mı eklesem? yoksa merak mı etmesem?
http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,30022.0.html

Buda 7 ;)
http://www.mollacami.net/forum/index.php/topic,30277.new/boardseen.html#new

Bir hafta 7 gün. İnsanoğlu buldu bunu bil.
Ama Yaratan katında hazırmış her kural öğrenmesini bil. Nasıl?
Sor, ara , iyide yardım et ne olur ara sıra ;)
Hazırcılara verilmez sırlardan, oku, gez dal tefekküre ara sıra, acele etme, bekle
Rızık gibi değildir sırlar Hak edene, Hapı yuttum desene (ne demek) Çalış uğraş, yoksa bekleme, merak etme. Demesi kolay , nerdeyse gözüme girecekler, ;)

İz Bırakanlar (İslâm Büyükleri)

MollaCami.Com