Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Artık Tek KişiLik CümLeLerim Var!Çok yoruldum! Üstelik çok da sıkıldım! Alıp başımı gitmek istiyorum. Kimseye haber vermeden, bir gece vakti, elimde bavul yola düşmek istiyorum.

Artık Tek Kişilik Cümlelerim Var!
Herkesin derdi kendine büyük, benim ki bana XXXL geliyor. Altında ezildiğim yeterince ağırlık yokmuş gibi, gönül eyle, laf dinle, laf anlat, anlattığın karışındakine geçmesin, önümde bir dağ gibi duran hayat aşılmayı beklesin.

Beladan uzak durmak mümkün değil. Sen ne kadar kendi halinde köşende dursan da, gelip seni buluyor. Kimsenin işi gücü yok mu? Dertsizlikten gün ziyanlığı!

İnsanlar sahip olduklarının, sadece kaybettikleri zaman mı farkına varıyorlar? Ellerinde tuttukları değerleri görmek için, mutlaka kopup gitmesi mi gerekiyor?

Günün bütün sıkıntılarıyla boğuştuktan sonra, akşam eve geldiğinde, seni seven bir insanın yanında oturmak, ona sarılıp uyumak ne büyük bir lüks, anlamıyorlar mı? İçinde sevgi olan bir ilişkiye sahip olmanın paha biçilmez olduğunu algılamak için, mutlaka bir kayıp mı yaşanması gerekir?

Yalnızlığın ne derece boğucu, yoran, karanlık bir çukur olduğunu yaşamadan kimse bilemez. Her zorluğu tek başına atlatmak zorunda kalmak, her olayda tek başına ayakta durmak kolay mı?

Yalnızlık bazen insanın içine öylesine işler ki, bir gün hayal kurarken bile tek kişilik olduğunu fark edersin. Sonunda kabullenirsin. Senin hayatın budur. Böyle yaşamaya alışırsın. Bir terazin vardır, dengede tutmaya uğraşırsın.

Sonra an gelir, o kefelerin ne kadar zorlukla dengesini koruduğunu bilemeyenler, üstüne ağırlık koyarlar. Kaldırabileceğin kadar olursa, ona da ses çıkarmazsın.

Geçen hafta kar yağdı ama giderken bana bir hediye bıraktı. Balkon kapısının ince çatlağından sızan su, salonun parkelerinin altına dağıldı. Şimdi salonumun ortasında büyük bir şişkinlik var. Parkelerim hamile gibi duruyor. Üstüne ağırlık koydum, daha fazla şişmesin diye. Sonra fark ettim ki, yüreğimde de buna benzer bir şişlik var. Getirip birileri üstüne ağırlık koyuyor. Oysa ben parke değilim! Üstüme koyulanları içine çekip, daha da büyüyor gönlümün kabarıklığı.

İnsana en çok, sevdiklerinin yaptıkları, sözleri koyuyor. Sevmediklerimden bana ne! Kim ne demiş, kim ne yapmış, hiç beni ilgilendirmiyor. İlişkileri ayakta tutmak zor! Ne kadar mücadele etsen, bir taraf hep eksik kalıyor.

Alıp başımı gitmek istiyorum buralardan. Kimsenin beni bulamayacağı bir yere, elimde sadece bir bavulla yürüyüp gitmek istiyorum. Eskiden kalabalık hayaller kurardım. Kırıldıkça, hayallerimi de teke indiriyorum…

Esra Çaylak

teşekkürler degerli kardeşim

Bir Daha Bırakıp Gitme

yaşamanın tadı seninle güzel
inan ki hayatım seninle özel
sensiz gecelerim zindandan beter
sensizliğin adı ölümmüş meğer

sen varsın hülyamda rüyamda bile
yalnız yaşamak mı çekilmez çile
kal benim dünyamda beni terk etme
ne olur bir daha bırakıp gitme

inan ki seninle dünya bana dar
gülelim birlikte ölene kadar
sen varken kalbimde çiçekler açar
sakın çekip gitme kalırım naçar
Hüseyin Erdoğan
Gitmek mi? eftali ve beni almadan nereye? :) Emeğine sağlık...

Şifaotu gözLerine sağLık kardeşim:)

Sevdam12 sen ve EftaLsiz neyim var,taßikide...

Bir can var canında O canı ara... Beden dağında gizli mücevheri ara... Ey yürüyüp giden dost bütün gücünle ara... Ama dışarıda değil aradığını kendi içinde ara...

Hz MEVLANA...


Paylaşım için teşekkürler :)

EyvALLAH Anise kardeşim.Öğüt verici katkınız için teşekkürLer:)

Teşekkürler efsun kardeşim,çok güzel bir paylaşım olmuş.
Emeğine sağlık.

ßen teşekkür ederim vusLatLı,gözLerinize sağLık.


Edebiyat

MollaCami.Com