Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Aralık (Muharrem) Kur'an-ı Kerim Hatmi-3

[i]"Kur’an’ı okuyunuz, zira Kur’an, Kıyamet Günü Kur’an ehline şefaatçi olarak gelir." diye buyuran Sevgili Peygamberimiz (sav), Kur’an okumanın bir bereket olduğunu; Kur’an okumayı terk etmenin ise zarar ve ziyan vesilesi olduğunu bildirmiştir. Kur’ân-ı kerîm okumakla alâkalı olarak sevgili Peygamberimiz buyurdu ki:

“Ümmetimin yaptığı ibâdetlerin en kıymetlisi, Kur’ân-ı kerîmi, Mushafa bakarak okumaktır.”

“Kim Allah ve Rasulu'nun kendisini sevmesinden sevinç duyarsa Mushaf'ı okusun”

“Kur'an, Allahü Teala'ya göre göklerden ve yerden daha sevimlidir.”

Kur’ân-ı kerîm okurken, bunun Allahü teâlânın kelâmı olduğunu düşünmelidir. Kur’ân-ı kerîme dokunmak için, abdestli olmak lâzım olduğu gibi, onu okumak için de, temiz kalb lâzımdır. Allahü teâlânın büyüklüğünü bilmeyen, Kur’ân-ı kerîmin büyüklüğünü anlayamaz. Allahü teâlânın büyüklüğünü anlamak için de, O’nun sıfatlarını ve yarattıklarını düşünmek lâzımdır. Bütün mahlûkâtın sâhibi, hâkimi olan Allahü teâlânın kelâmı olduğunu düşünerek okumalıdır.

Kur’ân-ı kerîmi okumak, mühim sünnettir.
Tecvîd ilmine uygun olarak ve hürmet ile okunan Kur’ân-ı kerîmi dinlemek farz-ı kifâyedir.
Okuyanlara verilen sevâbların aynısı, dinleyenlere de verilir.

[center]***

[font=palatino linotype][size=14pt]Aralık ayı 3. hatmimize başlamış bulunmaktayız, katılımlarınızı bekliyoruz!

>> Aralık ayı 3. hatmimizden cüz almak için tıklayınız <<

Muharrem-i Şerif bereketiyle selamladı bizleri, ne güzel bu ay içerisinde 3. hatimimize başlıyoruz... :)

Yağmur kardeşim;

Bütün çabalarıma rağmen cüz almak için hatim sayfasına ulaşamıyorum. Size zahmet benim adıma bir cüz işaretleyip,buradan bildirebilir misiniz? ::)

Muharrem-i Şerif bereketiyle selamladı bizleri, ne güzel bu ay içerisinde 3. hatimimize başlıyoruz... :)

Çok şükür kardeşim, Mevlam kabul eylesin :)

Sizin için 6. cüzü işaretledik, katılımınız için teşekkür ederiz.

Not: İnternet Explorer tarayıcısını kullanan kardeşlerimiz hatim sayfamıza girmekte sorun yaşayabiliyorlar. Hiç problem yaşamadan giriş yapabilmeleri için Mozilla Firefox tarayıcısını kullanmalarını öneriyoruz!

>> Mozilla Firefox tarayıcısını ücretsiz indirmek için tıklayınız!

Bilgi ve yönlendirme için teşekkürler kardeşim, sağolasın... :)

Bilgi ve yönlendirme için teşekkürler kardeşim, sağolasın... :)

Rica ederim kardeşim, siz de sağolun.
Sizlerin Molla Cami'ye daha hızlı ve kolay ulaşabilmeniz için; elimizden geldiğince herzaman yardımcı olmaya çalışırız inşallah :)

Kardeşlerim hatmimizden alınmayan 16 cüzümüz kaldı:

8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22. ve 24. cüzlerimiz için katılımlarınızı bekliyoruz! ;)

Allah razı olsun.
Maşallah bu ay içinde üçüncü hatmimiz...

Rabbim Muharrem-i Şerif hürmetine ve içinde buluduğumuz aşure hürmetine
yatığımız ve yapacağımız hatimlerimizi kabul buyursun (Amin)

8,9,10,11,12 alıyorum Allah kabul etsin inş.

8,9,10,11,12 alıyorum Allah kabul etsin inş.

Allah razı olsun tuba64 kardeşim, ancak almak istediğiniz cüzlerden 8. cüzü bir başka kardeşimiz işaretlemiş.

Sizin için 9, 10, 11. ve 12. cüzleri işaretledik, Mevlam kabul eylesin.

24.cüzü,ben alıyorum .Allah kabul etsin inş.

24.cüzü,ben alıyorum .Allah kabul etsin inş.

Amin, Allah razı olsun meymune kardeşim, 24. cüzü sizin için işaretledik.

Evet kardeşlerim Aralık ayı bitmek üzere, 3. hatmimizin tamamlanabilmesi için katılımlarınızı bekliyoruz: ;)

Henüz alınmamış cüzlerimiz: 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ve 22

14, 15, 16, 17, 18 alıyorum

14, 15, 16, 17, 18 alıyorum

Allah razı olsun sevgili tuba64 kardeşim, Mevlam kabul eylesin.

Hatmimizden alınmayan 4 cüzümüz kaldı: 19, 20, 21 ve 22

Ocak ayına girmeden bitrebilir miyiz acep?

Ocak ayına girmeden bitrebilir miyiz acep?

Ocak ayına girdik ve hatmimiz henüz tamamlanmış değil ::)

Hatimler

MollaCami.Com