Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Aralık (Zilhicce) Kur'an-ı Kerim Hatmi

[i]Kur’ân-ı kerîm okumakla alâkalı olarak sevgili Peygamberimiz buyurdu ki:

“İnsanlardan ehlüllah olanlar vardır. Kimdir onlar, Ya Resülallah! dediler. Kur'an ehli, buyurdu. Onlar Allah'ın ehl-i yakın ve has kullarıdır.”

“Ümmetimin yaptığı ibâdetlerin en kıymetlisi, Kur’ân-ı kerîmi, Mushafa bakarak okumaktır.”

“Kur’ân-ı kerîm okunan evden arşa kadar nûr yükselir.”

Kur’ân-ı kerîm okurken, bunun Allahü teâlânın kelâmı olduğunu düşünmelidir. Kur’ân-ı kerîme dokunmak için, abdestli olmak lâzım olduğu gibi, onu okumak için de, temiz kalb lâzımdır. Allahü teâlânın büyüklüğünü bilmeyen, Kur’ân-ı kerîmin büyüklüğünü anlayamaz. Allahü teâlânın büyüklüğünü anlamak için de, O’nun sıfatlarını ve yarattıklarını düşünmek lâzımdır. Bütün mahlûkâtın sâhibi, hâkimi olan Allahü teâlânın kelâmı olduğunu düşünerek okumalıdır.

Kur’ân-ı kerîmi okumak, mühim sünnettir.
Tecvîd ilmine uygun olarak ve hürmet ile okunan Kur’ân-ı kerîmi dinlemek farz-ı kifâyedir.
Okuyanlara verilen sevâbların aynısı, dinleyenlere de verilir.

[center]***

[font=palatino linotype][size=14pt]Aralık (Zilhicce) ayı hatmimize başlamış bulunmaktayız, katılımlarınızı bekliyoruz!

>> Aralık ayı hatmimizden cüz almak için tıklayınız <<

Kardeşlerim hatmimizden cüz almayı unutmayalım inşaallah...

RABBİM kabul buyursun..

Allah kabül etsin.hocam ben dünden beri deniyorum ama cüz alamıyorum. Ayrıyeten üye mi olmak gerekiyor acaba? bilgi verirmisiniz?

Allah kabül etsin.hocam ben dünden beri deniyorum ama cüz alamıyorum. Ayrıyeten üye mi olmak gerekiyor acaba? bilgi verirmisiniz?

evet kardeşim cüz almak için üye olmanız gerekiyor.

> Üyelik Müracaati İçin Tıklayınız <

teşekkürler kardeşim allah razı olsun.üye oldum.

RABBİM kabul buyursun..

Allah kabül etsin.

Amin... Allah razı olsun.

teşekkürler kardeşim allah razı olsun.üye oldum.

Yardımı için h.shn kardeşimize biz de teşekkür ederiz.

Üyeliğiniz hayırlı olsun yaren_26 kardeşim, hatmimize katılmayı unutmayınız ;)

kalan cüzleri veya okunan cüzleeri buradan yazsanız olur mu?

diğer türlü oradan herkes faydalanamıyor.yada yeni üyelerimiz farkedemeyebiliyor.

kalan cüzleri veya okunan cüzleeri buradan yazsanız olur mu?

diğer türlü oradan herkes faydalanamıyor.yada yeni üyelerimiz farkedemeyebiliyor.

Elbette kardeşim, kalan cüzleri yazmamız yeni üyelerimiz için daha faydalı olacaktır.

Aralık ayı hatmimizden alınmayan 2 cüzümüz kaldı,
17. ve 18. cüzlerimiz için katılımlarınızı bekliyoruz!

Elbette kardeşim, kalan cüzleri yazmamız yeni üyelerimiz için daha faydalı olacaktır.

Aralık ayı hatmimizden alınmayan 2 cüzümüz kaldı,
17. ve 18. cüzlerimiz için katılımlarınızı bekliyoruz!

ama o cüzleri bana vermemişmiydinizzz :(

o zaman bütün cüzler bittiğine göre yenisine başlayalım mı?

:)

Evet sizin için işaretlemiştik ancak siz daha sonra üye olup 20. ve 21. cüzleri alınca ve bizim işaretlediklerimizi de okuyacağınıza dair bilgi vermeyince iptal etmiştik.

Lütfen üzülmeyin sevgili kardeşim, 17. ve 18. cüzleri de şuan itibariyle sizin üyeliğinizle işaretledik, Mevlam kabul eylesin.

Hatmimiz tamamlandı çok şükür, katılımda bulunan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

o zaman bütün cüzler bittiğine göre yenisine başlayalım mı?

Hatmimizin bugün tamamlanmış olması ayrıca sevindirdi bizi; çünkü hicri yeni yılımızın başlangıcında Muharrem ayı için yeni bir hatim başlatabileceğiz inş. ;)

Bendeniz de hatim sayfasına ulaşamadım zaten hatmimiz de tamamlanmış.Tekrar başlanacaksa ya da başlanmışsa hangi cüzleri alabiliriz bilgi verirseniz seviniriz Yağmur kardeşim...

Bendeniz de hatim sayfasına ulaşamadım zaten hatmimiz de tamamlanmış.Tekrar başlanacaksa ya da başlanmışsa hangi cüzleri alabiliriz bilgi verirseniz seviniriz Yağmur kardeşim...

10. cüz ile 24. cüz arasındaki cüzlerden verebiliriz ahuzar kardeşim ::)

http://www.mollacami.com/hatim?t2=hatim&hn=61

Pekala şimdilik 10. cüzü alayım kardeşim,bilgi için teşekkürler... :)

Pekala şimdilik 10. cüzü alayım kardeşim,bilgi için teşekkürler... :)

10. cüzü sizin için işaretledik Ahuzar kardeşim, Mevlam kabul eylesin.
Katılımınız için biz teşekkür ederiz :)

Hatimler

MollaCami.Com