Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Şeytan Sizi Ne Etsin?

Yahudinin biri, Efendimiz(s.a.v.) hazretlerinin huzuruna geldi. Ve Efendimiz(s.a.v.) hazretlerine;
-“Ey Muhammed! Huzuru kalble ve şeytanın vesveselerinden uzak bir şekilde ibadet ediyoruz! Ama senin ashabından kendilerine vesveselerin geldiğini işitiyoruz!” dedi. Bunun üzerine Efendimiz(s.a.v.)hazretleri(yanında bulunan) Ebu Bekir(r.a.) hazretlerine;

-“Sen buna cevap ver!” buyurdu.

Bunun üzerine Hazret-i Ebu Bekir(r.A.) buyurdu:

-“Ey Yahudi! İki ev var! O evlerden biri, altın, gümüş, inci, yakut, değerli kumaşlar ile dolu….
Diğer evde, bu zikredilenlerden hiçbir şey yok. Bomboş ve harap bir evdir.(Söyle bakayım) hırsız bu değerli para ve eşya ile dolu eve mi girer; yoksa boş olan eve mi?” Yahudi:

-“Tabi ki hırsızlar, değerli eşya ile dolu ve para bulunan eve girerler” Bunun üzerine Hazret-i Ebu Bekir(r.A.) buyurdu:

-â€œİşte bizim(Müslümanların) kalbleri!
1. Tevhid,
2. Marifet,
3. Takva,
4. İhlas,
5. İyi niyet,
6. Ve benzeri faziletlerle doludur.
Sizin kalbleriniz ise bu güzellik ve faziletlerden bomboştur. İşte bundan dolayı “Hannas” olan şeytan sizin kalblerinize yönelmez.(Şeytan sizi ne etsin?) dedi.

Bunun üzerine Yahudi hemen Müslüman oldu…

Kaynak : Ruhu’l Beyan Tefsiri 15 cilt Sayfa 423

teşetürler akıncı kardeşim
. Tevhid,
2. Marifet,
3. Takva,
4. İhlas,
5. İyi niyet,
6. Ve benzeri faziletlerle doludur.
allah imanımızdan ayırmasın son nefesimize kadar.
aminnn

Bir gün adamın biri şeytanla arkadaş olur. O gün şeytan bakar ki; adam öğle namazını kılmaz. İkndi olur, akşam olur, Yatsı olur. Ama adam hiç birini kılmaz. ve şeytan en sonunda şunu der:
- "Ben bir kere secde etmedim die allah beni cennetinden kovdu. Ama sen bırak secde etmeyi daha bir vakit namaz bile kılmıyorsun. Sen zaten benden daha tehlikelisin. Benim seninle arkadaş olmama gerek yok." der ve oradan uzaklaşır.

Öyle insanlar var ki zaten şeytanın ta kendisi. Şeytanın bunlarla ne işi olsun?

ALLAH BİZİ BÖYLE İNSANLARIN ŞERRİNDEN KORUSUN.
BİZİ BİR DK BİLE ŞEYTANIN VE NEFSİN ALİNE DÜŞÜRMESİN.

teşekkürler AKINCI kardeşim. değerli ve güzel bir paylaşımdı. allah razı olsun.

teşekkürler AKINCI kardeşim. değerli ve güzel bir paylaşımdı. allah razı olsun.

Teşekkürler değerli kardeş Akıncı;paylaşımın çok yerinde ve yararlı oldu artık vesvesem var diye tutuşmaya gerek yok ,nedeni bariz şekilde görülüyor emeğine eline sağlık... :)

demekki her halukarda kendimizi muhasebe etmemiz gerek..

paylasimlar icin cümlenizden Allah-cc razi olsun

Sevgili Peygamberimiz

MollaCami.Com