Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim


Yakında laptopunuz çıglık atıp yardım isteyecek!Çığlık çığlığa bağırıp yardım isteyen bir laptop görürseniz şaşırmayın: İşte hırsızların yeni kabusu

Teknoloji ilerledikçe taşınabilir bilgisayarlar da daha hafif ve daha işlevsel hale geliyor. Bu özellikleri nedeniyle hırsızların bir numaralı hedefi olmaları çok da sürpriz değil. Bu yüzden güvenlik firmaları laptop'ların çalınmasına karşı farklı önlemler geliştirmeye çalışıyorlar. Front Door Software ise laptop'un çalınması durumunda, sorunu cihazın kendisinin çözmesini sağlamaya çalışan bir yöntem geliştirdi. Hayır, laptop'lar yakın dövüş teknikleri kullanmayacaklar ama ona en yakın önlemi uygulayacaklar; bağırarak yardım istemek!

Evet, yanlış duymadınız. Front Door Software, özel geliştirdiği bir yazılım ile çalınan laptop'lara uzaktan erişim ile aktive edilecek bir güvenlik yazılımı hazırladı. Yazılım daha önceden kaydedilmiş bir mesajı sesli ve görüntülü olarak aktaracak ve cihazın çalınmış olduğunu civardaki herkesin öğrenmesini sağlayacak. "Yardım edin! Sen benim sahibim değilsin! Bu laptop çalındı! Lütfen polisi arayın!" şeklinde bağıracak olan laptop yazılımı Windows XP, Vista ve Mac OS X için hazırlandı. Fiyatı ise 29,95 dolar; yani yaklaşık 49 TL.

ilginç ama bence yakın dovus sanatı daha ıyı olurdu veya farklı bırı elıne aldıgında 220 volt elektırık akımı olusturabılır :)

;D

şimdi bu kısmı güzelde
hadi bilgisayardaki virüslerde hırsızlardan yana olursa ;D
hadi bğıranları döverse


Teknolojik Gelismeler

MollaCami.Com