Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Çığlık Atıp Yardım İsteyen Laptop

Çığlık çığlığa bağırıp yardım isteyen bir laptop görürseniz şaşırmayın: İşte hırsızların yeni kabusu

Teknoloji ilerledikçe taşınabilir bilgisayarlar da daha hafif ve daha işlevsel hale geliyor. Bu özellikleri nedeniyle hırsızların bir numaralı hedefi olmaları çok da sürpriz değil. Bu yüzden güvenlik firmaları laptop'ların çalınmasına karşı farklı önlemler geliştirmeye çalışıyorlar. Front Door Software ise laptop'un çalınması durumunda, sorunu cihazın kendisinin çözmesini sağlamaya çalışan bir yöntem geliştirdi. Hayır, laptop'lar yakın dövüş teknikleri kullanmayacaklar ama ona en yakın önlemi uygulayacaklar; bağırarak yardım istemek!

Evet, yanlış duymadınız. Front Door Software, özel geliştirdiği bir yazılım ile çalınan laptop'lara uzaktan erişim ile aktive edilecek bir güvenlik yazılımı hazırladı. Yazılım daha önceden kaydedilmiş bir mesajı sesli ve görüntülü olarak aktaracak ve cihazın çalınmış olduğunu civardaki herkesin öğrenmesini sağlayacak. "Yardım edin! Sen benim sahibim değilsin! Bu laptop çalındı! Lütfen polisi arayın!" şeklinde bağıracak olan laptop yazılımı Windows XP, Vista ve Mac OS X için hazırlandı. Fiyatı ise 29,95 dolar; yani yaklaşık 49 TL.

29 dolarmı.oyuncak olmasın bu sena. :)

;D bilmiyom valla internetten buldum

amanınnnn......millet deliye hasret...biz akıllıya....

;D bilmiyom valla internetten buldum
. bir kamyon sipariş vermeyi düşünüyorumda. ;)

valla simdiki hirsizlar onun da cozumunu bulurlar bi sekilde ::)

:D

Teknolojik Gelismeler

MollaCami.Com