Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Sevgi Dolu Olmak

SEVGİ DOLU OLMAK

Kur'an-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerde bütün Müslümanların kardeş olduğu vurgulanarak, birbirlerini sevmeleri emredilmiştir:

"Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah'a karşı gelmekten sakının ki size merahamet edilsin." (Hucurat,10)

Yüreği sevgi dolu Peygamberimiz (s.a.v.)'de:

"İmân etmedikçe Cennet'e giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de kâmil Mü'min olamazsınız."(Hadis-i Şerif)

"Mü'minler birbirini sevmede, birbirlerine yakınlıkta, şevkat gösterip birbirini koruyup kollamada bir vücut gibidirler. Vücudun herhangi bir yerinde bir rahatsızlık olduğunda; bunu, vücudun tüm uzuvları hisseder." (Hadis-i Şerif)

İslâm Dini'nin bu güzel öğütlerinden aldıkları ilham ile "Yaratılanı severiz yaradandan ötürü" diyen Yunus Emre'ler, "Bu kapı ümitsizlik kapısı değildir; ne olursan ol yine gel" diyen Mevlânalar hep sevmeye ve sevgiye çağırmışlardır.

Semerkand

Kardeşliğimizin, dostluğumuzun, sevgimizin bâki olması temennisiyle...

Kardeşliğimizin, dostluğumuzun, sevgimizin bâki olması temennisiyle...
.amin

büyüklenmeden.....aynı güneşe baktığını bilerek....tek olan Allahın beni de onuda gördüğünü bilerek....

teşekkürler firdevs...

Rica ederim. İlgine ve kıymetli yorumuna ben teşekkür ederim Lâl; duaya iştirâk eden İhvan kardeşimize de teşekkür ederim.

Gönlünüzden Allah'ın ve Rasul'unun sevgisi eksik olmasın.

Teşekkürler....

güzel bir paylaşım.sağol...

Rica ederim. İlginize ve kıymetli yorumlarınıza ben teşekkür ederim arkadaşlar...

Yüreklerinizden sevgi eksik olmasın...

Allah(c.c.) razı olsun...

çok güzel bir paylaşımdı...teşekkürler...

Amin, cümlemizden İnşallah.

Beğenmene sevindim Sena; Rabb'im gönlüne sevgisini nakşetsin. Ve O sevgi, her dâim gönlünde dursun İnşallah...

Amin, cümlemizden İnşallah.

Beğenmene sevindim Sena; Rabb'im gönlüne sevgisini nakşetsin. Ve O sevgi, her dâim gönlünde dursun İnşallah...

est.Efendimizin söylediklerini beğenmemek ne haddime ::)

Amin, cümlemizden İnşallah. :) :)

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com