Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Çocuk Sırrı

Muhammed Diyauddin k.s Hazretleri çok sohbet ederdi. Adeta sohbet aşığıydı. Yanında sohbet edecek büyükler olmasa bile çocuklarla sohbet ederdi. Hanımı Medine validemiz bu duruma bir türlü anlam verememiş ve şöyle sormuştu:

– Efendim, bu çocuklar sohbetten ne anlasınlar? Henüz beş altı yaşındalar..

Bunun üzerine Muhammed Diyauddin Hazretleri şöyle buyurdu:

– Medine, ben de biliyorum, bu yaştaki çocuklar açıkça bir şey anlamaz. Ama Allah’ın rahmeti mutlaka iner. Onlar günahsızdır. Sâdât-ı Kiram’ın himmeti ve bereketi hissedilir. Zaten sohbetteki gaye de budur; Allah’ın rahmetinden, Sâdât-ı Kiram’ın himmet ve bereketinden istifade etmektir. Ben de bunu istiyorum. Yoksa boş yere konuşmak değil.

Hz Allah razi olsun..
Mevlam sohbetlerimizden istifade edebilmeyi nasip etsin

bazi sohbet ortamlarinda nedense ikiye ayriliriz hep..cocuk istemeyn grup bahanelri, birsey anlamiyorum,konu dagliyor verimli olmuyor..evet dogru olabilir..ama iste bir yonu de buuu..

birakin cocuklarin kulaklari alissin,risaleye ,kelimei tevhide,Allahin isimlerine ister istemz cocuk otomatilesiyor zaten :)

Hz Allah razi olsun..

Amin kardeşim..

Yorumlarınız için teşekkürler sevgili sila ve uzaklar..

Çok güzel bir cevap vermiş...
teşekkürler Yağmur kardeşim :)

Hz Allah razi olsun..
amin inş kardeşim

bir zaman şöyle bir haber duymuştum ne kadar doğrudur bilemem

vaktiyle Mekkenin Kralı Kabe'i Muaazama da çok çocuk sesi oluyor diye

çocukların gelmesini yasaklamış ama olacakya hikmeti hüda Kabenin kapıları 3 gün açılmamış taki çocuklara izin verilene kadar

çocuklarımız yarının büyükleri olacaklar hem mağnevi havadan yararlanmak hemde erken yaşta iman ve itikatlarının yerleşmesi açısından bu gibi yerlerden geri kalmamaları lazım... ağaç yaşken eğrilir tabirince ..
kendi adıma hamdolsun çocuklarımız hatim halkalarında büyüdüler o gün çocuktular şimdi imanlı inançlı birer birey oldular RABBİM son nefese kadar daim bakı kılsın..

çocuklarımız yarının büyükleri olacaklar hem mağnevi havadan yararlanmak hemde erken yaşta iman ve itikatlarının yerleşmesi açısından bu gibi yerlerden geri kalmamaları lazım... ağaç yaşken eğrilir tabirince ..

Kalbinde merhamet olmayana merhametli demem
Coçuk gibi masumu dizinde beslemeyene §evkat veremem
Bir ana gibi çocuguna saril ama özür kabahat dinlemem

Cocuklariniza verdikleriniz yarinlarda size geri dönecektir.

Hz Allah razi olsun..
Aminn inş.

Ya çocuklar bazen gerçekten bütün dikkati dagitiyor ve ben çok rahatsiz oluyorum :-\

Ama çok güzel bir bilgi, o anda her ne kadar yaramazlikla mesgul olsalar bile rahmetten istifade ediyorlar... Hiç bu açidan bakmamistim olaya...

Paylasim için Allah razi olsun..

Çocuklar birşey anlamaz kavramı çok yanlış. Çocuklar herşeyi anlar. Sadece neyi nerede kullanacaklarını bilemezler. Bunu da yaşayarak ve görerek öğrenirler. Ne kadar derin mevzular olsa da eğer onların dilinden anlatmayı başarırsanız büyüklerden daha iyi anlarlar ve daha çok özen gösterirler o konuya. Yeter ki biz anlatmasını bilelim :)
Ayrıca manevi havadan istifade etmeleri de cabası :)

Değerli hadise için teşekkür ederim Yağmur kardeşim.

teşekkürler degerli kardeşim

Konuya olan ilginiz için ben teşekkür ederim kardeşlerim. Allah sizlerden de razı olsun.

teşekkürler kardeşim..emeğinize sağlık

Tasavvûf

MollaCami.Com