Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

türban yasağı meselesi

türban yasağı meselesinin ne olacağı bu hafta sonu belirlenecek galiba

bu kadar mühim bir meselenin hallolması için dua edelim inşallah

bilmeyen arkadaşlarımızada bildirelim dua halkası oluşturalım

en çok kabul olunan dua toplu yapılan duadır inşallah

inşaallah aramızda kalbi en temiz olan hürmetine duamız kabul olur ve bu meselede hallolur

çok dua etmeliyiz

hadi arkadaşlar dua halkasına

Üzülüyorum...Müslüman kadını hanelerinden çıkardılar.

Üzülüyorum...Müslüman kadının cilbabını çıkardılar.

Üzülüyorum...Müslüman kadını; tesettürle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir kılığa bürüdüler

Üzülüyorum..Kimilerini açık, saçıklık belasına düşürdüler hatta kimilerinin imanlarını çaldılar.

Üzülüyorum...Müslüman kadın ve erkeği beraberce tedris ettirdiler ve adına da cihad dediler.

Üzülüyorum...Müslüman kadınını eline batılı verip, hakkı müdafaa ediyor zannettirdiler.

Esası tahrib edilen bir konuda;esası tahrib edenlere aldananlardan medet beklemek ne kadar isabetli olur?

Cenab-ı Hak(cc),Müslüman kadını bu noktaya getirenleri ıslah eylesin...
Lütfen!Ele alınış şekliyle bile abes olan bu meselenin hallini beklemek gibi bir gaflete düşmeyiniz.

Selam ve dua ile...

amin kardeşim amin.

özgürlükçü bir ülkede yaşıyormuşuz da eğer türban serbest olursa din devleti olurmuşuz ;D
kenan evrenin sözleri çok komiğime gitti
Bu sıralarda türbanla yatıp türbanla kalkıyoruz. Başka işimiz kalmadı. Ülkenin huzuru kaçtı. İnşallah buna güzel bir hal çere bulurlar da bu krizden kurtuluruz, yoksa memleket gittikçe böyle kriz içerisinde vatandaşlar birbirlerine karşı hasmane tutum içerisine girecek. Bu doğru bir şey değil. Yani kadının saçı
eğer görülmeyecek, saçının görülmesi günah olacaksa Allah kadınları saçsız yaratırdı. Bu nereden çıkmış? İran'daki o ilk gelen Humeyni bunu soktu. Humeyni 1979 yılından sonra dehşetli para harcayarak bizim Türkiye'deki genç çocukları, kızları bu yola sürükledi. İşte o halen devam ediyor yani İran'a hasret duymuşuz sanki, İran'a benzemek istiyoruz. İnşallah bundan kurtuluruz

daha çok huzurun bozulacak kenan evren:D

BAŞI AÇIK OLANLAR NASIL RAHATÇA AÇABİLİYORLARSA KAPATMAK İSTEYENLERDE RAHATÇA KAPATACAK MADEM ÖZGÜR BİR ÜLKEDEYİZ

amin kardeşim amin.

özgürlükçü bir ülkede yaşıyormuşuz da eğer türban serbest olursa din devleti olurmuşuz ;D
kenan evrenin sözleri çok komiğime gitti
Bu sıralarda türbanla yatıp türbanla kalkıyoruz. Başka işimiz kalmadı. Ülkenin huzuru kaçtı. İnşallah buna güzel bir hal çere bulurlar da bu krizden kurtuluruz, yoksa memleket gittikçe böyle kriz içerisinde vatandaşlar birbirlerine karşı hasmane tutum içerisine girecek. Bu doğru bir şey değil. Yani kadının saçı
eğer görülmeyecek, saçının görülmesi günah olacaksa Allah kadınları saçsız yaratırdı. Bu nereden çıkmış? İran'daki o ilk gelen Humeyni bunu soktu. Humeyni 1979 yılından sonra dehşetli para harcayarak bizim Türkiye'deki genç çocukları, kızları bu yola sürükledi. İşte o halen devam ediyor yani İran'a hasret duymuşuz sanki, İran'a benzemek istiyoruz. İnşallah bundan kurtuluruz

daha çok huzurun bozulacak kenan evren:D

BAŞI AÇIK OLANLAR NASIL RAHATÇA AÇABİLİYORLARSA KAPATMAK İSTEYENLERDE RAHATÇA KAPATACAK MADEM ÖZGÜR BİR ÜLKEDEYİZ

Agzına saglık ;)

türban yasağı meselesinin ne olacağı bu hafta sonu belirlenecek galiba

bu kadar mühim bir meselenin hallolması için dua edelim inşallah

bilmeyen arkadaşlarımızada bildirelim dua halkası oluşturalım

en çok kabul olunan dua toplu yapılan duadır inşallah

inşaallah aramızda kalbi en temiz olan hürmetine duamız kabul olur ve bu meselede hallolur

çok dua etmeliyiz

hadi arkadaşlar dua halkasına

çok güzel bi konuya deginmişsin firdevs 27 ;)
ALLAH RAZI OLSUN
Dualarınızı esirgemeyin arkadaşlar...

Üzülüyorum...Müslüman kadını hanelerinden çıkardılar.

Üzülüyorum...Müslüman kadının cilbabını çıkardılar.

Üzülüyorum...Müslüman kadını; tesettürle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir kılığa bürüdüler

Üzülüyorum..Kimilerini açık, saçıklık belasına düşürdüler hatta kimilerinin imanlarını çaldılar.

Üzülüyorum...Müslüman kadın ve erkeği beraberce tedris ettirdiler ve adına da cihad dediler.

Üzülüyorum...Müslüman kadınını eline batılı verip, hakkı müdafaa ediyor zannettirdiler.

Esası tahrib edilen bir konuda;esası tahrib edenlere aldananlardan medet beklemek ne kadar isabetli olur?

Cenab-ı Hak(cc),Müslüman kadını bu noktaya getirenleri ıslah eylesin...
Lütfen!Ele alınış şekliyle bile abes olan bu meselenin hallini beklemek gibi bir gaflete düşmeyiniz.

Selam ve dua ile...

ne yapalım yani devleti pisi pisine türban karşıtlarına mı bırakalım onların her isteğine boyun mu bükelim hatta biz süleyman demirelin dediği gibi türbanlılar arabistana sürülelim

onlar belli mevkilere gelmeye devam ettikçe bu ülkede yavaş yavaş bir tane bile türbanlı bırakmayacaklardır çünkü onlarda Allah korkusu yok

farkındayız kendimizden birçok tavizler verdik onlar tarafından dışlandık, hor görüldük, hatta bize hayvan muamelesi yapıldı ama biz söz sahibi,mevki sahibi olamadıkça onlar bütün türbanlılara bu tutumlarını devam ettireceklerdir

hem batılılaşmakla ne alakası var sonuçta bugün tüm dünyada türban serbest keşke bu konuda bizim ülkemizde bu kadar demokratik olabilseydi

sizden sadece dua istiyoruz

BU UGURDA DAVAMIZ BÜYÜK DAVAMIZ KUTSALDIR DAVA UGRUNA ZİNDANLAR BİZE CENNET GELİR, İNŞALLAH TÜRBAN SORUNU ÇÖZÜLECEK

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali (r.a)) ne kadar güzel bir söz

(sizden sadece dua istiyoruz

Türbanla okuyabilmek için mi dua istiyorsunuz?

Türbanla okuyabilmek için mi dua istiyorsunuz?

evet kardeşim türbanımla Allah rızası için vatana, millete faydalı olmak adına okumak istiyorum
okuluma rahatça türbanla girmek için sizden dua bekliyorum

Selamün Aleyküm,
birşeyi ısrarlı istemek yerine hayırlı ise istemek daha doğru olur diye düşünüyorum.Belkide bu kadar istenen birşey İslami yaşam şeklini seçenlere fazlası bir kayıp ile dönebilir.

yavaş yavaş bir tane bile türbanlı bırakmayacaklardır çünkü onlarda Allah korkusu yok

Unutmamalıki,H.Z.Allah kendisine taat içinde olan kulunun kılına zarar getirmez.
farkındayız kendimizden birçok tavizler verdik onlar tarafından dışlandık, hor görüldük, hatta bize hayvan muamelesi yapıldı ama biz söz sahibi,mevki sahibi olamadıkça onlar bütün türbanlılara bu tutumlarını devam ettireceklerdir

Buna katılmıyorum,kötü söz kem bakış sahibinindir,kendi fıtratları üzere konuşur hareket ederler,makam mevki sahibi olunsada,bu tutumları değişmez.

Allah rızası için

Bir an olsun;asrın ölçüsüz yönlendirmelerinden kurtulup,saadet asrına nazar ediniz.Rasul-i Ekrem(a.s.m.) Efendimiz,ashabı ve onların nurlu yollarını takip eden mü'minler nasıl hareket etmişler...

Asır değişmiş,ancak;onlar asla değişmemişlerdir.

Dinini dünya menfaati karşılığında satan kötü alimler,ümmeti yanlış fetvaları ile uçuruma sürüklemişler,ancak; onlar, batıla asla yanaşmamışlardır.

Bakınız! Allah'ın rızası,meşru dairede hareket etmekle kazanılabilir.

Mü'mine bir hanım;hanesini terkedip,cilbabını atıp,besmelesiz kitapları okuyup,erkeklerle ihtilat edip Allah'ın rızasını arayabilir mi?

Böylesine bir arayış içinde olan bir mü'mine hanıma dua edilebilir mi?

Evet dua ederim,ancak; düşmüş olduğu bu dini musibetten kurtulması için...

Cenab-ı Hak(cc),cümlemizi dini musibetlerden kurtarsın...

Size tavsiyem;hanenizde oturunuz.Yok eğer,çevrenize ve nefsinize söz geçiremiyorsanız;okuduğunuz şartlarda maruz kaldığınız günahlar için tevbe istiğfar ediniz.... Kusuru itiraf etmek de bir ihlastır.

Kainat dolu günahımız olsa da; dini bozmayalım

Not:Bu konuda; genele yazdığım son cümlelerimdir.

bu konuda türbanla okumakta ısrarlı olan bayanları anlamıyor anlayamıyorum :(
diyelimki okuma sorunu çözüldü ve sen bir avukat oldun, sen bir doktor oldun, sen bir inşaat mühendisi oldun, sen bir bankacı oldun!
işyeri kurallarına göre çalışabilme imkanın var mı?
eğer yoksa ki yok bu mücadele niye?

ben diyorum ki neden kapalı bayanlar farklı bi rorganize içerisinde olmuyor?
madem ki onlar bunu siyasete alet edip istedikleri gibi oynuyorlar (hatırlatırım yıllar yılı siyasal amaç olarak kullanılmıştır "türban")
neden onların oyununa kapılıyoruz?
neden biz bu oyunu değiştirmeyi düşünmüyoruz?

bu şekilde hem DİNimizden feragat etmemiş oluruz, hem dünyamızdan ;)

Bu çok zor bir durum.Karar vermeside.İnsan ne düşündüğünü, ne hissettiğini, artık niye yaşadığını.. bu tür büssürü soru oluyo kafasında.Ama Rabbine sımsıkı bağlandıysan bi sorun yok.
Bence böyle bi durumda olmayan bi kişi yada böyle bi durum başından geçmemiş biri bunu anlayamaz.
Allah hepimizin yardımcısı olsun..
Ama türban evet siyasi olarak kullanıldı.Ama birilerinin taşın altına elini koyması gerekiyo dimi ;)
Demokratik bi ülkede yaşıyorsak herkes hür iradesiyle davranabilir.
Bu arada türbanlı bi şekilde çalıştıran iş yerleride var :)
Hemde bi doktor , bi avukat, bi mühendis ve sayamadığım diğer mesleklerdende ;)

yolcu ve kardelen 54 kardeslerimin tamamen hakli olduklarini düsünüyorum...
kardeslerim tesettürlü karma siniflarda erkek ögretmenlerden ders almak , bu ne ilmiki terk etmeyi düsünmüyorsunuz... dini konulardaki ilmin farz oldugunu biliyoruz...dininizi ögrendiniz, orada kadin erkek arasindaki münasebetleri ögrendiniz, esitlik hususunda erkekle kadin arasindaki hususlari ögrendiniz, hangi konularda ayrildiklarini ögrendiniz, islamda kadin ve erkegin vazifelerini ögrendiniz ...onlari tatbik etmekte kolaylik saglanmasinimi istiyorsunuz yoksa siyasilerin kötü emellerine alet olmuyormusunuz? ...

bunlar benim düsüncem, bir seyde israr ederken biraz daha derin düsünelim lütfen...

"Bu ne bi ilimki" dediğiniz tabiki Kuran'ı Kerim'den alınan ilimdir.Sınıfların karma olması son 4 yıldır olan birşey.Benim zamanımda böyle bi durum yoktu.Böyle bir durum olamaması için bu çabalar yapılıyor.
Dediğim gibi evet türban siyasi olarak kullanıldı.Bunun bilincinde olan insan zaten böyle insanlara fırsat vermez.Ama siyasetede düştü bu konu diye kapalı bayanlarımız zor durumda kalmamalı dimi???
Ayrıca ısrar derken bu konu benim bile kaç yılımı aldı.Ama çok şükür istediğim yerdeyim.Çektiğim zorlukları benden sonrakiler çekmez inşallah.
Dinimiz İslam kitabımızda Kuranı Kerim fazla söze hacet yok.Dinimizde zorlama yoktur.Davet vardır.
Ben sadece fikirlerimi sundum.

kardesim, kimseye zorlama haddimiz degildir... islamda hanimlarin calismasina, zaruret durumunda müsade olmasina ragmen, bir hanimin avukat olmasi, doktor( bilhassa kadinlara mahsus olanlarin disindaki hastaliklarda) olmasi, veya diger mesleklerde egitim yapmis olmalari durumunda, nasil olacakta erkeklerle karsilasmadan ve bilhassa bir erkekle bir kadinin bir odada kalmadan mesleklerini icra etmeleri acaba mümkün olabilirmi...
bizim endiselerimiz var....
türbanli olarak egitimi destekliyenlerin, ve egitiminden sonra türbanli olarak meslegini icra ederken islama ters düsmeden nasil icra edilecek , bunlari izah ederseniz bizleride rahatlatirsiniz, bizde size minnettar kaliriz...

türbanli olarak egitimi destekliyenlerin, ve egitiminden sonra türbanli olarak meslegini icra ederken islama ters düsmeden nasil icra edilecek , bunlari izah ederseniz bizleride rahatlatirsiniz, bizde size minnettar kaliriz...

Bunun cevabını bende merak ediyorum.

Serbest Kürsü

MollaCami.Com