Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

arabca

muhterem kardeşlerim pratik arabca bölümünüz var mı ? varsa nerde ? bir de yoksa oluşturma imkanınız var mı günümüz arabcasında kullanılan kelimeleri bulacağımız bir yer olsa sizce nasıl olur ? selamlar allah razı olsun

Osmanlıca olarak http://www.mollacami.net/forum/index.php/board,200.0.html
buradan ulaşabilirsiniz...

efendim arapça olarak demişdim sağolun bu da çok güzel de hani bu pratik arapça ve şuanda kullanılan yeni kelimeler ve arapça açıklamalar lügat olarak demişdim efendim

Sabırla bekleyin o zaman ;)

inş. bakalım

hani bazı insanlar çok kolay dil öğrenir,

ben maalesef o zümreden değilim,dil benim için zor birşey..

arapça öğrenmeye kalksam nasıl bir yol tavsiye edersiniz,

ve ne kadar sürer normal koşullarda?

hani bazı insanlar çok kolay dil öğrenir,

ben maalesef o zümreden değilim,dil benim için zor birşey..

arapça öğrenmeye kalksam nasıl bir yol tavsiye edersiniz,

ve ne kadar sürer normal koşullarda?

muhterem kardeşim siz de kendinize güvenmemezlik var diye düşünüyorum. imdi arapça yı 3 ayda da , 1 yıl da da , 5 yılda da ...............ama nasıl ;
eğer çalışma ortamın yani muhatab olduğun insanlar arablar olursa ne dil kursuna veya ne de başka şeeye hacet olmaz. 3 ayda normal anlar konuşursun. tabi muhatab olman sık olursa daha da iyi konuşursun. en fazla da 2 sene sonra olursun bir arab.
Bir dili konuşmanın yolu bilenle konuşmaktan geçer..

şu an böyle bir şansımız yoksa ne yapmalıyız peki diye bilenlere soralım o zaman,

ya bu kadar olur...sabah düşünüyodum..umreye gidersem ihtiyacım olur..az bi anlıyacak kadar nerden öğrenirim diye...karşıma çıktı konu...
şimdi bu konuda bırakmam sizi medineli kardeşim ;)

Sabırla bekleyin o zaman ;)

bende bekliyom ona :-\

Medineli kardeşimize katılıyorum her ne kadar grameri öğrenilse de konuşma dili çok daha faydalı..Faslı arkadaşlarımdan biliyorum ;) Aslında en kolayı orada yaşamak ya neyse!
Umarım yakında açılacaktır forumumuz yönetim ilgilenir mutlaka ;) :)

şimdi bu konuda bırakmam sizi medineli kardeşim Göz kırpan

kardeşim bildiğim şeylerin tamammını öğretim. allahın izniyle. talebecik kardeşim sen bulmuşun faslıları işte bir fırsat öğrendin öğrendin yoksa yoooook bi daha

Faslımız da var Medinelimiz de var ama çok hızlı konuşuyorlar anlamak da zorluk çekiyoruz :) Allah'tan Medineli olan Türk, az çok anlatıyor ;)

kulağın aaşinaa olursa anlarsın kardeşim bak şimdi sen düşünürken yaani hayal kurarken arabça olarak kurmaya çalış tamam mı aklına takılan kelimeyi yaz lügattan bul. genel de lukat aammiiceyi yazmaz o zaman sorarsın. böylece gelişir. gece yatarken gündüz kalkarken arabada çarşlıda arabça düşün düşün düşün. o zaman arab olursun.

faslilar derice konusuyorlar galiba degilmi?

Ne tür olduğunu bilmiyorum ama fasih arapça değil mesela biz 'dinle' derken 'İsmağ' diyoruz onlar 'Simağ' diyorlar :) İstihareye sitihare diyorlar vs.
Arapçanın lazcası gibi birşey sanırım bölgesine göre değişiyor dilleri Medineli olanla bile arapçayı rahat konuşamıyorlar baya fark ediyor :)

Site Hakkında İstek ve Görüşler

MollaCami.Com