Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Eco-cook

ECO-COOK

"Dining 2015" yarışmasında mansiyon ödülü alan bu çalışma ise yemek pişirirken sudan, zamandan ve enerjiden tasarruf amacıyla tasarlanmış. Tencereyi en fazla üç farklı parçaya bölerek, aynı anda birden fazla yemeğin pişmesine-haşlanmasına imkan veren tasarımın sahibi ise Kechenyi Camille.

Pek sevmedim sanki ben bunu.Bir kere çok minik bişi bu tencere.
Birde üçe bölünürse kuşlaramı yemek yapılcak bu tencerede.

Pek sevmedim sanki ben bunu.Bir kere çok minik bişi bu tencere.
Birde üçe bölünürse kuşlaramı yemek yapılcak bu tencerede.

Evet Türk mutfağı ve büyük aileler için düşündüğümüz zaman yetersiz kalabilir. :) Ama yalnız yaşayanlar için kullanışlı olabilir. Bir de özellikle salata ya da harç için haşlama yapıyorsanız bayağı kullanışlı olabilir. :)

Neyse sen yollarsın bana,test ettikten sonra yazarım fikrimi bir daha :)

Neyse sen yollarsın bana,test ettikten sonra yazarım fikrimi bir daha :)

Tamam yolluyorum o zaman. Umarım memnun kalırsın. ;)
En yakın zamanda daha büyükleri de üretilir belki. Daha büyüğünü tasarlayan da bir türk olur büyük olasılıkla. Ya da neden bu kişi siz olmayasınız. :)

teşekkürler gözyaşı gel ben sana şöle etli yaglı yemekler yapayımboşver haşlamayı ;D ;D

teşekkürler gözyaşı gel ben sana şöle etli yaglı yemekler yapayımboşver haşlamayı ;D ;D

Sağolasın karasevdam kardeşim. Davete icabet etmek gerekir. Ben gelirken yine de bu tencereden sana da getiriyim bir tane. Dene belki memnun kalırsın. ::) :)

ya tencerenin kapatılması icap ediyorsa? mesela oadunda yemek pişirmek istersek?

üç yemek de is olur da ondan soruyom...

Ama yalnız yaşayanlar için kullanışlı olabilir. Bir de özellikle salata ya da harç için haşlama yapıyorsanız bayağı kullanışlı olabilir. :)

İlk gördüğümde aklıma gelen bu oldu. Bu açıdan çok faydalı.

Mansurefe kardeşim, odunda ufak tefek yemekler pişmez ki. Koyacaksın kuru fasülye falan, oh mis gibi. O zaman üzerinde herhangi bir şeyi haşlamaz sanırım ::)

İlk gördüğümde aklıma gelen bu oldu. Bu açıdan çok faydalı.

Mansurefe kardeşim, odunda ufak tefek yemekler pişmez ki. Koyacaksın kuru fasülye falan, oh mis gibi. O zaman üzerinde herhangi bir şeyi haşlamaz sanırım ::)

aynen yaaa hele meşe odununda şöle bi kuru ohhhh bu vakitte aklıma düşürdün yaaa..
çömlekte olacak bir de ohhhhh (çömlek=güveç de deniliyor...)

Öncelikle çok dikkatimi çeken bir başlık oldu , bunu söylemeden geçemeyeceğim :)

Benim çok hoşuma gitti sadece misal patatesle fasülye görüntüsü .aralarında delik var gördüğüm kadarıyla bölmelerin.Misal et haşlıyorsun onun suyu ve kokusu diğerine etki etmez mi ::)

Eğer etmezse bizede 1 adet yollayabilir misin gözyaşı kardeşim :-[ ::)

Çok teşekkürler :)

valla bu çok orcinal bişiymiş.bnm gözüm tuttu bunu.
büyük aileleri bilmmde pilav yaparken bile bi kahve fincenı pişirsm yetiyo...bu bana haydi haydi yeter...eline saglık göz yaşı.

Misal et haşlıyorsun onun suyu ve kokusu diğerine etki etmez mi ::)

Et kokusu siner diye düşünüyorum. Ama yine de faydalı bir icat bu ya :)

Evet faydalı bi icat bencede.. :)

Ilginc ve Farkli icatlar

MollaCami.Com