Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Karşınızdakinin aklını okumak ister misiniz?

[right]19.02.2009[/right]
Karşınızdakinin aklını okumak ister misiniz?

Bilim adamları nasıl olduğunu çözdü!

Beyin sinyallerini okumada kullanılan tarayıcılar sayesinde bilim adamları insanların akıllarından iki imgeden hangisinin geçtiğini anlayabiliyor.

İngiliz bilim adamları, normalde beyindeki kan akışını tespit etmek için hastanelerde kullanılan manyetik rezonans görüntüleme tarayıcıları ile akıl okumayı başardılar.

Yapılan deneye katılan gönüllülerden farklı resimlere bakmaları istendi. Daha sonrasında ise beyin dalgalarından beyinlerinde farklı noktaların çalıştığı anlaşıldı.

Araştırma akıl okuma ya da düşünceleri tahmin etme yöntemlerinin sırlarını tamamen ortaya çıkarmasa bile, bilim adamlarının, kısa süreli görsel hafızada beynin hangi bölümlerinin yer aldığını anlamasını sağladı.

[right]Telegraph[/right]

Dünyayı değiştirecek fikir bu işte . :)

Ama bana tesir eder mi bilmem ? Bir anda o kadar çok mevzuya aklım gidiyor ki bana yetişemezler. :D

Açıkçası ben de karşımdaki kişinin düşüncelerini okumayı isterdim. Ama tabi araştırmanın doğruluğunu zaman ilerledikçe göreceğiz. ::)

Haber için teşekkürler Kardelen...

Dünyayı mı? Değişmese de eskiye dönse daha iyi olmaz mı? ::)

Bir anda bir çok fikir mevzusu bende de var, yetişemezler bize. Makineler şaşırır kalır alimallah :D

Bir de karşındakinin düşüncelerini anlayabilmek için makinelere ne hacet? Azıcık anlamak, anlamlandırmak için bakıldığında konu anlaşılıyor ki zaten. Ayrıntıları da karşımdakinin kendisine kalsın. Teferruata gerek yok :)

Dünyayı mı? Değişmese de eskiye dönse daha iyi olmaz mı? ::)

Eskiye dönüş mü ? Keşke; ama zaman su gibi akıp gidiyor.

Eski; adı üstünde mâzide kalıp eskimeye yüz tutuyor. ::)

Bazı insanlar var ki çözemiyorsun. Hani şu iki yüzlü olup; arkadan vuranlar oluyor ya. ::)

Anlayacağız derken hepten karışıklığa neden olmasın sakın...Zira insan aklından geçen (genellikle kötü) düşünceleri biraz durup düşündükten sonra,eyleme geçirmekten vazgeçebilir..Ve eğer o anda akıl okunmuş olsa önyargıların önüne geçmek mümkün olmaz herhalde diye düşünüyorum..

İnsan bir muamma iken biraz zor gibi görünüyor ne dersiniz?Hber için teşekkürler kardeşim...

Bazı insanlar var ki çözemiyorsun. Hani şu iki yüzlü olup; arkadan vuranlar oluyor ya. ::)

Hmm anladım ama emin ol makine bile çözemez onları. Tık tık devreleri atar teker teker :)

Dimi. :))

istemezdim akıl okumayı felan insanlar mutsuz olurdu bi düşünsenize yavv ::)
haber için teşekkürler kardelen ;)

benimde firvdes kardesim gibi aklim bi cok seye gidiyo yetişemezler... :)

Öyle bir alete ne gerek var,
Ben zaten karşımdaki kişilerin akıllarından geçenleri okuyabiliyorum.. ;)
Kişiler akıllarından geçenleri sözle ifade etmeselerde tutumlarından kendilerini eleveriyorlar,

makina çıkmadan bozuldu zaten. :)

selamun aleykum kardelen kardeş paylaşımın için çok teşekkürler.iyi bir buluş .ancak bu buluş zaten değişik bir biçimi ile vardı. nasıl diyeceksin. hemen söyliyim.....bir velinin yanında aklından onun anlamasını istediğin bir şeyi geçir bak sana nasıl hemen cevap geliyor.
mevlanın müsade ettiği kişilerde bu her zaman olur.
değişik zamanlarda bir kaç defa bana oldu da ondan biliyorum. YANİ AKLIMDAN GEÇENLERİ BİLDİ O MÜSADELİ İNSANLAR.önemli olan o dereceye gelebilmek.
veya mevlanın müsade ettiği kişilerden olabilmek.....
ARİF OLANLAR ANLADI....
SİZLERİNDE AYNI DURUMDA OLDUĞUNUZA KANİYİM.
ĞAFARALLAHU Lİ VE LEKÜM.

Dünyayı değiştirecek fikir bu işte . :)

Ama bana tesir eder mi bilmem ? Bir anda o kadar çok mevzuya aklım gidiyor ki bana yetişemezler. :D

Açıkçası ben de karşımdaki kişinin düşüncelerini okumayı isterdim. Ama tabi araştırmanın doğruluğunu zaman ilerledikçe göreceğiz. ::)

Haber için teşekkürler Kardelen...
[/quote]

Bazen bende gerçekten karşımdaki kişinin aklındın geçenleri okuyaliyorum,
Nasıl olduğunu bilmiyorum ama telapati olabilir..

makina çıkmadan bozuldu zaten. :)

Dimi :P

Alperen kardeşim, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Habere ilginize ben teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz mevzu doğrudur, kabûl. Fakat, siz konuyu İlahi yönden ele almışsınız. Haber ise bilim içerikli :)

Yeni yorum ve paylaşımlarınızı görmek ümidiyle; MOLLA forumun tadını çıkarın...

bence kan gövdeyi götürürdü....tekmeler havada uçuşurdu ;D ;D

???

Güncel Haberler

MollaCami.Com