Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kapıya gelen pazarlamacılar

Yöntemleri nedir bilmiyorum ama insanı ayakta uyutuyorlar,
Hiç ihtiyacın olmadığı halde satın alıyorsun,
Onlar gittikten sonra uyanıyorsun ama çok geç oluyor,
Sattıkları malı geride almıyorlar zorla insana ödetiyorlar,
Bu konuda birçok tanıdığım mağdur duruma düştü,
Ve paşa paşa ödettirdiler malesef,
Bunlara karşı nasıl bir savunma geliştirilebilir ,
Sİzce ...

Hiç mi Allah korkusu yok bunlarda,
Günah nedir bilmiyorlarmı,
Nasıl bir vicdan taşıyorlar,
Aldıkları ahların çıkmayacağını mı sanıyorlar..!
Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste..
Diyorum başka birşey demiyorum..!

Arkadaşımın başına geldi bu olay direk notere çıktıve halloldu geri iade edildi aldığı şeyler...

Önceki gün,bir pazarlamacı arkadaşımın evine geldi ,Hediye çıkıcak vaadiyle ,kandırmaya çalışıyordu,
ben duruma el koyup,gitmesin söyledim,
kendisi ısrarla pazarlamacı olmadığı söylüyordu,
ben emindim pazarlamacıları iyi tanırım,
kardırma taktiklerini de çözdüm sayılır,
çok konuşuyorlar,konudan konuya geçiyorlar,
zihninizi durduruyorlar düşünemez hale geliyorsunuz,
her neyse,gitmisini söyledim,gitmez ise polisi arayacağımı söyledim,
bana ne dedi dersiniz,Polis ona bişey yapamazmış,
illaki suç üstümü olması gerekiyor,
yada kandırılmamız mı gerekiyor,onları yakalatmak için,
Satış için gelen,birdaha gelmiyor,
taksitleri hep farklı kişiler almaya geliyor,
peki bizi asıl kandıranı yakalatacağız diyelim,
taksit almaya gelenimi yakalatacağız,
sanırım hepsini yakalatmak lazım,
bunlar anlaşmalı çalışıyorlar,
şidketleride kaçak malesef...

Allah yalancılara ,art niyetlilere fırsat vermesin İnşallah,

İnşe Allah Amin

Art niyetli insan çok. Allah c.c. bu aklı boşuna vermemiş.

Uyanık olacağız, bu tür insanların ellerine fırsat vermeyeceğiz.

Dikkat ve temkin her an gerekli. ;)

evet firdes kardeşim doğru söylemişsiniz..

Pazarlama elemanları itina ile seçiliyor olmalı :)

-İkna kabiliyetleri yüksek
-hızlı ve çok konuşan

:) Hepimiz zaman zaman bu duruma düşmüşüzdür.Babamı bile kandırdılarsa artık bir şey diyemiyorum.

Emin olduğumuz yerlerden ihtiyacımız olanı aldığımız takdirde ve kapıya gelenlerinde konuşmasına fırsat vermedikten sonra sanırım pazarlamacı faciasından kurtuluş olabilir.

Genelde "Almayın ama bi dinleyin,almak zorunda değilsiniz" derler :) İşte herşey dinlemeyle başlar :)

Pazarlama sektöründe çalışıp işini hakkıyla yapanlarda vardır onlara sözümüz yok lakin sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yermiş :)

Teşekkürler

Belki ağır bir tabir olacak ama benim için onlar sülük mesabesinde, kurtulmak mümkün değil. Biz kaç defa onların zoruyla bir şeyler almışızdır. Ya al ya da benden kurtulamazsın der gibi bir durumları oluyor. O insandan kurtulmak için gafletine geliyor alıyorsun, bir zaman sonra aklın başına geliyor, ama iş işten geçmiş oluyor.
Yalnız bu tür insanları gördüğünüzde şikayettede bulunabilirsiniz. Anında ortadan kayıp oluyorlar.

valla kapıya degil pazarlamacı dilenci dahi gelse tanımadıgım kişilere asla kapıyı açmam.degilki evime alcam.çok şükür buralrda pek öle şeyler yok zaten.isterse sabaha kadar kapımda kalsın.niye cevap verim evime alimki tanımadıgım insanı.hırlımıdır kırsızmıdır,çakalmıdır.yok agam yok olmaz öle..

valla kapıya degil pazarlamacı dilenci dahi gelse tanımadıgım kişilere asla kapıyı açmam.degilki evime alcam.çok şükür buralrda pek öle şeyler yok zaten.isterse sabaha kadar kapımda kalsın.niye cevap verim evime alimki tanımadıgım insanı.hırlımıdır kırsızmıdır,çakalmıdır.yok agam yok olmaz öle..

Hızır (as) gelirse ne yapcan o zaman ;D :)

valla hızır as.kendine başka bi kılık bulsun.ne işi var satıcıkla,töbe töbe,gerekli yerlere gerekli şeyleri yapıyoruz çok şükür zaten.ne yolda gördügüm ne kapıya gelen hiç kşimseye bitimi bile vermem.beş kuruşta vercek olsam tüllaba gitsin,niye başkasına gitsinki.hiç degilse arkamdan bir sürü dua ederler.işim gücüm rast gider.dimi ama.

valla hızır as.kendine başka bi kılık bulsun.ne işi var satıcıkla,töbe töbe,

O dediğine tövbe tövbe de,imtihan bu, kazanmak öle kolay değil...

O dediğine tövbe tövbe de,imtihan bu, kazanmak öle kolay değil...
yani haşa sümme haşa o mübarekelrin işine karışılmazda,kapının merceginden bakarım tipi hızır as.benziyorsa açarım kapıyı.az çok insan sarrafı olduk.mutlaka iyi biri oldugu yazıyodur yüzünde.

yani ne bilim insanlar yani biz evimizde bile uyurken tedirgin uyuyoruz.degilki tanımadıgımız birilerine kapıyı açmak.

ben büyüklerin hallerini bilemem nasıl gelirse gelsin ben Allahdan onlarla beraber onların gönlünü kazanmayı isterim,çünkü onların gönlü allaha bağlıdır..

Alış Veriş Bölümü

MollaCami.Com