Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Kapıya gelen pazarlamacılar

Bende Hızırdır diye kandım,yok inançlarımızı sömürmesinler artık,kapı herkese açılmaz bu devirde,
zaten herşey önce onları dinlemkle başlıyor,
Gerisi üzüntü ..
..açmayın tanımadığınız kimselere kapıyı ,
..kandırıldınız diyelim ,bir hafta çayma süresi var,
..noterden ihtarname çekiyorsunuz,ne kadar ücret alıyorlar bilmiyorum,
..fakat dolandıranların yanlarına kalmıyor malı iade ediyorsunuz,

Dökülen yaşlar sorulur döktürenden
sızaltılan yürekler sorulur sızlatanlardan
elbet birgün ...
Kimseki yaptıklarından sorgulanmasın
elbet yapılanlar cezasız kalmayacak
ve ilahi adelet işleyecek,
...herzaman ki gibi
Aldıkları paralar çıkacak zehir olacak..

kardeşim bu tip durumlarda gözü açık olmak lazım yani karşı tarafın mal satma konusunda ne denli bir ikna kabiliyetinin olduğunu unutmamak lazım.Sahabeden Abdullah ibni ömere biri çok su içen hastalıklı bir deveyi satıyor.Kendisi durumu sonradan öğreniyor ama o kişiyide Allaha havale ediyor.Yani sizin bu tip durumlarda karşı tarafın samimiyetini ölçmeniz lazım inşaallah müminin feraseti vardırya Allah ferasetimizi arttırsın.Zaman zaman bizlerde bu tip alışverişler yapıyoruz.Rabbim bugüne kadar iyi niyetli insanları nasib etti.Rabbim dürüst tüccarlarla karşılaştırsın cümlemizi inşaallah.

ha bu arada hızır.a.s.ın bir parmagı yokmuş.hatırlatıyım aklınızda bulunsun.

Hangi elinin hangi parmağı bilmek lazım,her parmağı olmayanı Hızır sanabiliriz,değilmi yani :)

Böyleleri öyle ısrarcı oluyorlar ki, defalarca bize telefon ettiler kabul etmedik, en son bizim hanıma biz sizin köydeniz bir akşam misafir edin almasanızda olur tanıtalım filan demişler o kadar ısrar etmişlerki bizimki kabul etmiş, işten gelince durumu anlattı, gelsinler bakalım dedik, kapı çaldı açtık kardeşim sabah 06 dan akşam 21' e kadar çalışıyorum kusura bakmayın dedim kapıdan gönderdim, bu daha dün akşam oldu..
hanımlar dikkat diyorum..
sağlıcakla..

Buradan da anlaşıldığı gibi hepimiz kapıya gelen sözde adları pazarlamacı olan şahıslardan şikayetçiyiz,umarım ilgililer en kısa zamanda daha iyi çözümler bulurlar,
..Onları çaydırıcı ve o işten alı koyucu..
Yoksa daha çok canlar yakarlar bu şahıslar..
....Birde duyumlarımdan bir tanesi telefonla arayıp kitap satıyorlarmış,
Sakın kabul etmeyin ..bunlarda o işlerin içindeymiş..!
Kapıdan satılan mallar fiyatının altı yedi katı bir bedele maal oluyor,
..kafalarına göre fiyat belirliyorlar, biraz daha temkinli olmamız hepimizin yararına olur..

sadece şunu hatırlata bilirim.satılan malın bir hafta içerisinde geri verilme durumu var.kanunen almak zorundalar.bir kere ısrarlar üzerine su arındırma makinası aldım,suyun acı olduğunu fark edince ikinci güniade ettim .almak zorundalar.almazlarsa anında tüketiciler derneğine müracaat. 1 haftayı geçerse yabpa bilecek birşey kalmaz. ayrıca asla peşinat ödemeyin

Kanunları bilmeyenlere malı geri alamayacaklarını söylüyorlar,
İhtarname çekince öyle bir alıyorlar ki ..!
...Bilmeyenleri kardırmaya çalışıyorlar,
Bu konularda çevremizdeki herkesi bilgilendirelim,
Ve pazarlamacalır konusunda uyaralım,

Alış Veriş Bölümü

MollaCami.Com