Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Subhanallah! Gazze'de 3500 Doğum

Subhanallah! Gazze'de 3500 Doğum
Kevser nesli ebterlere galebe çalıyor. Soykırımın aksine Gazze'de yeni nesil filizler geldi.

22 günlük Siyonist katliam süresince 1500 şehid veren Gazze'de bu süre zarfında 3500 doğum gerçekleştiği bildirildi. Allah Teala'nın bir bereketi olarak doğumların ikiz hatta üçüz olduğu, Siyonist katliamın yapmak istediği soykırımın aksine Gazze'de yeni nesil filizler göz aydınlığı oldu. Allahuekber velillahil hamd!

Şimdi İslam ümmetine düşen görev; bebeklerimiz gıdasız, sütsüz, kıyafetsiz, barınaksız kalmasın. 1 lira'da olsa yardım kurluşlarımız vasıtasıyla Gazze'ye gönderelim.

Bu gerçekten de şaşırtıcı bir olay. Hz. Allah mazlumların yanındadır elbette.

Fakaaat, 1 lira dahi olsa paralarımızın nereye gittiğini bilerek yapalım yardımlarımızı. Olur olmaz herhangi bir yere yapılan yardımlar pekte makul değil! Hele ki onlara ulaşmıyorsa!...

Madem konu geldi geçtiğimiz ay yaşanan bir olayı aktarayım. Yakın mahallemizin camii imamı. Cemaatle bir olup, Filistin için para topluyor. Toplanan 3.500 tl'yi bankaya yatıralım diye karar alıyorlar. İmam ben yatırırım diyor. Cemaat ise neyden şüphelendiyse araştırma ihtiyacı hissediyor. Bankaya gidiyorlar. İsim vererek ne kadar para yatırıldığını öğrenmek istiyorlar. Banka memuru 1.500 tl yatırıldığını söylüyor. İnanamıyorlar, yeniden soruyorlar. Aynı cevap. Kalan 2.000 tl imamdan çıkıyor. Ve bu adam şikayet edilip buradan uzaklaştırılıyor...

Hadi bunlar küçük oynamış, küçük yenmiş. Ya büyükleri! Malum deniz feneri olayını henüz atlatmış, hatta atlatamamış durumdayız. Bilemiyorum ne düşünürsünüz ama 1 liralarınızı oraya buraya savurmayın!

Mümkünse elden, mümkünse vasıtalarla ulaşatırmaya çalışın. Mümkün değilse başka çare aramak gerek!...

çok güzel konu İhvan abi...
ve açıklama çokk güzel Kardelen kardeşim...
Rabbim sadakalarımızı ...hayırlarımızı yerine ulaştırsın...
kabul buyursun...

Subhanallah! Allahuekber velillahil hamd!

Subhanallah! Allahuekber velillahil hamd!

aklım şaştı :o

zaten topu topu kaç kişi var filistinde ve kaçı evlide doğum yaşında!

bide üçüz,dördüz ::)

saşırdım kaldım.......

Allahuekber velillahil hamd..

.Uluslararası toplumda tanınmayan ve Filistin Özerk Yönetimi tarafından işgal altındaki Filistin toprakları olarak tanımlanan şu anda fiilen Hamas tarafından yönetilen, (Arapça'da: قطاع غزة = Qitˁɑ' Ġazzah/Qita' Ghazzah, İbranice'de: רצועת עזה Retzu'at 'Azza); diye anılan Orta Doğu'da Akdeniz kıyısındaki Gazze dar bir sahil şerididir. Adını en büyük şehri Gazze'den alır.Güneybatı'da Mısır, kuzeyde ve doğuda İsrail ile komşu, uzunluğu 41 km., genişliği ise 6 ile 12 km.ler arasında değişen Gazze Şeridi'nin 360 km²lik alanında 1.4 milyon insan barınır.

bu cevap cepni kardeşime yetermi.1.5 milyon nüfuta bu doğumlar normaldir.

kabul buyursun...

ihvan kardeşime teşekkür ederiz bizi bilgilendirdiği için...

bil mukabele kardeşlerim.

teşekkürler ihvan kardeşim.. duyduğumda en çok sevindiğim haberlerden birini paylaşmışsın negüzel.. :)

Rabbim nelere kadirsin..

bil mukabele kardeşim

aklım şaştı :o

zaten topu topu kaç kişi var filistinde ve kaçı evlide doğum yaşında!

bide üçüz,dördüz ::)

saşırdım kaldım.......

Ey buyuk ALLAH'im sen nelere kadirsin !

O bebekleri huzurlu gunler bekliyordur insaALLAH.

kabul buyursun...

Güncel Haberler

MollaCami.Com