Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Beyefendi ruhsat lütfen

Adamın birini gece vakti çevirir trafik polisi ceza yazacak ya sorar ;
- Beyefendi ruhsat lütfen !
- Buyrun Memur Bey .
- Alkol ?!
- Yok Memur Bey .
- Kemer takılımıydı ?!
- Evet Memur Bey .
- İlk yardım çantanız ?!
- Tastamam yerinde Memur Bey .
Bakmış olacağı yok memur ;
- Mezdeke kasetin varmı ?!
- Var Memur Bey .
- Koy kaseti !
- Tamam Memur Bey .
- 3. Parçayı çal !!
- Tamamdır memur bey ??...
- Şimdi ben oynuyorum sen Para Yapıştırıyorsun

süpermiş çok güldüm :D

:D :D :D :D

güleriz ağlancak halimize ......... :-[

laf aramızda bende güldüm ::)

gülünmeyecek gibi değil. ;)

Yıllar önce arabamla bir ilçeye doğru gidiyorum.
Ailece,hanım önde oturuyor,cocuklar arkada,
O zaman dört kişiyiz,
Neyse ilerliyoruz ilçe yolu asvalt güzel.
Basıyoruz gaza ,birazda yeni araba sevdası
Eyvah yolda trafik,el işaretiyle durdurulduk ,
Çek kenara ,
çektik
ehliyet. Ruhsat?
Baktı ,baktı, baktı
Muayenen eksik, inermisin arabadan,
İndim cezayı yazmak için ekip arabasına doğru gittim.
Başaldım ekonomik zorluklardan,bir daha olmayacağından,cezanın fazla olduğundan anlatmaya
Ceza miktarı fazla geldi bana,bana baktı ne yapalım dedi ,
Dedim yazmayın canım, memurum halimizi anlarsınız falan
Yok ikna edemedim,ne yapacağız diyo,çıkardım cebimden bir yemek parası koltuğa bıraktım ,lütfen dedim
şöyle arabama doğru baktı,dedi,yenge bakıyor ayıp olur.
Demek yenge ye karşı ayıp olur.
Beni boş ver.

Rabbime karşı olan ayıp ne olacak ? :-[

rüşvetin her türlüsünü almak ve vermek haramdır........

süpermiş çok güldüm :D

rüşvet vermek istemesede bazen insanlar mecbur kalıyorlar.. :-[
Allah sonumuzu hayr etsin...
komikti gerçekten ama bu böyle nereye kadar gider bilinmez.. ::)

teşekkürler..

cepni kardeşi o rüşvet sayılmaz . fetvayı aldım raht ol. geçenlerde radara yakalandım,cezası120 tl,açık söyleyeyim 50 tl kabul etse öder giderim.bu rüşvet olmaz bunun adı PAZARLIK

ihvan kardeşim.. sen bu fetvayı nereden aldın. biliyorsun ki bazı din adamlarıda fetva veriyor ama doğruluğu tartışılıyor..

bu nasıl pazarlık anlayışı böyle sen devletin alacağı bir hakkı gidip başkasına veriyorsun..

ihvan kardeşim.. sen bu fetvayı nereden aldın. biliyorsun ki bazı din adamlarıda fetva veriyor ama doğruluğu tartışılıyor..

bu nasıl pazarlık anlayışı böyle sen devletin alacağı bir hakkı gidip başkasına veriyorsun..

biz sizi kardeşiniz olarak bir kere uyaralım gerisi size kalmış,

(Rüşvet alana, verene ve bunlar arasında rüşvete vasıta olana da Allah lanet etsin.) [Hakim]

(Rüşvet alan da, veren de Cehennemdedir.) [Taberani]

tarihin birinde talebeyim,hocaefendinin biri,ehliyet alacak ama birşeyler vermeden olmuyor.hoca efendi ,şimdi rahmetli olan bir hoca efendiye sordu ,bu parayı vermeden ehliyet alamıyorum .bahşişi verebilirmiyim.? VER dedi. bazı fetvalar kitaplarda yazılmıyor,kulaktan kulağa gider. değerli kardeşlerim siz ona rüşvetdiybilirsiniz,acizane BAHŞİŞ DİYORUM yada yemek parası. :D

kıymetli kardeşim biz yeni bir ev aldık alırken tapuda devletten para almasına rağmen gözü dönmüş bir memur çekmeceyi açtı ve dediki,şimdi öğlen yemeğine çıkıcam,sonrada çok işim var bugün bitmez işiniz,

bende dedimki,olur kardeş,yarın gelirim,birsonraki gün gelirim ama üçüncü gün yanıma gazetecileride alır gizli kamerayla gelirim sonrasını sen düşün .....

çok işi olan muhterem ne yaptı anlatmama gerek yok sanırsam ;)

cepni kardeşim,sende haklısın.lakin benim anlattığım olayda.değil gizli kamera,açığını bulmak da zordu. :şimdilerde fazla yok bu tip olaylar,olsada şahsen bizi bağlamaz.elhamdülillah ne alanlardanız nede verenlerdeniz.

İlginç Komik Resim ve Yazılar

MollaCami.Com