Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Namaza Kendinizi Verebiliyor musunuz?

Namazda iken kendinizi yeterince namaza verebiliyor musunuz?

Tam bir huşu içerisinde namaz kılabilmenin püf noktaları nelerdir?

Namaza kendimizi verememenin sebepleri nelerdir?

Bilgilerimizi paylaşalım.....

[b]Namazda iken kendinizi yeterince namaza verebiliyor musunuz?

Sanmıyorum eğer verseydik bu kadar .............. olmazdı...

ben sahsen hic ama hic veremiyorum
genel din bilgim az oldugundanda ileri geliyor herhalde
namazda aklima gelmiyecek seyler geliyor. Cok zoruma giden sorular kafami kurcaliyor cogu zaman.
allah bana su an nasil bakyorki. neden namaz kiliyorsun sen. anlamini bilmedigin seyleri neden okuyorsun. gibi sacma sapan seyler.
bende bunlarin cevaplarini ariyorum bazilari internetde kitaplarda ve kafam cok karisiyo anlamsiz yere. allah dinimizi yasamakla beraber anlamayida nasip etsin insallah. dinsizlikten korusun.insallah. cenabi allah cümle ümmeti muhammedi düsmanlara karsi günah ve haramlara karsi güclü kilsin. nefsimizi terbiye etmekte yardimcimiz olsun. Kardesler bu devir cok zor bir devir..
ALLAH cümlemizin yardimcisi olsun. Bizlere birlik ve Beraberlik nasip eylesin. Kalblerimize Feyi, nur, Bedenlerimize Sifa ve Afiyet versi insallah....

eksiklerimizle beraber,mevsimler gibi namzlarımız var.baharlı ,güneşli,rüzgarlı,ve yağmurlu.zamana göre değişiyo.en güzeli yağmıurlu olanı.gönlün ağlaması hali.oda bizde çok az

Tam bir huşu içerisinde namaz kılabilmenin püf noktaları nelerdir?
şu an aklımdakiler bunlar:tevbe istiğfar, salavat çekerek başlanması, vaktinde kılmak,
Rabbimizin bizi gördüğünü idrak etmek, bizi çok sevdiğini bilmek,
ölümü düşünmek, ve son namazımızı kıldığımızı zannederek kılmak. Rabbim bizleri amelimizle ilgili havfta ve recada ibadet ve taat hususunda ihlasta muvaffak kılsın!

Namaz

MollaCami.Com