Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Pişmek Yanmak Kadardır ...

[size=10pt]

[size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]

Hani, pişmek yanmak kadardır ya!... Fuzûlî'ye göre aşk öyle bir ateştir ki, ruhları bin türlü kirinden arıtır ve gönülleri yaktıkça âşığa itibar kazandırıp rütbesini arttırır. Aşk işinde başarılı olmak, sevgilinin iltifatını ve aşkını kazanmak için bu yanışın derinlikli olması gerekir. Ne kadar çok yanarsa âşık, o kadar pişer bu meydanda. Çünkü bütün dertlerin çaresi aşktır, ötesi büyük bir boşluk... Tasavvuf, ilâhî aşkın o uzun patikalarında karşılaşılan güçlükleri aşmak, dikenleri çiğnemekle, belki onları aşk duyan gönüllerde yakmak, belki de bizzat gönülleri aşkta pişirmekle hedefine varır ..

Öyle sermestem ki idrâk etmezem dünya nedir
Ben kimim, sakî olan kimdir, mey ü sahbâ nedir
Aşk ile öyle sarhoş olmuşum ki artık bilmiyorum
dünya nedir? Ve bilmiyorum, ben kimim;
bana bu içkiyi sunan da kim; içki ve kadeh nedir?!..

ATEŞİN TA KENDİSİ OLDUĞUNUZ ZAMAN PİŞTİNİZ DEMEKTİR BANA GÖRE ... BU DA ÇOK YOL VE ÇOK ÇİLE DEMEKDİR....

Hani bazen filmlerde seyrederiz bir insan bir elektriğin içine düşer önce çırpınır çırpınır çok acı çeker bitti tükendi artık öldü sanırsınız bu adamdan hayır gelmez artık dersiniz ama o da ne? yüreğindeki gücü(sevgiyi) kullanmak nasip olur birden bire doğrulmaya başlar ve dimdik durur birde bakarsınız ki o elektrik artık her zerresinde elektriğin ta kendisi olmuştur. Güçlüdür ve Ayaktadır artık.. hiçbirşey zarar veremez.

İŞTE PİŞMEK YANMAK KADARDIR .... ! BAŞARABİLENE ...

ALLAH'IN (C.C) İZNİ İLE
[/size][/size][/size]
[/size][/size][/size]

PİŞMEK YANMAK KADARDIR .....

kalp yaşarmazsa gözden yaş gelmezmiş....
çok tadımlık olmuş paylaşım....
devamını bekleriz....

Yanmadan pişilmez ki. :)

Aşk yanmaktır aslında,kendi yaktığın ateşte ölümüne...
Bazen yürümektir yollarda, nereye gittiğini hiç bilmeden...
İç geçirmektir durup dururken...
Sebepsiz dalmaktır uzaklara...Çok uzaklara...
Bilinmezlere gidip, birdaha hiç dönememektir...
Dedim ya; Aşk yanmaktır aslında...Suyun hiç gelmeyeceğini bile bile...

::)

Rabb'im cümlemize aşkını en derin yerimize nakşetsin, o aşkı her dâim yüreğimizde sönmeyecek bir alev misâli diri tutsun.

Paylaşım için teşekkürler Meymune...

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com