Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Suskunlar sinmiş duvarlara

Suskunlar sinmiş duvarlara… Sabrım sınanıyor acıların örsünde…Bir yük vagonunda gider gibi geçiyorum yılların üzerinden..Vagon yükü acılar taşıyorum sol yanımda… Ve hiç unutmuyorum sevgi expresinde hep bir kaçak olduğumu… Yol boyu mırıldanıyorum türkümü…Sesimde gurbetin ateşi ve yüreğimde tutsak bir sevdanın sızısıyla yana-yakıla yaşıyorum…

Bir tufanda boğuldu sevinçlerim.. Ne vakit Uçursam beklentilerimi umudun gökyüzüne; soğuk rüzgarlar döve döve içeri aldı beni… Mermileşmiş yasaların kesin hükümlerine geçmedi , sayfalar dolusu savunmalarım..Ne yana dönsem hükümlü duvarlar örüldü gözlerime…. Şimdi kan kaybeden bir yaradır içimdeki bozgun…

Zafere gidilecek yollar ortadayken,kelime oyunları arasına sıkıştırılan , yüklemsiz cümleler kaldı avuçlarımda… Yine yanlış notalarına bastım hayat türküsünün… Kanlı bir yenilginin,kangren olmuş düşlerini kesiyorum kör bir bıçakla.. Koca taşlarla vuruluyor habil yüreğime; Ölüm kusuyor kabil soylu haydutlar… Öldürülüyorum faili meçhul satır aralarında…

Şimdi hangi kapısını aralasam düşüncelerimin; Adını özgürlük koyduğum tutsaklığıma açılıyor bahçesi Sonra ;hapislik başlıyor içimde …Odamın ışıklarını gündoğumuyla söndürmeyi öğreniyor uykusuzluğum…Üstümde kuşları vurulu sağır bir gökyüzü… Uzaklara sürgün edilmiş bedenimle, başımı ağırtan cümleler biriktiriyorum yenikliğimin kavrukluğunda…

Uykusuzum…

Uyanıyorum gecenin kör bir vaktinde; Birden bire duvar,birden bire hüzün..
Nereye sığınsam bıçak gölgesi düşüyor yalnızlığıma.. Uykusuzum,Zulmün bağrında şafaklar sökülüyor demir meridyenlerle çizilmiş penceremde... Vuruluyor gölgelerin acıyan yanlarıyla taptaze papatyalarımın ömrü… Örülüyor kalbime birbirini tutan keskin tel örgülerle.. Güneşim kolumda türküler okurdum oysa...aldırmadan yağan soğuk yağmurlara..

Şimdi yatağını unutmuş dalgın bir ırmak akışlarım.. Ne denize ulaşabildim ..Ne de ırmak kalabildim... Durgunum...

[right]Hasan Karadeniz[/right]

dertlinin biri güzel yazmış kardelen kardeş ;)
emeğinize sağlık :)

dertlinin biri güzel yazmış kardelen kardeş ;)
emeğinize sağlık :)

:)
Sizin de okuyan gözlerinize sağlık...

Güzel döktürmüş dertli,güzel dökmüş içini.Konu her ne kadar detli olsada yeşil mürekkep hoş kılmış atmosferi...Teşekkürler

Emeklerinize sağlık muhteşem.....

Konu her ne kadar detli olsada yeşil mürekkep hoş kılmış atmosferi...

Efkarı yeşilin içinde kaybetmekti arzum. Niyet hasıl olmuş, ne mutlu bana :)

Sizlerin de okuyan gözlerinize sağlık ;)

Tek kelime ile "harikaydı". Dertli kardeşimiz ne güzel yazmış...
Teşekkürler..

Bir tufanda boğuldu sevinçlerim.. Ne vakit Uçursam beklentilerimi umudun gökyüzüne; soğuk rüzgarlar döve döve içeri aldı beni… Mermileşmiş yasaların kesin hükümlerine geçmedi , sayfalar dolusu savunmalarım..Ne yana dönsem hükümlü duvarlar örüldü gözlerime…. Şimdi kan kaybeden bir yaradır içimdeki bozgun…

Şimdi yatağını unutmuş dalgın bir ırmak akışlarım.. Ne denize ulaşabildim ..Ne de ırmak kalabildim... Durgunum...

Asudeyim,avareyim,biçareyim,yorgunam
Ey kardelen paylaşıma ettim bin şükran
Daha kaç kelam etsem dugularım olur döküman
Kimbilir bu yazı ben gibi kaç kişinin hislerine olur tercuman

Duygulara tercüman cümleleri paylaşmış olmak sevindirdi beni :)

Okuyan gözlerinize sağlık efendim ;)

Bu ne güzel satırlar bir çırpıda okudum,iyice yerleşsin diye tekrar okudum.Bu tür bereketli yüreklerden ve yetenekli ellerden dökülünce sözler okumaya doyamıyor insan...Ve azıcık da kıskanıyor..

Böylesi yazamayınca da şairin mısraalarında teselli buluyorum ben de;

"Kalem eğri dilli,mürekkep eğri yüzlü,kağıt iki yüzlü
Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım.."

Sağolasın kardeşim,paylaşım için teşekkürler...

Öncelikle az önce farkettiğim bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim :)
Bu konuyu google de aradığım. Bir yerde *JadederaiL* nickli biri bu konuyu paylaşmış, üstelik şu kısmı da ilave etmiş;
Dertlinin biri yazmış =)
Bir de köşeli parantez içerisine alınmış :D

Son kısımda ki not şahsım tarafından yazılmıştı oysa. Keşke paylaşan kişi kendi düşüncesini yazarak paylaşsaymış :D

Ama iyi yönü bu denli taklit ediliyor olmak Molla adına çok sevindirici bir durum. Çünkü bu şekilde farkettiğim bir çok nokta var. Molla, sen çok yaşa!... 8)

Ahuzar kardeşim ne de güzel yorumlamışsınız. Kıskanma mevzusu bende de mevcut :-[ ::)
Kim bilir belki bir gün biz de yazabiliriz? Neden olmasın ::) ;)

O dertlinin adını buldum galiba,Hasan Karadeniz imiş yazan :)

Çok güzeldi;yazanın yüreğine,paylaşan kardeşimizin de emeğine sağlık..

O dertlinin adını buldum galiba,Hasan Karadeniz imiş yazan :)

Çok güzeldi;yazanın yüreğine,paylaşan kardeşimizin de emeğine sağlık..

Öyle diyorsan hemen ekliyorum. Emeğe saygı duymak lazım...
Konuya ilgin ve değerli katkın için ben teşekkür ederim serapta bir damla :)

Tek kelime ile "harikaydı". Dertli kardeşimiz ne güzel yazmış...
Teşekkürler..

Kanlı bir yenilginin,kangren olmuş düşlerini kesiyorum kör bir bıçakla..

çok hoş cümleler yüreğinize sağlık.

Edebiyat

MollaCami.Com