Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

>filistinde ki zulüm bitene kadar....

Arkadaşlar ne dersiniz bilmiyorum ama bir ricam olacak,

Rabbim riyadan muhafaza etsin ama dün akşamdan beri ne yapacağımı şaşırdım ,

filistinli bir kadın gazeteci dedi ki,

''şu an donuyoruz,elektrik yok,doğalgaz yok,makarna var ama tüp yok,imkan dahilinde kuru şeyler yemeye çalışıyoruz,çocuklar hep hasta,artık sağlık sistemi çöktü,yardım geliyor ama sınırı geçemiyor,evler korumasız ve bizler ne yapacağımızı bilmiyoruz........''

kendimizi oradaki kardeşlerimizin yerine koyalım 4-5 dakika düşünelim ........

Orada insanlar zulüm altındayken burda hiçbirşey yapamamak insanı kahrediyor,

yalnız dua da sanki yetmiyor,

din kardeşlerimiz eziyet çekerken biz de burda kendimize ve yazdıklarımıza dikkat edelim ne olur,

mesela fıkralardan,eğlenceli yazı ve resimlerden uzak dursak,

forum oyunlarını bir süreliğine kapatsak,

İslam tarihi ile ilgili,yahudilerin hep yaptıkları pisliklerle ilgili, Efendimizin sünnetleri ile ilgili ve filistinli kardeşlerimizin çektikleriyle ilgili yazıp çizebilsek bir süre, şu an aklıma gelenler bunlar,

Riyasız,yalansız ,kalben, destek olmaya çalışsak şu sanal alemden,

israil,abd mallarını boykot için uğraşsak,

tarafımızı belli etsek,

yazılacak çok şey var ama herhalde ne demek istediğimi anlatabilmişimdir,

en samimi,içten duygularımla böyle düşünüyorum ,

lütfen arkadaşlar.........

bu yazıdan dolayı lütfen takdir puanı vermeyin,teşekkür ederim.......

Çok haklısınız, kardeşlerimiz orda acı çekerken bizim burda gülüp eğlenmemiz abes kaçıyor... Keşke adaletli bir savaş olsa da, imkanımız olsa da silahlarımızı sırtlanıp filistinli kardeşlerimize yardım edebilsek.. Dualarımız onlarla Rabbim yar ve yardımcıları olsun.. :'( :'( :'(

Açıkçası şu cümleyi size yakıştıramadım sevgil Cepni "yalnız dua da sanki yetmiyor,"

Dua ki bir mü'minin en büyük silahıyken, dua makamında bir tereddüt zaten na-çâr halimizin resmidir!...

Bence yapabileceğimizin en başında gelen şey duadır. Ondan başka silahta (şuan ki durumda, şu an için) yoktur. Üzülmek, tabiki üzüleceğiz. Can taşıyan, yüreği olduğunu iddia eden herkes üzülür, erir, biter. Ama bu 'bizim de savaş ortamını yaşıyormuşçasına herşeyden el etek kesmemiz gerek' anlamına gelmez.

Evet, fikir çok güzel. Katılmak isteyenler katılabilirler elbette. Ama unutmayalım ki sitemize azıcıkta olsa sıkıntılardan uzaklaşmak, dertleri bir müddetliğine bir yerlere emanet etmek isteyenler olacaktır. Misal ben dahi arada dayanamıyor ve efkar dağıtmak isteyebiliyorum.

Bu nedenle kapatmak yerine isteğe bırakabiliriz. Siz bu konu ile olayı başlatmış oldunuz, konuyu okuyup iyice süzenler de kendi bünyelerinde değerlendirip duruma göre hareket ederler. Nacizane fikrim...

Ayrıca bu ve benzeri konular hakkında çokça protesto eylemleri yapmak, konular açmak vs. vs. tamam acımızın bir göstergesi ama bu yakarmaları görüp göğüs kabartanlarda olacaktır elbette. Bu yüzden derim ki kan yaşlarımız yüreğimize aksın, sesimiz dualarımız olsun vesselam...

Not: bu yazdıklarımdan "tepkisiz kalınsın" anlamı çıkartırsanız bozuşuruz... (genel için geçerli bir nottu ;) )

bizim en çok yapabileceğimiz dua dua dua başkası elimizden gelmez

elbette üzülüyoruz üzülmemek zaten biz müslümanlara yakışmaz
ve her vicdan taşıyan insanlanın öz duygusudur

biz komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen YÜCE BİR PEYGAMBERİN ümmettiyiz ELHAMDÜLİLLAH..

fakat acizane duadan başka elimizden gelen bir şey yok
inşallah RABBİM yar ve yardımcıları olurda onlarda selamete çıkarlar..

Ben kardelen kardeşimizin düşüncelerine katılıyorum. Samimi bir duaya daha çok ihtiyaç olunduğu düşüncesindeyim.

"Riyasız,yalansız ,kalben destek olmaya çalışsak şu sanal alemden"

Kalben destek için sanal aleme ihtiyacımız yok. :) Ksacası o destek olur mu bilemem, kalben destek olmaz da...

Kalben destek olmak samimi olmayı gerktirir.

aslında yorum yapan herkes ne dediğimi gayet iyi anladı sanırsam,

evet hepimizin gönülden duamızı Rabbim kabul etsin,

düşünüyorum da acaba Efendimiz hayatta olsaydı ,filistinin şu halini görüpte,

böyle oturduğumuz yerden gönülden dua ediyoruz dememize ne derdi , :-[

o hali düşünerek yazmıştım yalnız dua da yetmiyor cümlelerini..........

birşeyler gerçekten yapılamaz mı acaba kıymetli kardeşlerim?

duanın yanı sıra duyarlı olup o pis köpeklerin mallarını almıyarak boykot etmek

dahası eli silah tutan harbe gitsin başka ne olabilirki

oraya gitmekte devlet büyüklerini ilgilendiriyorsa daha neyapabilirizki..

Dün gece ağlaya ağlaya uyudum,bugün sadece Filistin için televizyonu açtım,gördüm ki mitingler düzenlemişler..Bir parça sevinmekle birlikte çok üzüldüm,dedim keşke bizde orda olsaydık..Yaşlı bir amca,yaşına bakmadan,kar kış demeden bayrak sallıyor,insanlar sesleri kısılmış yinede ''Filistin'' diye bağırmaktan geçmiyor,küçücük bir kız çocuğu elinde oyuncağı ile gelmiş desteklemeye,yeni anne olmuş bir ablamızıda gördüm bebeğiyle gelmiş,diyordu ki ''Orada çocuklar soğuktalar,bizimde çocuklarımız beklesin soğukta..''Sonra yine haberlere baktım,Yunanistan,Fransa,Avustralya vb. onlarda yürüyüşe çıkmışlar,sadece aramızdaki fark onların hepsi Müslüman değilller..Yani demek istiyorum ki;onların içinde varsa çok az Mümin vardır,biz elhamdülillah Müslüman bir ülkeyiz..Ordada yapıldı yürüyüş,burda da..Onlar ki Allah'ı bilmediği halde bu kadar destek veriyorsa,bizler daha çok vermeliyiz.
''Yalnız dua da sanki yetmiyor'' sözünden dolayı Cepni'ye ilk önce içimden tepki versemde,kardeşimi yorumundan sonra daha iyi anladım..Ve ona sonuna kadar katılıyorum,şöyle düşünelim bu zulüm mutlaka bitecek ve İsrail ve yandaşları muhakkak yok olacak,ama ne zaman?Biliyoruz ki,Hz.Allah şuan istese bu zulüm biter,İsrail ve diğer imansızlarda yok olur..Ama zulüm devam ediyor,bunun nedeni Filistinli kardeşlerimiz içinde,biz Müslümanız diyenler için de bir imtihan..Görüyoruz ve şahitlik yapacağız ki,O kardeşlerimiz bu imtihanda inşaallah teslimiyet gösteriyorlar,ve inşaallah da hepsi birer şehitler..Peki bu imtihanda bizim durumumuz ne? :-[ :'(
Dua Mü'minin silahıdır,bizlerde bu silahlarımızla O kardeşlerimizin yanındayız,ama diyemeyiz ki Hz.Allah'a sadece dua ettik..Dualar ediyoruz,hatimler okuyoruz,manevi anlamda elhamdülillah hepimiz bişeler yapmaya çalışıyoruz,Allah c.c kabul etsin..Ama duadan başka bişelerde yapabiliriz,yapmalıyız..Bugün Onlara,yarın bize..Bir Filistinli abimizin konuşmasını dinledim ''Herkes niye suskun?'' diyordu..
Aslında söylenecek daha çook söz var,önce başımızdakilere Rabbim merhamet versin,Allah c.c korkusu versin kalplerine..Versin ki artık yüreğimizle değil bedenimizlede O kardeşlerimizin yanında olalım.. :'( :'( :'(

Sizi çok iyi anlıyorum güzel kardeşim,acizane duadan başka elimden bişi gelmez şuan için.
Duyarlı vicdan sahibi her insan zor durumda olan kardeşlerimizn acısını yüreklerinde hissediceklerdir.Elerinden geleni yapmak için çaba sarfediceklerdir ama ya gelmiyorsa ben gibi dua edicektir.Dua müminin silahıdır.Silahlarımıza daha sıkı sarılıp onların yanında olalım.

Forumda oyun oynamak kimin aklındaki :-\O küçücük bebeklerin hali içler acısı resimlere bakarken içim burkuluyor.Daha anne sevgisini yaşamadan sıcaklığına doymadan oyuncak bulmak şöyle dursun zalim kurşunuyla param parça olan miniminnacık bedenler içimi parçalıyor.Ağlıyorum... ağlıyorum... :'( :'( :'(

RABBİM NE OLUR SEN MERHAMET HİDAYET VE KULLARRINA YADA ZALİMİ KAHHAR İSMİNLE KAHREYLE.

bizim en çok yapabileceğimiz dua dua dua başkası elimizden gelmez

elbette üzülüyoruz üzülmemek zaten biz müslümanlara yakışmaz
ve her vicdan taşıyan insanlanın öz duygusudur

biz komşusu açken tok yatan bizden değildir diyen YÜCE BİR PEYGAMBERİN ümmettiyiz ELHAMDÜLİLLAH..

fakat acizane duadan başka elimizden gelen bir şey yok
inşallah RABBİM yar ve yardımcıları olurda onlarda selamete çıkarlar..

Dua ki bir mü'minin en büyük silahıyken, dua makamında bir tereddüt zaten na-çâr halimizin resmidir!...
Bence yapabileceğimizin en başında gelen şey duadır. Ondan başka silahta (şuan ki durumda, şu an için) yoktur. Üzülmek, tabiki üzüleceğiz. Can taşıyan, yüreği olduğunu iddia eden herkes üzülür, erir, biter. Ama bu 'bizim de savaş ortamını yaşıyormuşçasına herşeyden el etek kesmemiz gerek' anlamına gelmez.
Evet, fikir çok güzel. Katılmak isteyenler katılabilirler elbette. Ama unutmayalım ki sitemize azıcıkta olsa sıkıntılardan uzaklaşmak, dertleri bir müddetliğine bir yerlere emanet etmek isteyenler olacaktır. Misal ben dahi arada dayanamıyor ve efkar dağıtmak isteyebiliyorum.
Bu nedenle kapatmak yerine isteğe bırakabiliriz. Siz bu konu ile olayı başlatmış oldunuz, konuyu okuyup iyice süzenler de kendi bünyelerinde değerlendirip duruma göre hareket ederler. Nacizane fikrim...
Ayrıca bu ve benzeri konular hakkında çokça protesto eylemleri yapmak, konular açmak vs. vs. tamam acımızın bir göstergesi ama bu yakarmaları görüp göğüs kabartanlarda olacaktır elbette. Bu yüzden derim ki kan yaşlarımız yüreğimize aksın, sesimiz dualarımız olsun vesselam...
+++++

Selamün Aleyküm
Önce duamızı eksik etmeyeceğiz,çünkü dua mü'minin silahıdır demiş Sevgili Peygamberimiz ,sonra onların mallarını almayarak boykut etmemiz gerekiyo.Filistinlilere yardım toplayan kuruluşlar var Deniz Feneri,İhh gibi Şunuda ilave edeyim bunlar hakkında bazı yolsuzluk gibi şeyler çıkartıyorlar bunlara itibar etmeyelim kasten çıkarılan şeylerdir bunlar,Bunların maksatlarını hepimiz biliyoruz az çok. Vesselam

Sayın cepni kardeşimizin bu yazısına alıntıyla cevap vermiştim..şimdi Ahmet Hakan/Hürriyet/13 Ocak 2009 yazılı nette dolaşırken gördüm ve sizlerle paylaşayım dedim hazır konun altında..her ne kadar 1 yıl geçmiş olsada..

Azıcık delikanlı olun[diye başlık atmış kendisi delikanlımıymış acaba.. :o :o bu adamı pek okumuyorum ama okurken de sinir hastası olacağım zatende gözümde hiçbir değeri de yok >:( ]

Ahmet Hakan/Hürriyet/13 Ocak 2009

ŞAHSIMA ait "mail kutusu"nu da bloke eden bir kampanya yürütülüyor sanal dünyada...

Kampanyanın hedefi: Türkiye'de yaşayan Yahudiler...

Yahudi vatandaşlarımız, İsrail'i kınamalıymış...

Çünkü bizim atalarımız, onların atalarına iyilik etmiş...

Yahudiler, 5 yüz küsur yıldır bu topraklarda gül gibi geçinip gidiyorlarmış...

Tamam, arada "Varlık Vergisi" zulmü yaşanmış... Ama o zulmü "inananlar" yaşatmamış... İsmet Paşa yaşatmış...

İnsanın içinden, "Peki muhteremler, 6-7 Eylül'ü kim yaşatmıştı? Sizin 'demokrasi kahramanı' diye selamladığınız Menderes'in 6-7 Eylül'de payı yok muydu?" diye sorası geliyor, ama gerek yok...

Çünkü çok daha temel bir "insanlık sorunu" var bu kampanyada...

İsrail'in yaptığı zulüm karşısında yapacak onca şey varken, en kolay yolu seçerek, zaten bir avuç kalmış korumasız Yahudi yurttaşları hedef almak, en azından delikanlılığa sığmaz diye düşünüyorum...

Sen geçmişte iyilik yaptın diye adamlara sürekli diyet mi ödeteceksin kardeşim...

Ya da...

Çoğunluğuna güvenip adamlara her daim "rehin alınmış azınlık" muamelesi mi çekeceksin...

Azıcık delikanlı olsana...

Böyle ayıplı işlerle uğraşacağına, gidip esas faille meşgul olsana...

Bir de şunu merak ettim bu Ahmet hakan delilen adam niye bu yahudileri bu kadar savunup duruyor acaba.. ??? ::)

hiçbir şeyin değişmediğini görmek ne kadar üzüyor insanı..... :(

Site Hakkında İstek ve Görüşler

MollaCami.Com