Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

AP, başörtüsü yasağına geçit vermedi

AP, başörtüsü yasağına geçit vermedi

Avrupa Parlamentosu (AP), Avrupa genelindeki ilkokullarda başörtünün yasaklanmasına yönelik girişime geçit vermedi.

İkisi de 'başörtüsü sorunu yok' dedi

Avrupa Birliği'ndeki çocuk haklarına ilişkin bağlayıcılığı olmayan tasarıyı sunan vekiller, göçmen kızların haklarının çiğnendiğini gerekçe göstererek AB üyesi ülkelerin en azından ilkokullarda başörtüsünü yasaklamasını istedi. Tasarı, AP'deki merkez sağ Avrupa Devletleri İçin Birlik (UEN) grubundan Roberta Angelilli sundu. Ancak, Sosyalist grubun karşı çıkması ile tasarı 200'e karşı 376 hayır oyu ile reddedildi.

İspanya'nın Katolanya bölgesinde bir okul, 8 yaşında bir çocuğun başörtüsü ile okula gelmemesini istemişti. Ancak Katolanya yönetimi, okulun kararına karşı çıkarak çocuğun eğitimine devam etmesini izin verdi.

ne diyelim darısı bizim başımıza(bu gidişle biraz zor ama) ::)

örtünmeyi Allah(c.c) rızası için kabul eden kardeşlerimizin çektiği sıkıntıların bir an önce bitmesi temennimiz.örtünmeyi kullanan ve başörtüsü sadece ''teferruattır!!!'' diyen büyüklerimizin!!! nerelerde olduğunu çok merak ediyorum...saygı ve dua ile...

müslüman bi ülkede yaşıyoruz (aslında sözde müslümanmı demeliydim)ve başörtü yasagına karşı çıkan o kadar kişi varki ...
bu içler acısı bi durum.
Rabbim bizlerede rahata kavuşacagımız günleri gösterir inş.

müslüman bi ülkede yaşıyoruz (aslında sözde müslümanmı demeliydim)ve başörtü yasagına karşı çıkan o kadar kişi varki ...
bu içler acısı bi durum.
Rabbim bizlerede rahata kavuşacagımız günleri gösterir inş.

İnşallah kardeşim...

örtünmeyi Allah(c.c) rızası için kabul eden kardeşlerimizin çektiği sıkıntıların bir an önce bitmesi temennimiz.örtünmeyi kullanan ve başörtüsü sadece ''teferruattır!!!'' diyen büyüklerimizin!!! nerelerde olduğunu çok merak ediyorum...saygı ve dua ile...

Teferruattır dediğini nereden biliyorsunuz? Açıklar mısınız?

teferruattır diyen bir siyaset adamı değil sevgili kardeşim...öncelikle eğer böyle bir düşünceyse aklınızdaki söylemek isterim.zamanında bu kelimeyi kullananan islam adına çalışan bir büyüğümüzden söz ettim...isimi zikretmek tatsız olur.sadece bir fikir benimki,söylemekle yapmak arasında epey fark olduğunu düşünüyorum...umarım cevap yeterlidir sevgiler saygılar...

teferruattır diyen bir siyaset adamı değil sevgili kardeşim...öncelikle eğer böyle bir düşünceyse aklınızdaki söylemek isterim.zamanında bu kelimeyi kullananan islam adına çalışan bir büyüğümüzden söz ettim...isimi zikretmek tatsız olur.sadece bir fikir benimki,söylemekle yapmak arasında epey fark olduğunu düşünüyorum...umarım cevap yeterlidir sevgiler saygılar...

Kimden bahsettiğinizi biliyorum. Benim söylemek istediğim de doğru bilgiye ulaşmadan şüpheli beyanatta bulunmamaktı. Suizandan kaçınmak değil midir bize düşen?
İsterseniz arama motorunda başörtüsü teferruattır diye bir aratın. Gerçekten de teferruat mı zikredilmiş, göreceksiniz.

garip kardeşim okudum ve dediğim şeyin bi zan olmadığı görüşündeyim.sizin düşüncenize saygı duyuyorum ama isterseniz tartışmayalım.ilginiz için teşekkürler...dua ile kalın..

Güncel Haberler

MollaCami.Com