Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Çocuğun saçlarının uzun olması büyümeyi engellemiyor

Ergenlik genini bulan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Topaloğlu, çocuklarda "büyümeyi engelleyeceği'' gerekçesiyle saçların kesilmesinin hiçbir bilimsel dayanağının bulunmadığını söyledi.

Topaloğlu, düzenli beslenme, iyi bir sosyal ortam, sağlıklı bir ruh hali ve sevginin, çocuğun gelişimindeki en önemli etkenler olduğunu, bunun dışında halk arasında çocuk gelişimiyle ilgili anlatılan çoğu bilginin doğru olmadığını belirtti. Topaloğlu, kız ya da erkek olsun çocukların bebeklik döneminden itibaren saçlarının sürekli kısa kesilmesinin vücut gelişimine hiçbir katkısının olmadığını ifade etti.

ilginç ::) yine doğru bildiğimiz yanlışlardan biri ::) çocuğun saçı uzun olursa gücü saçına gider derler büyükler meğer değilmiş sayenizde öğrenmiş olduk teşekkürler derya kardeşim ;)

ilginç ::) yine doğru bildiğimiz yanlışlardan biri ::) çocuğun saçı uzun olursa gücü saçına gider derler büyükler meğer değilmiş sayenizde öğrenmiş olduk teşekkürler derya kardeşim ;)

ben tesekkur ederim
genelde cok yaygin olan bi dusunce ama dogru degilmis

:D :D :D bu konuyu gördüğüme ne kadar sevindim anlatamam oğluşun saçları uzasın diye bakıyorum kayınvaldemde illa keselim çocuk rahat büyüsün gelişsin diye başımın etini yiyiyodu ilk işim on agöstermek olacak emeğine sağlık kardeşim.

ben tesekkur ederim faydali olduysa ne mutlu bana :)

Çocuk Egitimi ve Gelişimi

MollaCami.Com