Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Vedud...

O, çok bağışlayandır, çok sevendir. (Büruc Suresi, 14)

Allah insanları Kendisi'ne kulluk etmeleri için yaratmıştır. Fakat buna rağmen kimisi Allah'ı inkar eder, kimisi de ölene kadar içten bir samimiyetle O'na sadık kalır. Allah, Kendisi'ne vefa gösteren kullarına çok yakındır, dua ettikleri zaman onları işitir ve icabet eder, bir zorlukla karşılaştıklarında daima onların yanındadır. Allah iman edenleri hayatlarının her döneminde yardımıyla destekler.

Bir insanın dünya hayatında kazanabileceği en büyük nimetlerden biri olan Allah'ın dostluğudur. Allah'ın sevdiği kulları son derece şerefli ve seçkin bir yaşantı sürdürürler. Böyle insanlar her zaman hayranlık ve takdir kazanabilecek üstün bir ahlaka sahip olurlar.

Allah sevgili kullarını Kendi rahmeti içine sokar, onların cennete girmelerine izin verir. Peygamberler ve salih müminler Allah'ın sevgisini kazanmış çok değerli insanlardır. Onlar da Allah'ı çok severler ve yalnızca O'nun hoşnutluğunu kazanmak için yaşamlarının sürdürürler. Şüphesiz Allah'ın bir insanı sevmesi ve onu dost edinmesi insana verilebilecek en büyük nimetlerden biridir.

"Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tevbe edin. Gerçekten benim Rabbim, esirgeyendir, sevendir." (Hud Suresi, 90)

Allah razı olsun kardeşim emeğine sağlık.

"Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tevbe edin. Gerçekten benim Rabbim, esirgeyendir, sevendir." (Hud Suresi, 90)

cümlemizden sevgili ravzahamza...

cok guzel bi paylasim tesekkurler ne mutlu bize ki elhamdulillah muslumaniz ve en onemlisi ne mutlu bizeki bunlardan haberdar olabiliyoruz allah razi olsun

güzel yorumunuza teşekkürler derya kardeşim...

o çok bağışlayandır...amenna...bazı insanlara ne oluyorki,küsmeleri ,dargınlıkları,sitemleri uzun sürebiliyo..Rabbi mizin bu sıfatını taşıyanlar,mutlaka tez affedici.Allah için sevici,Sevdirici olular.bunca günahlarımıza isyanlarımıza,(bilerek,bilmeyerek)rağmen huzuruna kabul eden Mevlamıza hamdu sena lar olsun.....

aciz olduğumuzu idrak edenlerimizin sayısı dilerim artar kıymetli kardeşim İhvan...
ve RAbbimin çokkkk bağışlayan olduğunu herdem akılarda tutmak temennisiyle...

Allah razı olsun kardeşim emeğine sağlık.

Allah razı olsun 06 kardeşim...

"Vedud" ismine mazhar bir kısım evliya, "Cenneti istemiyoruz.İlahi muhabbetin bir parıltısı,ebeden bize yeter" demişler.

Vedud ismi sırrıyla;hadiste vardır ki:"Cennet'te bir dakika Cemal-i İlahiyi görmek, bütün Cennet lezzetlerinden üstündür ." demişler...

Ya Rabbi! Bir kez olsun, Ya Vedud diyebilsek...

hesapsız amin....

hatta bu sevda bağlamında.. Rabiyatül Adeviyeye atfedilen şu mısralar pek bi lezzetli...

ALLAH'IM SANA CENNET ARZUSUYLA İBADET EDİYORSAM,BENİ ORAYA KOYMA!
SAYET CEHENNEM KORKUSUYLA İBADET EDİYORSAM BENİ ORADAN ÇIKARMA!
ANCAK BEN SANA,SEN OLDUGUN İÇİN İBADET EDİYORUM..
SEVİLMEYE LAYIK TEK SEN OLDUGUN İÇİN SENİ SEVİYORUM.

hesapsız amin....

hatta bu sevda bağlamında.. Rabiyatül Adeviyeye atfedilen şu mısralar pek bi lezzetli...

ALLAH'IM SANA CENNET ARZUSUYLA İBADET EDİYORSAM,BENİ ORAYA KOYMA!
SAYET CEHENNEM KORKUSUYLA İBADET EDİYORSAM BENİ ORADAN ÇIKARMA!
ANCAK BEN SANA,SEN OLDUGUN İÇİN İBADET EDİYORUM..
SEVİLMEYE LAYIK TEK SEN OLDUGUN İÇİN SENİ SEVİYORUM.

Çok teşekkürler Sevgili kardeşim......

rica ederim kıymetli Dolunay :)

Hayatın İçinden İslam

MollaCami.Com