Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Namazlı sinema devrimi

Namazlı sinema devrimi
Sinema salonlarında 30 yıldır gösterimin yasak olduğu Suudi Arabistan’da bu konuda devrim yaşandı.

İlk kez bir sinema salonunda harem-selamlık uygulamasına uymak şartıyla gösterime izin verildi. Araplar, gişelerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Akşam seansına gidenler, önce fuayede namaz kılıyor, sonra salona geçiyor.

Siyasi liderler, dini otoriteler ve yapımcılar arasında süren sıkı pazarlıkların ardından Suudi işadamı Prens Elvelid bin Talal’ın yapımcısı olduğu "Manahi" isimli komedinin gösterimine izin çıktı. Manahi, 9 gün boyunca Cidde ve Taif kentinde sinemaseverlerle buluşuyor. Organizatör Memduh Salem, biletlerin 12 YTL’den satıldığını, 1200 kişilik salonun tıka basa dolu olduğunu söyledi.

Aşırı dinci Vahabi mezhebini benimseyen yetkililer, sinemaların toplumu yozlaştırdığını öne sürerek yasaklamıştı. Daha sonra video ve uydu televizyonları sayesinde Araplar, film izleme fırsatı bulmuştu. Son dönemde bazı kulüpler özel film seansları düzenlemeye başlamıştı, ama şimdi ilk kez Araplar, sinema salonlarında film izleme fırsatı buluyor.

hürriyet

ne desem bilemedim ben şimdi.
paylaşımınız için tşkkrlr kardeşim.

Millet bu günü bekliyormuş. Haremlik selamlık! Namazgahı da var! Hınca hıçta dolmuş!

E hayırlı olsun... >:(

Emeğinize sağlık kardeşim :)

Ama ben şu aşırı dinci cümlesini hala kavramış değilim ??? >:(

Ne demek bu ??? Bilenler benide bilgilendiririse sevinirim dinin aşırısı nasıl oluyo ::)

asırı dıncı deyınce ınsana olumsuz bır kelıme gıbı gelıyor hatta bıraz ole de dıyebılırız. aşırı ,radıkal dıncı veya musluman...bunlar bana hıc samımı gelmıyor ...bız bu terımleri ya saldırı yada hıc hoş olmayan durumlar sonucunda tv den cogu kez duymuşuzdur zaten bu sıfatları kendıne edınen hıcbır kımsenınde dın adına bıseyler yaptıgına ınanmıyorum tam tersı dını kullanarak emellerını bu adlar altında gerceklestıren pasıf,zavallı kısılerdır..herkes işine nasıl gelıyorsa dını yonde kullanıyor yada kendıne yer edınıyor.

Millet bu günü bekliyormuş. Haremlik selamlık! Namazgahı da var! Hınca hıçta dolmuş!

E hayırlı olsun... >:(

vehhabilik ve aşırı dinciliğin birarada kullanılması komik olmuş........

sahabe mezarlarını günah olduğu gerekçesiyle yerlebir eden vehhabiler,

Benim mescidimde kılınan namaz ..şeklinde hadis olmasına rağmen Efendimin mescidinde haram diyerek namaz kıldırmayan vehhabiler,

Kabe'yi etraftan görülemez hale getirip işi paraya döken ,Kabe manzaralı suit odalar için yüzlerce metrelik otelleri diken vehhabiler,

Efendimizin evini kütüphaneye çevirip etrafına hiç bakım yapmadan çöplüğe döndüren vehhabiler,

gittiğin heryerde sünnet olarak bildiğin şeyleri yapmaya çalıştığında haram haram diye üzerine yürüyen vehhabiler,

namaz kılarken kılıp kılmadığını anlamayacak kadar tadili erkanı terk eden ve heryerleri kıpır kıpır oynayan vehhabiler...............

namaz kılıp seyretseler ne olur,seyretmeseler ne olur............

??? :o ::)

vehhabilik ve aşırı dinciliğin birarada kullanılması komik olmuş........

sahabe mezarlarını günah olduğu gerekçesiyle yerlebir eden vehhabiler,

Benim mescidimde kılınan namaz ..şeklinde hadis olmasına rağmen Efendimin mescidinde haram diyerek namaz kıldırmayan vehhabiler,

Kabe'yi etraftan görülemez hale getirip işi paraya döken ,Kabe manzaralı suit odalar için yüzlerce metrelik otelleri diken vehhabiler,

Efendimizin evini kütüphaneye çevirip etrafına hiç bakım yapmadan çöplüğe döndüren vehhabiler,

gittiğin heryerde sünnet olarak bildiğin şeyleri yapmaya çalıştığında haram haram diye üzerine yürüyen vehhabiler,

namaz kılarken kılıp kılmadığını anlamayacak kadar tadili erkanı terk eden ve heryerleri kıpır kıpır oynayan vehhabiler...............

namaz kılıp seyretseler ne olur,seyretmeseler ne olur............

Haklisiniz Cepni kardes.....

Güncel Haberler

MollaCami.Com