Bölümler | Kategoriler | Konular | Üye Girişi | İletişim

Haydi ALLAH Rızası İçin Temizle Beni

haydi temizle benim hasta kalbimi!

sen şifasın gönlüme,haydi arındır beni!

harama bulaşmış ellerimde kirler var bak!

harama değmiş gözlerimin feri sönmüş!

yanlış yollara sapan ayaklarıma kim gösterecek doğru yolu!

ey güzel abdest!haydi ALLAH rızası için temizle ruhumu!

ellerim uzanmasın hiç kötülüğe,hayırda yarışsın!

haydi ALLAH rızası için ayaklarımı doğru yola ilet!

öyle senin gibi berrak olayım!

öyle senin gibi huzur vereyim!

HAYDİ ALLAH RIZASI İÇİN TEMİZLE BENİ...
Alıntı

Allah razı olsun.Paylaşım için teşekkürler,abdest alan nefsine bir tokat atmıştır ikinci tokatta namazı kılınca vurur Allah,ım nefsini tokatlayanlardan eylesin.Allah,a emanet olunuz selam ve dua ie.

abdest alırken Kadir suresinin okunması da çok faziletli diye biliyorum...
yine güzel bir konu ..teşekkürler....

[left]İşte Kur'an mucizelerinden muhteşem bir hayat mucizesi... 15 asırdır farkına bile varmadan yaşadığımız, abdest alma nimetini bir gün gelecek inanmayanlar bile taklit edecekler

Kendisini uygar sayan tüm toplumlar ancak 70 senedir yüz yıkıyor, banyo yapıyor. Ne var ki, abdestin harika nimetini son 20 yılın biyoloji bilginlerinden öğrenebiliyoruz

Abdestin 3 temel yararı var:
A- Abdestin Dolaşım Sistemine Etkisi
Dolaşım sistemi iki temel biyolojik ilkeye dayanır. Bunlardan biri kalbin temiz kanı vücudun her yerine, dokulara daha doğrusu hücreleri ulaştırması görevidir
-İkincisi ise, dokularda kullanılmış biyolojik açıdan kirlenmiş kanın, kalbe ulaşmasıdır. Özellikle bu son işlem vücudun en önemli sorunlarından biridir
1- Lenf sisteminin düzenli çalışması için vücudun bir tek noktasının dahi ihmal edilmemesi gerekir ki, bu abdest almada kesinlik kazanmıştır.
2- Lenf sisteminin uyarılmasında en önemli merkez burun arkası (Nazo farinx) ve bademciklerdir ki, abdest almada bu iki noktanın yıkanması özellikle şart koşulmuştur.
3- Boyun yanlarının uyarılması lenf sistemine çok etkilidir. Bu da abdest almada mevcuttur. Kimse
çıkıp, "abdest alma lenf sistemine yönelmiş değildir" diyemez.
[/left]

Bu güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim sevgili dostlarım.

Namaz

MollaCami.Com